Ciekawostki

IMG
Najpopularniejsze media społecznościowe w Polsce
02.12.2020

Ogromna popularność mediów społecznościowych, nikogo już nie dziwi. W zasadzie każdy ma swoją ulubioną platformę, do której lubi zaglądać, od czasu do czasu. Która jest najbardziej popularna?

IMG
Gmail – najlepsze darmowe konto e-mail!
01.12.2020

Gmail, to najbardziej popularne internetowe konto pocztowe - nie bez przyczyny! Aby z niego korzystać wystarczy tylko utworzyć konto Google.

IMG
Poczuj się swobodnie – użyj trybu incognito!
25.11.2020

Tryb incognito zapewnia anonimowość podczas codziennego korzystania z internetu. Dzięki temu, o tym co oglądaliśmy w internecie, nie dowiedzą się inne osoby, korzystające ze wspólnego urządzenia.

IMG
Czyj to numer, czyli jak sprawdzić, kto do Ciebie dzwonił?
23.11.2020

Sięgasz po telefon, widzisz powiadomienie o nieodebranym połączeniu i zachodzisz w głowę kto mógł próbować nawiązać z Tobą kontakt? Z pewnością znasz tę sytuację. Zobacz jak w łatwy, szybki i darmowy sposób sprawdzić kto dzwonił.

IMG
Co zrobić kiedy laptop się przegrzewa?
20.11.2020

Wyobraź sobie chłodny zimowy wieczór. Ciepły kocyk, ciepła herbata i jeszcze jeden element tej scenerii, od którego bije ciepło – Twój laptop. Niestety, to ciepło nie jest pożądane i może oznaczać, że komputer zwyczajnie się przegrzewa. Co wtedy zrobić?

IMG
Tryb znikających wiadomości na Messengerze
19.11.2020

 Tryb znikających wiadomości na Messengerze, nazywa się trybem Vanish Mode. Jak w praktyce wykorzystać nowe możliwości aplikacji? 

IMG
Pora na Netflixa!
18.11.2020

Irytuje Cię ciągłe przełączanie kanałów i reklamy? Może warto przekonać się do Netflixa, o którym pewnie nie raz słyszałeś? Będziesz mógł oglądać ulubione filmy, seriale, programy, kiedy tylko masz na to ochotę. Co najważniejsze – bez reklam!

IMG
To koniec Endomondo!
17.11.2020

Nie są znane powody wycofania tak lubianej przez większość sportowców aplikacji. Prawdopodobnie producent pragnie w ten sposób nakłonić do korzystania z jego nowej aplikacji MapMyRun.

IMG
Jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem w sieci?
12.11.2020

Samodzielne poruszanie się dzieci w sieci, wiąże się z różnego rodzaju zagrożeniami. Istotną rolą rodziców, jest nauczyć je bezpiecznego poruszania po wirtualnym świecie.

IMG
Teleprzelew - i już dzwonisz!
12.11.2020

Skończyły Ci się środki na karcie? To żaden problem, jeśli masz w pobliżu zaufaną osobę, która doładuje Ci konto ze swojego telefonu.

IMG
Orlen Pay - wygodne tankowanie
10.11.2020

Wyobraź sobie, że tankujesz pojazd, skanujesz kod i w ten sposób dokonujesz płatności, omijając kolejki. Potrzebujesz faktury? Żaden problem – dostaniesz ją na email!

IMG
Jak zabezpieczyć dane na komputerze?
04.11.2020

Zasady tworzenia kopii zapasowych powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Należy wziąć pod uwagę ważność danych, dostępny budżet i a także poziom ryzyka wystąpienia zagrożeń.

IMG
Jak usunąć konto Google na telefonie?
29.10.2020

Usunięcie konta Google spowoduje, że wszystkie powiązane z nim dane również zostaną skasowane. Z Twojego telefonu znikną między innymi e-maile, kontakty i preferencje ustawień. 

IMG
Sprawdź, czy iPhone nie jest kradziony!
28.10.2020

Sprawdzenie iPhone IMEI jest bardzo proste, dlatego warto poświęcić na to chwilę i mieć pewność!

IMG
Czym są fake newsy?
23.10.2020

Fake news to inaczej fałszywa wiadomość o sensacyjnym charakterze, która jest publikowana w celu wywołania dezinformacji.

IMG
Sklep Play – koniec z naciąganiem!
02.06.2020

Posiadacze telefonów z Androidem, z entuzjazmem korzystają ze Sklepu Play, pobierając różnego rodzaju przydatne aplikacje. To miejsce docenili również oszuści, którzy oferują darmowe aplikacje, jednocześnie nie informując „o promocji ograniczonej czasowo”.

IMG
Jak zmierzyć prędkość Wi-Fi?
01.06.2020

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się, że pobierasz ulubiony film, a Twój Internet nie chce współpracować. Dlaczego, tak się dzieje, skoro dostawca obiecywał, że Internet będzie działał szybko i niezawodnie? Coś wyraźnie poszło nie tak. 

IMG
Najpopularniejsze blogi kulinarne według Vouge
27.05.2020

Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość czasu spędzamy w domach. Chwilowo można zapomnieć o towarzyskich spotkaniach w restauracjach. Warunki, w których przyszło nam żyć, sprzyjają rozwijaniu kulinarnych pasji. 

IMG
Sposób na fake newsy o koronawirusie
26.05.2020

Zwróciłeś uwagę, gdy w Internecie pojawiały się niesprawdzone informacje o koronawirusie? Masowo były przesyłane filmy z wypowiedziami „ściśle tajnych” osób blisko rządu albo nowe doniesienia o tym, że zostaną zamknięte sklepy i zabraknie leków.