Ciekawostki

IMG
Zdrowie i wellness w erze cyfrowej 
28.08.2023

Jakie są najciekawsze aplikacje zdrowotne i urządzenia wspomagające dobry stan zdrowia? Przygotowaliśmy listę, tych najbardziej godnych uwagi. Jesteś ciekawy?

IMG
Telefon komórkowy a burza - czy można go używać?
24.08.2023

Zastanawiasz się, czy elektroniczne urządzenia stanowią ryzyko dla naszego zdrowia w momencie, gdy na niebie rozgrywa się widowisko błyskawic i grzmotów?

IMG
Jak wysyłać wiadomości, rozmawiać i udostępniać plik na Whatsapp? 
23.08.2023

Mając Whatsapp możesz śmiało wkraczać w świat wirtualnych pogawędek – spójrz, jak łatwo i swobodnie stajesz się częścią tej technologicznej zabawy!

IMG
Jak zacząć blogować?  
22.08.2023

Blogowanie to pasjonujący sposób na dzielenie się swoją wiedzą i zainteresowaniami z całym światem, tworząc miejsce do wymiany opinii i inspiracji.

IMG
Biżuteria nowoczesna – odkryj wyjątkowość we współczesnym stylu
21.08.2023

Nowoczesne materiały mogą być bazą dla biżuterii w zupełnie nieznanej odsłonie. Dają też zupełnie nowe możliwości dla współczesnych projektantów biżuterii.

IMG
Kamping w erze technologii
18.08.2023

Biwakowanie to świetny sposób na spędzenie urlopu na łonie natury. Teraz jest bardziej komfortowo, bo pojawiły się innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

IMG
Chargeback – o co chodzi? 
17.08.2023

Mechanizm chargebacków odgrywa kluczową rolę w ochronie konsumentów podczas płatności kartami płatniczymi. Na czym dokładnie polega ten proces?

IMG
Polowanie na ciekawe oferty sprzedaży samochodów 
16.08.2023

Poszukiwanie wymarzonego samochodu może być fascynującym wyzwaniem. Warto śledzić różnorodne serwisy motoryzacyjne, aby znaleźć ciekawe oferty sprzedaży.

IMG
Tajemnice podziemnych skarbów – polskie kopalnie otwarte dla turystów 
15.08.2023

Polska, bogata w surowce naturalne, od wieków kojarzona jest z górnictwem. Wiele kopalni zostało już wyeksploatowanych, a obecnie można je zwiedzać.

IMG
Monitorowanie zdrowia i aktywności na nadgarstku 
11.08.2023

Zegarki monitorujące zdrowie są stylowym dodatkiem na nadgarstku, oraz asystentami monitorującymi aktywność. Tyle korzyści możesz mieć w jednym zegarku.

IMG
Stres, zmęczenie? Wypróbuj te aplikacje!
10.08.2023

Odkryj spokój i harmonię w zgiełku codziennego życia dzięki aplikacjom mobilnym do relaksacji i medytacji. Są idealne dla osób poszukujących naturalnych metod.

IMG
mObywatel po przejściach 
09.08.2023

mObywatel stanowi innowacyjny krok w cyfryzacji Polski, zapewniając obywatelom dostęp do usług publicznych. Nie zawsze jednak działa tak, jak powinien.

IMG
Jak chronić wzrok podczas korzystania z urządzeń elektronicznych? 
07.08.2023

Inteligentne filtry, specjalne okulary i zaawansowane powłoki, stają się kluczowymi narzędziami w ochronie oczu przed komputerem i emisją niebieskiego światła.

IMG
Ochrona dzieci w sieci 
04.08.2023

Internet daje możliwości, ale nie można zapominać o aspekcie ochrony dzieci w sieci. Chodzi o zagrożenie związane z prywatnością, cyberprzemocą i wyłudzeniami.

IMG
Glamping: Luksus w harmonii z naturą 
03.08.2023

Glamping jest odpowiedni dla osób, które chcą połączyć bliskość z naturą z wygodą i luksusem. Osoby, które cenią spokój, będą tu czuć się idealnie.

IMG
10 zasad bezpieczeństwa podczas letnich burz
01.08.2023

Burze to niesamowite, ale często niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, które mogą wywołać potężne opady deszczu, pioruny, grad i silne wiatry. Jak się zachować?

IMG
Google - obserwator naszego życia
27.07.2023

Czy wiesz, jakie dane gromadzi o Tobie gigant technologiczny Google? O wielu nie zdajesz sobie sprawy, chociaż wcześniej wyraziłeś na nie zgodę.

IMG
Kontrola emisji niebieskiego światła
26.07.2023

Aplikacje do zarządzania czasem ekranu pozwalają na kontrolę czasu spędzanego przed monitorem przez dorosłych i dzieci. Ma to wiele zalet.

IMG
Śledzisz dziecko lub partnera? 
18.07.2023

Śledzenie najbliższych przez telefon jest dość kontrowersyjne. W przypadku małych dzieci może być rozsądne, ale nie w przypadku nastolatków i partnerów.

IMG
Na co zwrócić uwagę, przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego? 
12.07.2023

Pijesz, nie jedź - znasz to powiedzenie? To teraz zapamiętaj kolejne. Drinkujesz na wakacyjnym wyjeździe - wykup ubezpieczenie z klauzulą alkoholową.

IMG
Który maraton wybrać? 
11.07.2023

42,195 km - tyle do pokonania jest podczas maratonu. Są one regularnie organizowane na całym świecie, również w Polsce. Na który warto się zdecydować?

IMG
Karta EKUZ - dlaczego warto ją mieć podczas wakacji za granicą?
06.07.2023

Przed wyjazdem za granicę, zdecydowanie warto się zaopatrzyć w kartę EKUZ. Pozwoli uniknąć niemiłych niespodzianek, jeśli coś nie tak będzie z Twoim zdrowiem.

IMG
Kim są deinfluencerzy? 
05.07.2023

Już przyzwyczailiśmy się, że influencerzy rozepchali się łokciami w mediach społecznościowych. Jednak teraz pojawił się nowy trend - deinfluencerzy. Kim oni są?

IMG
Pół godziny na reakcję dzięki sztucznej inteligencji    
29.06.2023

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, NASA jest w stanie skrócić czas reakcji na burze magnetyczne do pół godziny. Jakie to ma dla nas znaczenie?

IMG
Jak będziesz wyglądał w przyszłości?    
28.06.2023

Możesz wypróbować aplikacje, dzięki którym zobaczysz, jak zmieni się Twoja twarz za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Które z nich są warte uwagi?

IMG
Lista krajów z największym spożyciem alkoholu – na którym miejscu jest Polska?   
27.06.2023

Z danych WHO wynika, że Polacy piją więcej alkoholu od Włochów. A Ci przecież mają w zwyczaju pić wino, już do obiadu. Czy musimy się martwić?

IMG
Nowa aplikacja "Be Real" pokaże jaki jesteś naprawdę  
22.06.2023

Koniec z filtrami, nakładkami, udawaniem kogoś kim nie jesteśmy. Dla tych, którzy tego pragną powstała aplikacja Be Real. Co dokładnie można w niej znaleźć?

IMG
Najgłupsze wyzwania na TikToku
21.06.2023

Rodzice dzieci, które korzystają z TikToka powinni być bardzo czujni. Ważne jest, aby uświadomić im jakie niebezpieczeństwa tam na nich czyhają.

IMG
Studenci zarabiają nawet 7 tysięcy złotych
20.06.2023

Czy to możliwe, że niektórzy studenci zarabiają więcej niż średnia krajowa? Okazuje się, że tak. Co 14 student potrafi dostać taką wypłatę każdego miesiąca.

IMG
Jak wybrać najlepszą wodę w sklepie?
15.06.2023

Wydaje się, że woda nie ma smaku, ale to tylko pozory. W zależności od składu chemicznego, może smakować inaczej. Która z nich natomiast jest najzdrowsza?

IMG
Al Fashion Week: Sztuczna Inteligencja w modzie
14.06.2023

Sztuczna inteligencja będzie nadal rozwijać się w modzie, otwierając drogę do coraz bardziej zaawansowanych projektów i kreacji, takich jak AI Fashion Week.

IMG
Polak stworzył ikoniczny zestaw Lego  
13.06.2023

Kosmiczna konstrukcja LEGO zaprojektowana została przez Polaka. To niesamowite osiągnięcie pokazuje, że mamy znaczący wkład w rozwój kultowych klocków.

IMG
Cenny skarb, który powinniśmy chronić
07.06.2023

Oceany są niezwykle istotne dla życia na Ziemi. Ważne jest, aby chronić i szanować te cenne ekosystemy. Warto o tym pamiętać szczególnie w Dniu Oceanów.

IMG
Jak internet przekształcił życie seniorów?   
06.06.2023

Seniorzy w trakcie pandemii byli bardziej zmotywowani do nauczenia się korzystania z internetu. Teraz w trakcie spotkań online ćwiczą, tańczą, lub uprawiają sporty walki.

IMG
Sprawdź, czy Twoje hasła były częścią ostatniego wycieku danych   
01.06.2023

Ponad 2 miliony haseł zostały ujawnione, po tym jak wirus zaatakował komputery ponad 100 tysięcy użytkowników internetu. Sprawdź, czy nie ma Cię na liście.

IMG
Światowy Dzień Bez Papierosa. Czy elektroniczne papierosy są bezpieczne dla zdrowia?  
31.05.2023

W światowy Dzień Bez Papierosa, warto zastanowić się czy elektroniczne papierosy też rujnują nasze zdrowie? A jeśli tak, to jak duży mają wpływ na zdrowie?

IMG
Jak zaplanować budżet na wakacje?  
30.05.2023

Karta Revolut sprawdza się szczególnie podczas zagranicznych podróży. Można nią wygodnie płacić i korzystać z atrakcyjnego przelicznika walutowego.

IMG
Od dziś będą białe noce 
25.05.2023

Od 25 maja, będziemy obserwować w Polsce zjawisko białych nocy. Nie jest ono szczególnie spektakularne, ale warto wiedzieć na czym ono polega.

IMG
Spray na migrenę 
24.05.2023

Już w lipcu tego roku w aptekach pojawi się spray do nosa, który szybko pomaga zwalczyć migrenę. Czy okaże się skuteczniejszy niż tradycyjnie tabletki?

IMG
Wędrówki po górach – czy wiesz, co oznaczają kolory szlaków?
23.05.2023

Czerwony, żółty, niebieski, zielony, czarny - czy wiesz, co oznaczają poszczególne kolory szlaków? Warto to wiedzieć, jeśli w planie masz wędrówkę po górach.

IMG
Koszt przejazdu autostradą w Polsce
18.05.2023

Za przejazd niektórymi autostradami w Polsce trzeba zapłacić. Dzięki temu można szybciej dotrzeć do celu. Jak kupić bilet i ile trzeba za niego zapłacić?

IMG
Polski Dubaj, czyli plaża w Jarosławcu
17.05.2023

Jarosławiec i Dubaj łączy charakterystyczny układ falochronów. Dzięki nim plaża ma wyjątkowy kształt, który jest samą w sobie atrakcja turystyczną.

IMG
Czy zakup roweru typu gravel, to dobry pomysł?
16.05.2023

Rower gravelowy ma inną kierownicę niż rower szosowy lub górski. Pozwala ona na lepszą kontrolę podczas jazdy na niestabilnym i nierównym terenie.

IMG
Doodle Google – co to takiego?
11.05.2023

Doodle Google to grafiki, które na co dzień towarzyszom logo w wyszukiwarce. Młodzi artyści konkurują ze sobą, aby wygrał ich obrazek i pokazał się w Google.

IMG
Test na choroby psychiczne – jak szybko sprawdzić, czy masz zaburzenia? 
10.05.2023

Coraz szybsze tempo życia i stres są częstym powodem zaburzeń psychicznych. Jakie są najczęściej występujące i jak szybko je zdiagnozować?

IMG
Klątwa rodu Windsorów
09.05.2023

Sobotnia koronacja Karola III przyciągnęła przed telewizory sporo widzów. To był dobry moment, aby przypomnieć sobie, czym jest klątwa Windsora.

IMG
Prezent na komunię – co sprawdzi się na pewno? 
04.05.2023

Prezent w formie rzeczowej, czy pieniężnej? Przyjęcie w domu, czy w restauracji? Trwający sezon komunijny wiąże się z wieloma różnymi rozterkami.

IMG
Pomysł na rodzinny wypad – Muzeum Iluzji 
27.04.2023

Ciekawym pomysłem na majówkę i nie tylko, jest rodzinny wypad do jednego z czterech w naszym kraju Muzeów Iluzji - w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

IMG
7 ciekawych miejsc w Polsce na majówkę
26.04.2023

Polska ma do zaoferowania wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić podczas majówki. Szczególnie warte uwagi są miasta, które zapewniają wiele atrakcji.

IMG
Spotify – ile kosztuje najlepszy serwis muzyczny?
25.04.2023

Spotify to platforma streamingowa, która pozwala użytkownikom korzystać z ogromnej bazy muzycznych utworów. Za dostęp bez reklam, należy jednak zapłacić.

IMG
Przed nami noc spadających gwiazd
20.04.2023

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami podniebnego spektaklu - zjawiska spadających gwiazd. Tym razem spadać będą meteoryty z roju Lirydów.

IMG
Stara Nokia – ile dzisiaj jest warta?
19.04.2023

Kultowa Nokia 3310 - każdy, kto ma dzisiaj więcej niż 30 lat pamięta ten wytrzymały relikt z lat młodości. Za ile dzisiaj można sprzedać swoją Nokię?

IMG
Co można posadzić na balkonie?
18.04.2023

Na balkonie z powadzeniem można prowadzić uprawę wybranych warzyw, owoców, kwiatów i ziół. Które będą najłatwiejsze do uprawy w takich warunkach?

IMG
Okulary polaryzacyjne – czy warto je kupić?  
13.04.2023

Okulary polaryzacyjne to okulary z filtrem, który pomaga zredukować odblaski światła słonecznego. Przydają się podczas uprawiania sportów i jazdy autem.

IMG
Wystawa "Body Worlds" w Polsce 
12.04.2023

Wystawa obejmuje ponad 160 próbek ludzkich, w tym całe ciała, a także poszczególne narządy i części. Jej celem jest edukacyjne spojrzenie na ludzkie ciało.

IMG
Ciekawe funkcje Google Maps, o których być może jeszcze nie wiesz
11.04.2023

Google Maps oferuje wiele możliwości, o których nie każdy użytkownik zdaje sobie sprawę. To nie tylko możliwość wyznaczania tras, ale wiele, wiele więcej.

IMG
Wielkanocne zwyczaje – czego nie może zabraknąć na stole? 
06.04.2023

Święcenie pokarmów w koszyczku, oblewanie się wodą, malowanie jajek - to wielkanocne ulubione tradycje, które są celebrowane w naszym kraju.

IMG
Media społecznościowe tylko dla dorosłych? 
05.04.2023

Media społecznościową mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia psychicznego dzieci. Francja w związku z tym wprowadziła nowe zasady użytkowania dla nieletnich.

IMG
Kamerka rowerowa - jaką wybrać?
04.04.2023

Kamerka na rower może przydać się podczas dokumentowania swoich tras, chwalenia się osiągnięciami w mediach społecznościowych, ale też podczas kolizji.

IMG
Premiery Netflixa w kwietniu
28.03.2023

Siedmiu królów musi umrzeć, Przewodnik po miłości, Chupa - to tylko wybrane premiery w Netlixie przewidziane na kwiecień 2023 roku. Co jeszcze pokaże Netflix?

IMG
Co to jest HAIKU?
23.03.2023

Haiku to bardzo krótki, ale wymagający kreatywności utwór poetycki. Pochodzi z Japonii, ale w Polsce również ma swoich entuzjastów. Jak go stworzyć?

IMG
Martwe strefy na Morzu Bałtyckim
22.03.2023

Bałtyk jest mocno zanieczyszczony. Znajdują się w nim martwe strefy, w których nie mogą żyć zwierzęta. To ostatni dzwonek, aby coś w tej sprawie zmienić.

IMG
Kolorowe soczewki – gdzie można je kupić?
21.03.2023

Kolorowe soczewki mogą zupełnie odmienić wygląd. Będą idealne na bal przebierańców, ale też na co dzień, jeśli wybór padnie na te podkreślające kolor oczu.

IMG
Dinozaur Google, sposób na nudę gdy nie masz neta
17.03.2023

Gra w dinozaura Google może nieźle wciągnąć. Pobijanie kolejnych rekordów to dobry sposób, gdy pojawią się problemy z dostępnością internetu.

IMG
Koniec z oszustwami cenowymi
15.03.2023

Dzisiaj w Dniu Praw Konsumenta, warto przypomnieć o korzystnej zmianie przepisów, dotyczących informowania w trakcie promocji o cenie przez sprzedawców.

IMG
Jakie imiona były najpopularniejsze w 2022 roku?
14.03.2023

Najbardziej popularnymi imionami w 2022 roku były Zosia i Antek. Nie zabrakło również tych mniej spotykanych: Adel, Harper. Chanel, Brian, Harry czy Orlando.

IMG
Pokolenie Alfa
09.03.2023

Pokolenie Alfa to dzieci, z czego najstarsze mają obecnie 13 lat. Jednak za kilka lat wkroczą na rynek pracy i warto wiedzieć, jakimi cechami się wykażą.

IMG
Top 3 seriale kostiumowe
08.03.2023

Filmy i seriale kostiumowe potrafią przenieść widza do zupełnie innej rzeczywistości. Jest to szczególnie ciekawe, kiedy jest to odległa historia.

IMG
Kobiety mogą przebierać w ofertach randkowych
07.03.2023

Okazuje się, że kobiety mają większe szanse na znalezienie ciekawej osoby w portalach randkowych. Ogłoszeń panów jest tam dwa razy więcej niż pań.

IMG
Jak zapanować nad kablami pod biurkiem?
03.03.2023

Plątanina kabli pod biurkiem to częsty widok w większości miejsc pracy. Zbiera się tam kurz, wygląda to nieestetycznie i przeszkadza w pracy. Jak temu zaradzić?

IMG
Spektakularna zorza polarna nad Bałtykiem
02.03.2023

W ostatnim czasie mogliśmy obserwować zorzę polarną nad Bałtykiem oraz koniunkcję Jowisza i Wenus. Te podniebne spektakle zrobiły niemałe wrażenie.

IMG
Atak rosyjskich służb specjalnych
01.03.2023

Niedawno premier przedłużył obowiązywanie alarmów Bravo i Charlie. To była słuszna decyzja, bo wczoraj doszło do ataku na polską stronę podatki.gov.pl.

IMG
Czy informacje z Wikipedii są wiarygodne?
28.02.2023

Czy powoływanie się na Wikipedię zawsze jest słuszne? Czy informacje zawarte w Wikipedii zawsze należy brać za pewnik? Okazuje się, że niekoniecznie.

IMG
Nie pozwól zawładnąć depresji
23.02.2023

Na tę podstępną chorobę cierpi coraz więcej osób. Walka z nią nie jest ani łatwa, ani szybka. Wymaga specjalistycznego leczenia i wsparcia najbliższych.

IMG
Dlaczego jedzenie typu fast food jest niezdrowe?
22.02.2023

Tłuszcz, cukier i sól - to główne składniki ulubionych fast food'owych potraw, takich jak pizza, burger, frytki czy kebab. Nie jest to dobre dla organizmu.

IMG
Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
21.02.2023

Najmniej błędów jest popełnianych na Instagramie, zaś Facebook jest źródłem aż 42% błędów językowych w polskim internecie. Jakie są najczęściej popełniane?

IMG
Ile wynosi abonament RTV w 2023 roku?
17.02.2023

Abonament RTV to chyba najczęściej unikana opłata w naszym kraju. Ile wynosi abonament RTV za radio, a ile za telewizor? Kto zobowiązany jest do zapłaty?

IMG
Tłusty Czwartek – jak sprawdzić kalorie?
16.02.2023

W Tłusty Czwartek bez żadnych wyrzutów sumienia jemy wszystko na co mamy ochotę, a szczególnie słodkości. W Fitatu możemy sprawdzić ile kalorii dostarczyliśmy.

IMG
Dzień singla – zalety życia w pojedynkę
15.02.2023

Bycie singlem, czy singielką ma wiele zalet i wcale nie oznacza samotności. Warto, aby walory życia w pojedynkę wybrzmiały w obchodzonym dzisiaj Dniu Singla.

IMG
Zakochanie czy zauroczenie – jak to poznać?
14.02.2023

Walentynki miło jest spędzić z ukochaną osobą. Tylko jak dowiedzieć się, czy to prawdziwa miłość na całe życie, czy zauroczenie, które wkrótce przeminie?

IMG
Karta incognito – jak ją włączyć?
13.02.2023

Dzięki karcie incognito, nikt nie dowie się, jakich informacji szukałeś w internecie. Zapewni Ci więc prywatność, której w danej chwili potrzebujesz.

IMG
Bestsellery Empiku
09.02.2023

Przeglądając listę nagrodzonych podczas tegorocznej Gali Bestsellerów Empiku, można sprawdzić, którzy twórcy i artyści byli najbardziej popularni w 2022 roku.

IMG
Bezpieczeństwo w internecie - zasady, które musisz znać
08.02.2023

Wiemy jak troszczyć się o swoje bezpieczeństwo wśród ludzi, ale czasem zapominamy, jak zadbać o bezpieczeństwo w internecie. Może mieć to przykre konsekwencje.

IMG
TOP 5 seriali o psychopatach
07.02.2023

Trzymająca w napięciu akcja wyreżyserowana na podstawie tragicznych zdarzeń z przeszłości - tego można się spodziewać po serialach o seryjnych mordercach.

IMG
Ferie w górach będą drogie
02.02.2023

Tegoroczne ferie nie należą do najtańszych. Tygodniowe wczasy w górach mogą kosztować nawet 10 tysięcy - biorąc pod uwagę wszystkie wydatki rodziny.

IMG
Najlepsze zimowe atrakcje na ferie 2023
31.01.2023

Każde województwo ma atrakcje, z których warto skorzystać podczas tegorocznych ferii zimowych. Nie trzeba daleko jechać, tym bardziej, że czasy są trudne.

IMG
Sklep Żabka teraz oczyszcza powietrze w Łodzi  
27.01.2023

Najpierw Poznań, teraz Łódź - Żabka Eco Smart to najnowszy typ sklepów, który cechuje się wysokimi rozwiązaniami technologicznymi, które dbają o powietrze.

IMG
Połowa społeczeństwa szykuje się na trudny rok 
26.01.2023

Prawie 47 procent Polaków jest zdania, że inflacja w 2023 r. będzie jeszcze wyższa niż w 2022 roku. Rządowi specjaliści maja jednak inne zdanie.

IMG
Netflix – kwadrans na wpisanie kodu
25.01.2023

Udostępnianie ekranów w ramach subskrypcji Netflixa, doprowadziło, że koncern zaczął borykać się z problemami finansowymi. Jednak znalazł na to sposób.

IMG
Gdzie jeszcze trzeba nosić maseczki?
24.01.2023

Nadal obowiązują przepisy o nakazie zakładania maseczek w niektórych miejscach. Gdzie jeszcze trzeba zakrywać usta i nos? Czy ktoś to sprawdza?

IMG
Właściciele psów zapłacą więcej
19.01.2023

Właściciele psów w tym roku sięgną głębiej do kieszeni. Znacząco wzrósł podatek od psa, który zobowiązany jest zapłacić każdy właściciel czworonoga.

IMG
TOP 20 najbardziej wyczekanych filmów w 2023 roku
18.01.2023

Na co wybrać się w tym roku do kina? Jest kilka propozycji, które warto obejrzeć na wielkim ekranie. Zadowoleni będą przede wszyscy fani kina akcji i fantasy.

IMG
Nie kupisz już nic na Shopee
17.01.2023

To była krótka działalność platformy zakupowej Shopee w Polsce. Okazało się, że nasz rynek nie jest wystarczająco rentowny. Zakupów już tam nie zrobisz.

IMG
Czy dalej opłaca się inwestować w kryptowaluty?
16.01.2023

Kryptowaluty to najbardziej kontrowersyjny temat w inwestycjach. Sięgamy po nie coraz częściej, zwłaszcza po dużym sukcesie bitcoina czy innych wolumenów.

IMG
Gdzie pojechać na wakacje w zimę?
13.01.2023

Szusowanie na nartach po górach, plażowanie w ciepłych krajach, czy aktywne zwiedzanie - niezależnie na co się zdecydujesz, wyjazd w zimę jest dobrym pomysłem.

IMG
Czas kolędy, a w tle apostazja 
12.01.2023

Styczeń to czas, kiedy księża odwiedzają patafianów z noworoczna kolędą. Z roku na rok, coraz mniej osób decyduje się na spotkanie z duchownym, w swoim domu.

IMG
Jak wytrwać w postanowieniu noworocznym? 
11.01.2023

Zacznę biegać, rzucę palenie, schudnę - łatwo coś postanowić, trudniej dotrzymać sobie słowa. Są jednak sposoby, aby łatwiej było osiągnąć zamierzony cel.

IMG
Sprawdź, kiedy wypadają ferie w Twoim województwie
09.01.2023

Uczniowie zyskają 10 dni przerwy od szkoły, a włączając w to weekendy, będą mieli do dyspozycji łącznie 16 dni wolnego. To dobra okazja, aby gdzieś wyjechać.

IMG
Co będzie droższe w 2023 roku?
04.01.2023

W 2023 roku należy przygotować się na kolejną serię podwyżek cen - głównie żywności, prądu, gazu, paliw i podatków. Co najbardziej zdrożeje?

IMG
Aktualizacja mObywatel – jakie ma obecnie funkcje?
03.01.2023

Aplikacja mObywatel ma to sporo zalet i ułatwia życie w wielu sytuacjach. Ostatnia aktualizacja przyniosła wiele dodatkowych zmian. Co się zmieniło?

IMG
Horoskop na 2023 – co mówią wizjonerzy?
30.12.2022

Wiele osób chce wiedzieć, co ich czeka w 2023 roku. Niektórzy zawierzają magicznej kuli. Co w takim razie mówią wróżby? Czy los będzie dla nas łaskawy?

IMG
Największe imprezy sylwestrowe w Polsce
29.12.2022

Gdzie spędzić sylwestra na świeżym powietrzu w koncertowej atmosferze? W tym roku, wybór może paść na Zakopane lub Chorzów. Obie będą transmitowane w telewizji.

IMG
Wieża Eiffla to największy budynek, jaki możesz zbudować z LEGO
23.12.2022

LEGO Wieża Eiffla jest idealnym celem dla tych wszystkich, którzy chcą stworzyć wielką, imponującą budowlę LEGO. Nie ma większej, jest to więc spore wyzwanie.

IMG
Uniwersalne prezenty dla dorosłych na ostatnią chwilę
22.12.2022

To już ostatnie dwa dni przedświątecznego czasu. Może się jednak zdarzyć, że brakuje Ci jeszcze upominku dla najbliższej osoby. Co można szybko kupić?

IMG
TOP 5 pomysłów na prezent dla nastolatka
21.12.2022

Zostały tylko trzy dni do wigilijnej kolacji, co oznacza, że to ostatnia chwila na zakup prezentu dla dziecka. Co może spodobać się nastolatkowi?

IMG
Prognoza pogody na święta – czy i gdzie będzie śnieg?
20.12.2022

Biała pokrywa śnieżna obecnie pokrywa dużą część wschodniej i południowej Polski. Czy w święta Bożego Narodzenia również będzie można liczyć na śnieg?

IMG
Jarmarki świąteczne – które warto odwiedzić?
15.12.2022

W tym w całej Polsce zorganizowanych zostało wiele jarmarków świątecznych. Które są szczególnie warte odwiedzenia, ze względu na atrakcje dla dzieci?

IMG
Nie masz pomysłu, jak przystroić choinkę? Sprawdź najnowsze trendy
14.12.2022

Kolorowa, biała, pastelowa a nawet czarna - choinkę można ubrać na wiele rożnych sposobów. Ważne, aby zrobić to w gronie szczęśliwej rodziny.

IMG
Essa - młodzieżowe słowo 2022 roku
13.12.2022

Essa, odklejka, slay, łymyn, betoniarz - to są zwycięskie słowa tegorocznego konkursu w 2022 roku na Młodzieżowe Słowo Roku. Czy wiesz, co oznaczają?

IMG
Nowa dokładniejsza mapa Oceanu Południowego
12.12.2022

Co skrywa przed nami Ocean Południowy i dlaczego jest to takie ważne odkrycie? Badaczom udało się rozwikłać tę zagadkę i przygotowali dokładną mapę Antarktydy.

IMG
Zimny księżyc – wyjątkowe zjawisko, już dziś!
08.12.2022

Pełnia księżyca, spadające gwiazdy i opozycja Marsa - to będzie jedna z najbardziej spektakularnych nocy w całym roku. Warto to zobaczyć - pobudka o 5!

IMG
Rządowy pomysł na walkę z wypaleniem zawodowym
07.12.2022

Czterodniowy tydzień pracy to marzenie niejednego Polaka. Czy jednak uda się wprowadzić zmiany w prawie pracy, bez wpływu na wysokość wynagrodzeń?

IMG
4 pomysły na świąteczno-noworoczny urlop
01.12.2022

Zimowe wyjazdy w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej mają swój urok. Można szusować na nartach, albo wygrzewać się na plaży. Wiele zależy od tego, kto co lubi.

IMG
Czas zaplanować urlop na 2023 rok – kiedy najlepiej wziąć wolne?  
29.11.2022

To już najwyższy czas, aby skrupulatnie przejrzeć swój kalendarz i podjąć ważną decyzję - kiedy wziąć wolne od pracy w 2023 roku? Podpowiadamy!

IMG
Jak wybrać laptopa dla seniora?  
28.11.2022

Szukasz idealnego laptopa dla seniora? Musisz zdać sobie sprawę z tego, że ma on inne potrzeby. Trzeba kierować się prostotą, a nie zaawansowanymi funkcjami.

IMG
Black Friday 2022 w Polsce – na jakie rabaty można liczyć? 
25.11.2022

To już dzisiaj - Black Friday, czyli święto wszystkich miłośników promocji i wyprzedaży. Na jakie rabaty można dziś liczyć? Jak nie dać się oszukać?

IMG
Szybkowar – sposób na błyskawiczny obiad
24.11.2022

Zupa gotowa w 20 minut? Gulasz zrobiony w 30 minut? Takie cuda potrafi zdziałać szybkowar. Jeśli jeszcze go nie masz, szybko nadrób zaległości.

IMG
Trzymamy kciuki za Polaków
22.11.2022

22 listopada Biało-czerwoni rozegrają swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze. W pierwszej kolejce zagrają trzy mecze.

IMG
Jak chronić siebie i bliskich przed dezinformacją?
21.11.2022

Aby chronić siebie i bliskich przed dezinformacją, za każdym razem należy zgłaszać wszystkie próby wprowadzenia w błąd czytelnika. Tylko i aż tyle.

IMG
Nagroda Nobla – najbardziej prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie
18.11.2022

Polscy laureaci Nagrody Nobla to przede wszystkim twórcy w dziedzinie literatury, ale też chemii i fizyki. Dwie osoby otrzymały również Pokojową Nagrodę Nobla.

IMG
Tabletka z jodem – dlaczego, niektórzy są jej przeciwni? 
17.11.2022

Tabletki z jodkiem potasu mogą skutecznie ochronić tarczycę przed konsekwencjami wynikającymi z narażenia na radioaktywny jod w przypadku awarii jądrowych.

IMG
Top 5 wymarzonych kierunków podróży
16.11.2022

Chociaż mamy jeszcze jesień, powoli zaczynamy planować podróże na kolejny rok. Okazuje się, że najbardziej wymarzonymi kierunkami są Islandia, USA i Hiszpania.

IMG
Jak wyrobić paszport według nowych zasad?
15.11.2022

Koniec z papierowym wnioskiem o wydanie paszportu. Nadal jednak nie wszystko można załatwić on-line. Wizyta w urzędzie i tak będzie konieczna.

IMG
Ranking aplikacji turystycznych 
11.11.2022

Co prawda okres urlopowy, już za nami, ale żądnym przygód podróżnikom pora roku nigdy nie stoi na przeszkodzie. Które aplikacje ułatwią podróżowanie?

IMG
104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - jaki jest stan polskiej armii? 
10.11.2022

W tym roku obchodzimy już 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To święto, jest dobrą okazją, aby sprawdzić jaki jest stan polskiej armii.

IMG
Na jakie dotacje od państwa można liczyć?
09.11.2022

Dotacje dla rodzin z dziećmi, dopłaty do prądu, gazu, węgla, a nawet do kredytu hipotecznego - czy wiesz, z jakich form wsparcia możesz skorzystać?

IMG
TOP 4 diety odchudzające
08.11.2022

Dieta śródziemnomorska, ketogeniczna, fleksitariańska czy dieta DASH? Która z nich została najlepiej oceniona przez amerykańskich naukowców?

IMG
Jak można skutecznie oszczędzać energię?
04.11.2022

Wzrost cen energii to aktualne temat numer jeden. Oszczędności będą możliwe, o ile wprowadzimy do naszej codziennej rutyny kilka pozytywnych nawyków.

IMG
Gdzie szukać schronu, w przypadku wybuchu bomby atomowej?
03.11.2022

Mamy nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie, ale jednak warto poruszyć ten temat. Gdzie szukać schronu w przypadku wybuchu bomby atomowej? Co warto mieć ze sobą?

IMG
Kogo pożegnaliśmy w 2022 roku?
27.10.2022

W 2022 roku pożegnaliśmy wielu wybitnie utalentowanych artystów. Warto sobie o nich przypomnieć, przed zbliżającym się Świętem Zmarłych w dniu 2 listopada.

IMG
Zmiana czasu z letniego na zimowy – pamiętasz?
26.10.2022

Już w najbliższy weekend będziemy musieli przestawić zegarki. Cofniemy je z godziny 3 na 2, co oznacza, że tym razem pośpimy godzinę dłużej.

IMG
City Break – top 5 kierunków na jesień
25.10.2022

Krótką wycieczkę do europejskich stolic, warto zaplanować na jesień. Kilkudniowa wyprawa nie nadwyręży Twojego budżetu, a z pewnością naładujesz baterie.

IMG
Jak zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia powietrza w domu? 
21.10.2022

Nawilżacze powietrza sprawdzą się w domach osób, które mają problemy z chorobami górnych dróg oddechowych i alergiami. Na jaki warto się zdecydować?

IMG
Jedna ładowarka – postanowione
19.10.2022

Wkrótce wszystkie sprzęty będziemy mogli ładować jedną ładowarką. Parlament Europejski zdecydował, że będzie to ładowarka z portem USB typu C.

IMG
Gadżety dla grzybiarza - co warto kupić?
13.10.2022

Sezon na grzybobranie w pełni, ale nada jest czas na zakup przydatnych podczas leśnych spacerów gadżetów. Czego nie może zabraknąć podczas grzybobrania?

IMG
Kto otrzymał Nagrodę Nobla?
12.10.2022

Poznaliśmy już wszystkich laureatów Nagrody Nobla. Niestety na liście laureatów tej prestiżowej nagrody zabrakło Polaka. Kto otrzymał złoty medal?

IMG
BRAVO w Polsce po raz drugi – czego się obawiać?
11.10.2022

Wprowadzony niedawno drugi stopień alarmowy BRAVO dotyczy polskiej infrastruktury energetycznej poza granicami RP. Czy mamy się czego obawiać?

IMG
Jak wyłączyć dźwięk powiadomień w Windowsie 10? 
07.10.2022

Wiele osób, które nie znają się w zaawansowany sposób na systemach operacyjnych czy nowych technologiach, boryka się z niechcianym dźwiękiem powiadomień.

IMG
Jak przestępcy wyłudzają kod BLIK?
06.10.2022

Oszuści mają różne sposoby, aby opróżnić konto swojej ofiary. Jednym ze sposobów jest oszustwo na BLIK-a. Można się z nim spotkać na aukcjach internetowych.

IMG
Najpiękniejsze miejsca w Polsce - dla kogo Złota Pinezka? 
05.10.2022

Google na podstawie opinii internautów, przyznało "Złote Pinezki" dla najpiękniejszych miejsc w każdym z województw. Takich wyników można było się spodziewać.

IMG
Światowy Dzień Mieszkalnictwa – jak ma się polski rynek nieruchomości?
04.10.2022

Polski rynek nieruchomości nie wypada zbyt dobrze na tle innych europejskich krajów. Przede wszystkim brakuje mieszkań. Rozgrzany jest natomiast rynek najmu.

IMG
Rynek smartfonów słabnie 
03.10.2022

Przyglądamy się obecnej sytuacji na rynku smartfonów oraz staramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta branża ma coraz gorsze wyniki sprzedażowe.

IMG
Jak złożyć wniosek o dodatek węglowy?
28.09.2022

Rząd przygotował wsparcie finansowe w wysokości 3 tysięcy złotych dla gospodarstw, które ogrzewają dom węglem. Jak prawidłowo złożyć wniosek?

IMG
Rekordowa podwyżka ZUS – przedsiębiorcy, mają się czym martwić
27.09.2022

Coraz więcej firm się zamyka, a te które pozostają na rynku ponoszą coraz większe koszty prowadzenia działalności. Prognozy nie są optymistyczne.

IMG
Na czym polega cashback i moneyback?
22.09.2022

Usługi cashback i moneyback są oferowane przez banki, które w ten sposób chcą zachęcić klientów do korzystania z karty płatniczej. Czym się różnią?

IMG
Koncerty gwiazd w Polsce – jakie wydarzenia jeszcze przed nami? 
21.09.2022

Backstreet Boys, Celine Dion, Rammstein, Justin Biber - to gwiazdy, które w najbliższym roku wystąpią w Polsce. Na kiedy zostały zaplanowane koncerty?

IMG
Kredyt a pożyczka - w banku czy instytucji pozabankowej?
20.09.2022

Ze względu na trudna sytuację ekonomiczną, coraz bardziej interesuje nas kwestia zaciągania kredytów i pożyczek. Czym różnią się te produkty finansowe?

IMG
Rosja i Stany Zjednoczone wysyłają w kosmos satelity szpiegowskie 
19.09.2022

Wyścig kosmiczny między Rosją a Stanami Zjednoczonymi trwa w najlepsze. Oba mocarstwa starają się przejąć kontrolę nad kosmosem w celach szpiegowskich.

IMG
Najchętniej odwiedzane miejsca w Google Street View 
16.09.2022

Nie zawsze można spełnić marzenie o zwiedzeniu najpiękniejszych zakątków świata. Na szczęście, dzięki Google Street View, można to zrobić z własnego domu.

IMG
Ile Polacy dają pieniędzy do koperty na ślub, komunię lub inną uroczystość?
15.09.2022

Decydując się, przekazać pieniądze w ramach prezentu, pewnie nie raz zastanawiałeś się - jaka kwota będzie optymalna? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

IMG
Pierścienie Władzy na Amazon Prime – warto oglądać?  
14.09.2022

Pierścienie Władzy produkcji Amazon Prime do serial, na który z utęsknieniem czekali fani Tolkiena. Czy serial spełnia ich oczekiwania?

IMG
Porównywarki zakupowe – czy warto z nich korzystać? 
08.09.2022

Jednym ze sposobów na oszczędności podczas zakupów, jest korzystanie z porównywarek cenowych. Które są najpopularniejsze?

IMG
3 sposoby na sfinansowanie swoich marzeń
07.09.2022

Pożyczka, wsparcie inwestora, lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy - poznaj trzy sposoby na pozyskanie brakujących funduszy, na realizację swoich marzeń.

IMG
Jaki komputer do nauki wybrać dla dziecka?
26.08.2022

Powoli zbliża się początek roku szkolnego - to dobry czas, aby zastanowić się, jaki kupić komputer do nauki dla dziecka.

IMG
Karta czy gotówka? Co wziąć ze sobą na urlop?
25.08.2022

Przed wyjazdem za granicę, często zastanawiamy się, czy wziąć ze sobą kartę, czy gotówkę. Co jest lepszym rozwiązaniem?

IMG
Trzy sposoby jak zaoszczędzić na zakupie wyprawki szkolnej
23.08.2022

Zakup wyprawki szkolnej często nadwyręża domowy budżet. Są jednak sposoby, aby zaoszczędzić na zakupie szkolnej wyprawki.

IMG
Mateusz Hołda – został profesorem w wieku 29 lat
22.08.2022

Mateusz Hołda dołączył do zacnego grona polskich profesorów Specjalizuje się w diagnozowaniu chorób układu krwionośnego.

IMG
Polska Akcja Humanitarna - czym się zajmuje? 
19.08.2022

Polska Akcja Humanitarna to organizacja, która stoi na straży ochrony życia i zdrowia osób, które zostały poszkodowane w wyniku wojen czy klęsk żywiołowych.

IMG
Ranking słuchalności radia w Polsce
18.08.2022

Okazuje się, że największą popularnością cieszy się stacja radiowa RMF FM. Słuchają ją młodzi, starsi - mieszkańcy mniejszych i większych miast.

IMG
Jak przewozić i przechowywać pieniądze podczas wyjazdów?
16.08.2022

Jeśli wyruszasz w podróż, musisz kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim należy podzielić miejsca, w których będziesz przewoził pieniądze.

IMG
Sprzęt komputerowy dla leworęcznych - czym się różni?
11.08.2022

Na szczęście rozwój techniki oraz szeroki asortyment skierowany do wszystkich klientów pozwoliły stworzyć komfortowy w użytkowaniu sprzęt dla leworęcznych.

IMG
Na co uważać podczas podróży pociągiem?
10.08.2022

Zatłoczone pociągi pełne podróżnych są jednym z ulubionych miejsc złodziei. Jak się przed nimi uchronić?

IMG
Top 10 gorących przebojów wakacyjnych
09.08.2022

Gorące hity zdominowały komercyjne stacje radiowe. Można je lubić, lub nie, ale każdy je słyszał chociaż raz.

IMG
Zaplanuj wakacyjne wydatki i nie daj ponieść się emocjom
04.08.2022

Na wakacjach łatwo jest zatracić się podczas wydawania pieniędzy. Dlatego lepiej jest przygotować plan budżetowy i trzymać się w jego ramach.

IMG
TOP 3: Najlepsze aquaparki w Polsce
03.08.2022

Które parki wodne w Polsce mają najwięcej atrakcji i warto je odwiedzić? Przygotowaliśmy listę najfajniejszych trzech aquaparków.

IMG
Co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? 
02.08.2022

Nowotwór to jedna z najgorszych współczesnych chorób. Można jednak zmniejszyć ryzyko zachorowania, stosując się do kilku zasad.

IMG
Najlepsze metody na blokadę niechcianych połączeń  
01.08.2022

Nękające telefony sprzedawców i telemarketerów potrafią solidnie wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej opanowanego użytkownika sieci komórkowej.

IMG
Jakim typem osobowości jesteś?   
28.07.2022

Ekstrawertyk, flegmatyk a może choleryk? Sprawdź, jakim typem osobowości jesteś.

IMG
Kąpieliska w Polsce – gdzie jest czysta woda?  
26.07.2022

Nie mamy się czego wstydzić - polskie kąpieliska są naprawdę czyste!

IMG
Ile kosztuje wymiana zbitego wyświetlacza w smartfonie? 
25.07.2022

Opuszczenie urządzenia na twarde podłoże lub przyciśnięcie mogą powodować uszkodzenia - zwłaszcza, jeśli nie zadbamy o prawidłową ochronę wyświetlacza.

IMG
Jak działa alert RCB? 
22.07.2022

Alert RCB powstał po to, aby odpowiednio wcześnie informować o zagrożeniu oraz dawać szansę przygotowania się na nadchodzący żywioł.

IMG
IKE a IKZE – jaka jest różnica? 
21.07.2022

IKE czy IKZE? Co wybrać? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Wiele zależy od tego, czy pracujesz na etacie, czy prowadzisz firmę.

IMG
Ranking aplikacji taksówkarskich 
18.07.2022

Użytkownicy taksówek mają do wyboru, wiele różnych aplikacji do zamawiania taxi. Które są warte uwagi?

IMG
Dlaczego Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozgrywane są jesienią, a nie latem?
15.07.2022

W pierwszej połowie czerwca zakończyły się eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. Teraz trzeba poczekać do jesieni na finałowe rozgrywki.

IMG
Trampoliny - jaką wybrać? 
13.07.2022

Trampoliny już dawno zyskały ogromną popularność. Zmieniły także nasz krajobraz. Prawie w każdym domu, w który mieszkają dzieci, na ogrodzie jest trampolina.

IMG
Jak anulować subskrypcję na Netflixie?
11.07.2022

O wiele łatwiej jest podpisać umowę, niż ją wypowiedzieć. Jednak anulowanie subskrypcji Netflixa z naszym poradnikiem, będzie o wiele prostsze.

IMG
Jak działa radar burz i do czego on służy?
08.07.2022

W lipcu nad Polską często przechodzą gwałtowne burze, które mogą narobić wiele szkód. Warto sprawdzić gdzie i kiedy zrobi się niebezpiecznie.

IMG
Wyprzedaż online modeli powystawowych - czy warto kupić i gdzie?
07.07.2022

Kto powiedział, że za nowy sprzęt AGD i RTV trzeba zapłacić krocie? Można go kupić taniej, na sklepowych wyprzedażach towaru powystawowego.

IMG
Pogoda w wakacje 2022
06.07.2022

Pogoda w tegoroczne wakacje będzie nas rozpieszczać. Jednak, mając wybór - czy na urlop lepiej wybrać się w lipcu, niż sierpniu - lepiej wybrać lipiec.

IMG
Jak zaplanować wakacyjny wyjazd do Afryki?
04.07.2022

Wakacje w Afryce to jedno z ważniejszych marzeń podróżniczych. Dzika natura i gorący klimat, to coś czego nam brakuje w Polsce.

IMG
Bon turystyczny – do kiedy jest ważny i jak go wykorzystać w 2022 roku?
28.06.2022

To już ostatnie trzy miesiące, aby skorzystać z pomocy rządowej i aktywować bon turystyczny.

IMG
Kiedy nastąpi otwarcie największego hotelu w Polsce?
22.06.2022

Jeszcze chwile trzeba poczekać na otwarcie największego hotelu w Polsce. To będzie już piąty hotel luksusowej sieciówki Gołębiewski.

IMG
Jednodniowy wypad z dzieckiem – gdzie są fajne parki rozrywki?
15.06.2022

W Polsce jest kilka ciekawych parków rozrywki, do których warto zabrać swoje dzieci. Które są najlepsze?

IMG
Czy warto wykupić ubezpieczenie w biurze podroży?
14.06.2022

Ubezpieczenie turystyczne może uratować Twoje zdrowie, ale też kieszeń, kiedy za granicą dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

IMG
Jak obrabiać zdjęcia na swoim laptopie?
13.06.2022

Obróbka zdjęć jest możliwa w warunkach domowych i nie ma potrzeby angażowania w to specjalistów. Wystarczy odpowiedni program i nieco zaangażowania.

IMG
Raty kredytów hipotecznych – o ile wzrosły?
09.06.2022

Sytuacja kredytobiorców staje się coraz trudniejsza. Co mogą zrobić, kiedy nie są w stanie w terminie spłacać zobowiązania?

IMG
Waloryzacja 500 plus?
08.06.2022

Czy rzeczywiście świadczenie wychowawcze 500 plus będzie waloryzowane? Czy jest szansa na otrzymywanie 700 zł każdego miesiąca?

IMG
Jakie strony przeglądamy w internecie?
07.06.2022

Najczęściej wyszukujemy informacji za pośrednictwem bezkonkurencyjnej przeglądarki Google. Natomiast informacje czytamy w serwisie Wirtualna Polska.

IMG
Przedłużenie wieku emerytalnego - czy to możliwe? 
02.06.2022

W sieci pojawiają się nieoficjalne doniesienia o możliwości przedłużenia wieku emerytalnego. Czy rzeczywiście musimy się obawiać, że będziemy pracować dłużej?

IMG
Rozpoczyna się sezon na ekstremalne zjawiska pogodowe 
01.06.2022

Stany Zjednoczone czeka trudny sezon. Eksperci przewidują, że można spodziewać się przynajmniej 10 potężnych huraganów.

IMG
TOP3 pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka
30.05.2022

Zbliżający się Dzień Dziecka jest świetną okazją, aby spędzić z pociechą więcej czasu, ale też podarować wyjątkowy prezent.

IMG
Kask rowerowy - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
26.05.2022

Dobór właściwego kasku, ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkownika podczas rowerowych wycieczek.

IMG
Jak zabezpieczyć się przed bankructwem biura podróży?
24.05.2022

Zbliża się czas wakacyjnych podróży. Zanim zdecydujesz się skorzystać z oferty biura podroży, dokładnie sprawdź jaką ma kondycję finansową.

IMG
Dopasuj prezent na Dzień Mamy do jej osobowości
23.05.2022

26 maja obchodzimy Dzień Mamy. To czas, kiedy warto podarować jej wyjątkowy prezent, idealnie dopasowany do jej osobowości.

IMG
Kieszonkowe dla dzieci – ile powinno wynosić?
19.05.2022

Polskie dzieci poniżej 10 r.ż. dostają więcej kieszonkowego niż dzieci z innych krajów w Europie.

IMG
Zasady tworzenia bezpiecznego hasła
18.05.2022

Imię, nazwisko plus data urodzenia - czy tak wygląda Twoje hasło? Musisz je jak najszybciej zmienić.

IMG
Wrotki czy rolki?
17.05.2022

Niezależnie od tego na co się zdecydujesz - wrotki, czy rolki - to dobry pomysł na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

IMG
Wolimy oglądać telewizję, niż czytać książki 
12.05.2022

Pandemia tylko na chwilę zmieniła nasze nawyki czytelnicze. Znów zamiast książki, wolimy oglądać telewizję lub spotkać się ze znajomymi.

IMG
Test IQ – gdzie go rozwiązać? 
11.05.2022

Test sprawdzający poziom inteligencji, można przeprowadzić online. Nie będzie on jednak miarodajny, tak jak ten przeprowadzany przez specjalistów.

IMG
Proste pomysły na ozdobienie etui telefonu 
09.05.2022

Samodzielne zaprojektowanie etui na telefon nie jest trudne, a w stosowaniu wybranych technik ogranicza cię jedynie wyobraźnia.

IMG
Co kupić dziewczynce na komunię? 
05.05.2022

Pomysłów na komunijny prezent dla dziewczynki nie brakuje. Sprawdź nasze najciekawsze propozycje.

IMG
10 pomysłów na prezent komunijny dla chłopca
04.05.2022

Pomysłów na prezent komunijny dla chłopca, jest bardzo dużo. Wiele zależy od budżetu, który planuje się przeznaczyć na zakup prezentu.

IMG
Jak sprawdzić, czy e-sklep Cię nie oszuka? 
28.04.2022

Przed dokonaniem zakupów w internecie, warto zweryfikować e-sklep. Co trzeba sprawdzić?

IMG
Gdzie nie trzymać pieniędzy? 
27.04.2022

Wiele osób ukrywając pieniądze popełnia ten błąd - chowa oszczędności w dobrze znane złodziejom miejsca. Jakie to schowki?

IMG
Majowe premiery filmowe 
26.04.2022

Maj zapowiada się ekscytujący, szczególnie dla fanów Doktora Strange'a. Ze statystyk filmweb.pl wynika, że aż 22359 osób czeka na premierę.

IMG
Czym różni się uchwyt na telefon do samochodu od uchwytu na rower? 
25.04.2022

Jest wiele różnych rodzajów uchwytów do telefonu, zarówno tych rowerowych, jak i samochodowych. Na który się zdecydować?

IMG
Dlaczego 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki? 
22.04.2022

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie, że czytanie ma wiele zalet.

IMG
Jak uniknąć włamania do konta na Facebooku?
20.04.2022

Jedna gafa, kiedy zapomnisz się wylogować, może kosztować Cię wiele stresu a nawet utratę reputacji.

IMG
A może by tak na… RODOS?
19.04.2022

Marzenie o własnym ogródku można zrealizować, nawet mieszkając w bloku. W tym celu trzeba poszukać atrakcyjnej oferty działki ROD.

IMG
Tylko 3% Polaków ma oszczędności powyżej 100 tysięcy  
14.04.2022

Ile przeciętny Polak ma oszczędności? Gdzie je trzyma? Czy zbudował poduszkę finansową, na wypadek pogorszenia sytuacji finansowej?

IMG
Folia, szkło hartowane a może etui?  
13.04.2022

Jak skutecznie zabezpieczyć ekran telefonu przed uszkodzeniami? Do wyboru jest kilka różnych opcji. Od Ciebie zależy, na którą się zdecydujesz.

IMG
Śmieszne quizy – gdzie ich szukać?
12.04.2022

Internet to nie tylko skarbnica wiedzy, ale również sposób na odreagowanie codziennych stresów. Świetnie w tej roli sprawdzają się zabawne quizy.

IMG
Fałszywe SMS-y. Jak je rozpoznać?
07.04.2022

Do wielu osób dotarła kolejna fala fałszywych SMS-ów. Tym razem oszuści podszywają się pod Grupę Allegro.

IMG
Koniec z maseczkami, ale nie wszędzie  
06.04.2022

Już ponad tydzień nie ma obowiązku noszenia maseczek. Są jednak miejsca, gdzie zasłanianie ust i nosa jest nadal wymagane.

IMG
Ile kosztują wczasy w czasie majówki? 
05.04.2022

Wielkimi krokami zbliża się majówka - to już czas aby zaplanować wiosenny wyjazd.

IMG
Z jakiego papieru korzystać, drukując zdjęcia?
01.04.2022

Nowoczesne drukarki mogą również drukować zdjęcia. Aby jednak zdjęcia były trwałe, należy wybrać dobrej jakości papier fotograficzny.

IMG
Jak przenieść dane na nowy smartfon?
28.03.2022

Zmiana telefonu na nowy wiąże się z koniecznością przeniesienia danych. Jak zrobić to szybko i bezproblemowo?

IMG
Zmiana czasu z zimowego na letni – już w ten weekend
24.03.2022

W ten weekend niestety, ale pośpimy godzinę krócej. Musimy przestawić się na czas letni.

IMG
Koniec z naciąganiem seniorów
22.03.2022

Koniec z naciąganiem seniorów podczas prezentacji kołder, garnków czy sprzętów medycznych za kilkanaście tysięcy złotych.

IMG
Jak działa tryb awaryjny w telefonie? 
21.03.2022

Włączenie trybu awaryjnego w telefonie, może się przydać, gdy zauważymy że dzieje się z nim coś niepokojącego.

IMG
Inflacja i stopa procentowa – zmory 2022 roku
17.03.2022

Inflacja i stopa procentowa są obecnie na rekordowym poziomie. Nasze oszczędności kurczą się każdego dnia.

IMG
Gdzie sprawdzać ceny paliw na stacjach benzynowych?
16.03.2022

Ceny paliw już dawno nie były tak wysokie, dlatego warto sprawdzić gdzie można zatankować najtaniej.

IMG
W co zainwestować pieniądze w 2022 roku?
11.03.2022

Inwestowanie w tych czasach wymaga dużej wiedzy i sporej tolerancji ryzyka. Które instrumenty są najbezpieczniejsze?

IMG
Putin straszy bombą atomową – co trzeba o niej wiedzieć?
10.03.2022

Fundusze inwestycyjne oceniły ryzyko wystąpienia wojny nuklearnej na 10%. Warto wiedzieć, czym jest bomba atomowa.

IMG
Anonymous – haktywiści na skalę światową
09.03.2022

Anonymous cyber-atakiem skutecznie utrudniają działania Rosji podczas inwazji na Ukrainę.

IMG
Polskie wsparcie dla Ukrainy
08.03.2022

Rząd udzieli obywatelom Ukrainy finansowego wsparcia i zapewni równy dostęp do pracy, edukacji, świadczeń i opieki zdrowotnej.

IMG
Dlaczego ludzie bardziej boją się wypadków samolotowych, a nie samochodowych?
07.03.2022

Czy powinniśmy się bardziej obawiać wypadków samochodowych czy lotniczych? Który środek transportu zapewnia większe bezpieczeństwo?

IMG
Alerty w Polsce – czego trzeba się obawiać? 
03.03.2022

Obecnie w Polsce występują dwa ostrzeżenia: CHARLIE CRP i BRAVO. Co oznaczają?

IMG
Jak pomóc Ukrainie?
01.03.2022

Każdy może się przyłączyć na rzecz akcji pomocy ukraińskim rodzinom, poszkodowanym w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

IMG
Można już wysłać e-Pita
23.02.2022

Od tygodnia podatnicy mają możliwość złożenia rozliczenia podatkowego przez internet. Mają na to czas do 2 maja.

IMG
Podatek dla youtuberów
17.02.2022

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wzięła się za youtuberów. Niektórzy będą musieli zapłacić podatek od VoD.

IMG
Tablice rejestracyjne zostają w aucie
16.02.2022

Koniec z kolejkami po nowe tablice rejestracyjne. Kupując samochód, możesz zostawić dotychczasowe.

IMG
Koniec z otwartymi sklepami we wszystkie niedziele
15.02.2022

Przedsiębiorcy mają pod górkę. Rząd uszczelnił ustawę zakazującą handlu w niedzielę.

IMG
Niespodziewany efekt zanieczyszczenia wód plastikiem
11.02.2022

Wielka Pacyficzna Plama Śmieci stanowi poważny problem do rozwiązania, który nie możne dłużej czekać.

IMG
Walentynki… na kwarantannie 
10.02.2022

Walentynki są okazją do okazania sobie uczuć, niezależnie od tego, czy spędzamy je w domu, czy na wymarzonej randce.

IMG
Narodowy Test Zdrowia – czy warto go przeprowadzić? 
09.02.2022

Przeprowadzenie Narodowego Testu Zdrowia, pozwala poznać rekomendacje, o tym jakie badania warto przeprowadzić.

IMG
Mapa aptek – gdzie można zrobić test na COVID? 
08.02.2022

Gdzie można dokonać bezpłatnego badania pod kątem zarażenia koronawirusem? Niestety, mało aptek umożliwia testowanie.

IMG
Młodzieżowe słowo roku – sprawdź, czy je znasz
07.02.2022

Czasem trudno porozumieć się ze współczesną młodzieżą. Dlatego warto poznać ich slang i zaskoczyć swoją erudycją.

IMG
Wyższe kary, nie tylko za przekroczenie prędkości
02.02.2022

Nowe taryfikatory wzbudzają postrach wśród kierujących. Wysoki mandat można dostać, nie tylko za przekroczenie prędkości.

IMG
Od dzisiaj można składać wnioski o świadczenie 500 plus
01.02.2022

Od dzisiaj rodzice niepełnoletnich dzieci, mogą składać wniosek o przyznanie świadczenia 500+ na nowy okres świadczeniowy

IMG
Nowe taryfikatory mandatów za przekroczenie prędkości 
26.01.2022

Nowe taryfikatory mandatów przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Jeździmy ostrożniej bo kara za brawurową jazdę jest wysoka.

IMG
Kiedy są ferie?
25.01.2022

W kilku województwach rozpoczęły się ferie zimowe. Kiedy rozpoczną się w pozostałych województwach?

IMG
Najlepsze filmy, które swoją premierę będą miały w 2022 roku
24.01.2022

Jakie premiery filmowe odbędą się w 2022 roku? Na wiele z nich trzeba było długo czekać. Powodem jest oczywiście pandemia COVID-19.

IMG
InPost - na czym polega ich fenomen? 
20.01.2022

InPost wygrywa rankingi na najlepszą firmę świadczącą usługi kurierskie. Za co jest doceniana?

IMG
Rozliczenie z fiskusem 2022 
19.01.2022

Z jakich ulg można skorzystać przy rozliczeniu w 2022 za dochody osiągnięte w 2021 roku?

IMG
Najsłynniejsze zabawy karnawałowe na świecie
17.01.2022

Okres zabaw karnawałowych w 2022 roku jest szczególnie długi. Przypomnijmy skąd wzięła się karnawałowa tradycja.

IMG
Jak bardzo stres wpływa na nasz zegar biologiczny?
14.01.2022

Stres, presja czasu, konieczność sprostania nowym oczekiwaniom - nie sprzyjają życiu w zgodzie z zegarem biologicznym człowieka.

IMG
Ranking firm kurierskich
13.01.2022

Które firmy świadczące usługi kurierskie są najbardziej doceniane przez Polaków? Sprawdź wyniki raportu Polskiego Instytutu Badań Jakości.

IMG
Zwykła telewizja już nie wystarcza
12.01.2022

Oferta tradycyjnej telewizji jest już niewystarczająca. Dlatego już dwie trzecie Polaków kupuje dostęp do platform streamingowych.

IMG
Ulubione seriale Polaków w 2021 roku
06.01.2022

Sprawdź, które seriale zdobyły największą popularność widzów w minionym roku.

IMG
Jak uporządkować pocztę e-mail?
05.01.2022

Irytujące newslettery? Znikające ważne wiadomości? To oznacza, że nadszedł czas porządków na poczcie e-mail.

IMG
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - gdzie złożyć wniosek?
04.01.2022

Od nowego roku rodzice dzieci w wieku od 1-3 lat mogą złożyć wniosek o dodatkowe świadczenie.

IMG
Rejestracja karty SIM - czy jest obowiązkowa?
29.12.2021

W salonie operatora, saloniku prasowym, kiosku, czy w internecie - niezależnie, który punkt wybierzesz - musisz zarejestrować kartę SIM.

IMG
Sylwestrowa domówka – koncerty na żywo
28.12.2021

Podczas sylwestrowej imprezy nie może zabraknąć muzyki. Dobrym pomysłem jest włączenie transmisji na żywo z koncertu organizowanego przez telewizję.

IMG
Transmisje świąteczne - co warto obejrzeć? 
23.12.2021

Odgrzewane kotlety - tak w skrócie można podsumować zaplanowany na święta program telewizyjny.

IMG
Do której godziny będą czynne sklepy w Wigilię? 
22.12.2021

W Wigilię trzeba się spieszyć z zakupami. Większość sklepów będzie czynnych tylko do godziny 13.

IMG
TVN pod znakiem zapytania 
21.12.2021

Wiele osób, chce wspomóc stację TVN. Dlatego podpowiadamy, jak wziąć udział w akcji i wyrazić swoją aprobatę online.

IMG
10 pomysłów na prezent świąteczny dla rodziców 
20.12.2021

Już za kilka dni spotkamy się przy stole świątecznym z rodzicami. Warto docenić ich w tym dniu i podarować wyjątkowy prezent.

IMG
Jak przygotować rower do zimy? 
17.12.2021

Przechowywanie roweru to temat, któremu warto poświęcić sporo uwagi. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie roweru na kilkutygodniową przerwę.

IMG
Ranking Sklepów Internetowych 2021 - odzież i obuwie 
16.12.2021

Opineo przygotowało raport najbardziej popularnych sklepów internetowych w 2021 roku. Sprawdziliśmy, które sklepy z odzieżą i obuwiem przypadły do gustu.

IMG
Jak zapisać dziecko na szczepienie? 
15.12.2021

Od niedawna można zapisać na szczepienie przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 roku życia. Jak zapisać dziecko na szczepienie online?

IMG
Trendy Google w 2021 roku
14.12.2021

Co najczęściej wyszukiwaliśmy w Google w 2021 roku? Sprawdź podsumowanie Google Trends.

IMG
Mikołaj sięga głębiej do kieszeni – dane raportu Deloitte
09.12.2021

W tym roku na prezenty wydamy średnio 546 zł, czyli o 2 procent więcej niż przed rokiem - wynika z raportu Deloitte. 

IMG
14 grudnia – Dzień Darmowej Dostawy
08.12.2021

Już 14 grudnia można skorzystać z bezpłatnych przesyłek, oferowanych przez sklepy internetowe. To zasługa obchodzonego w tym czasie Dnia Darmowej Dostawy. 

IMG
Podsumowanie Black Friday 2021
07.12.2021

Tego mogliśmy się spodziewać. Wzorem lat ubiegłych, polska wersja Black Friday nie pozwoliła poszaleć na zakupach. Obniżki wyniosły nieco ponad 3 procent. 

IMG
Mikołajkowe słodycze  
02.12.2021

Nie masz pomysłu na mikołajkowy prezent? Słodycze zawsze sprawdzą się w tej roli. Które są najlepsze na upominek? Pewnie te, które przypomną nam o Mikołaju.

IMG
Podcasty – gdzie słuchać?  
01.12.2021

Polacy pokochali podcasty. Są bogatym źródłem wiedzy i można je słuchać w różnych sytuacjach. Podsumowaliśmy te najpopularniejsze i najchętniej słuchane.

IMG
Black Friday!
25.11.2021

Czy Black Friday w tym roku zaskoczy nas wielkością oferowanych promocji? W zeszłym roku było to tylko nieco ponad 3%. Na ile będzie można liczyć w tym roku?

IMG
Gdzie sprawdzać ceny usług budowalnych online? 
23.11.2021

Zanim podpiszesz umowę z ekipą remontową, sprawdź jakie obecnie obowiązują ceny. Gdzie? Oczywiście w sieci. Podpowiadamy, gdzie konkretnie.

IMG
TOP 5 gier dla dzieci na deszczowe jesienne dni  
22.11.2021

Jesienna pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. To czas, w którym warto zastanowić się, jakie gry edukacyjne online możesz włączyć swoim dzieciom?

IMG
Najlepsze sposoby na przechowanie żywności  
19.11.2021

Pojemniki na żywność świetnie sprawdzają się w procesie konserwacji żywności. Są też skuteczne w walce z marnotrawieniem jedzenia. Warto ich używać.

IMG
Rzuć palenie z aplikacją  
18.11.2021

Światowy Dzień Rzucania Palenia to najlepsza okazja aby wyjść z nałogu. Będzie to łatwiejsze, jeśli wspomożesz się dedykowaną aplikacją. 

IMG
Jak Polacy podejmują decyzje zakupowe? 
17.11.2021

Polacy zanim kupią produkt w sklepie stacjonarnym, wcześniej sprawdzają opinie na jego temat i porównują ceny w internecie. Czy Ty też tak robisz?

IMG
Będzie biało? 
16.11.2021

Czy podczas tegorocznej zimy będzie można poszaleć na sankach i nartach? Gdzie sprawdzać pogodę on-line, aby przygotować się do zimowych warunków.

IMG
Dzień Singla - gdzie szukać drugiej połowy?
11.11.2021

W Dniu Singla, warto zastanowić się, które portale randkowe są najbardziej popularne. Gdzie jest największa szansa na znalezienia wyjątkowej osoby?

IMG
Nie kupują, z obawy o swoje dane osobowe
10.11.2021

Niektóre osoby rezygnują z wygodnych zakupów online, z obawy o bezpieczeństwo danych osobowych. Czy rzeczywiście jest się czego bać? 

IMG
Gra Pachinko skradła serce Japończyków
09.11.2021

Pachinko do gra automatowa, która podbiła serce Japończyków. W czym tkwi jej fenomen? Zastanawiasz się, czy w Polsce też można w nią zagrać?

IMG
Co zrobić ze starym telefonem? 
04.11.2021

Masz stary telefon, z którego od dawna nie korzystasz? Zabezpiecz dane i oddaj go Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. W ten sposób zadbasz o środowisko.

IMG
Gry w karty online
03.11.2021

Lubisz grać w karty, ale nie masz z kim? W sieci bez problemu znajdziesz kompana do wspólnej gry. Możesz też wybrać ulubioną spośród wielu gier karcianych.

IMG
Filmy i seriale za 49 zł rocznie?
28.10.2021

Aktualnie obowiązuje wyjątkowo korzysta promocja w Amazon Video Prime - już na 49 zł, można mieć dostęp między innymi do filmów, seriali, audiobooków i gier.

IMG
Squid Game – ciekawy serial, ale nie dla dzieci
26.10.2021

Sqiud Game, to serial, który dla nikogo nie pozostaje obojętny. Mocny i pełny wrażeń - ale przeznaczony tylko dla dorosłych. Nie powinny oglądać go dzieci.

IMG
Wpływ sadzenia lasów na ochłodzenie klimatu na świecie
23.10.2021

Czy sadzenie lasów może zapobiec ociepleniu klimatu? Poznaj fakty i mity na ten temat z różnych badań przeprowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie.

IMG
Gdzie znajduje się najdłuższy most drogowy na świecie?
20.10.2021

Budowa przeprawy o długości 55 kilometrów kosztowała 20 miliardów dolarów. Gdzie znajduje się ta architektoniczna perełka na skalę światową?

IMG
O ile wzrośnie Twoja rata kredytu?
19.10.2021

Zastanawiasz się, o ile wzrośnie Twoja rata kredytu? Skorzystaj z kalkulatora online i nie daj się zaskoczyć. Warto się do tego przygotować.

IMG
Jak zaprojektować mieszkanie online?
14.10.2021

Możesz zaaranżować mieszkanie samodzielnie.Będzie to o wiele łatwiejsze, jeśli skorzystasz ze specjalnych programów, których w internecie nie brakuje.

IMG
Dla kogo trzecia dawki szczepionki?
13.10.2021

Czwarta fala w natarciu. Kto może już przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19? Warto poznać szczegóły i zaplanować swoje szczepienie.

IMG
Disney+ w Polsce za rok 
11.10.2021

Fani bajek online jeszcze trochę muszą poczekać na platformę Disney+. Prawdopodobnie serwis zostanie uruchomiona w Polsce w wakacje 2022 roku. 

IMG
Awaria Facebooka – znane są przyczyny
05.10.2021

Wczoraj, przez ponad 6 godzin nie działały najpopularniejsze media społecznościowe - Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger. Jaka była przyczyna tej usterki?

IMG
Mezopotamia odkryła geometrię przed Pitagorasem i Starożytną Grecją
04.10.2021

Czy rzeczywiście zasady geometrii zostały określone w czasach Starożytnej Grecji? A może zawdzięczamy to Mezopotamii? Sprawdziliśmy, jaka jest prawda.

IMG
W Polsce odkryto nowe prehistoryczne zwierzę sprzed 210 milionów lat
01.10.2021

Na wykopalisku w Kocurach odkryto prehistoryczne szczątki aeozaura, który wyglądem przypomina dzisiejsze krokodyle. Może mieć 210 milionów lat.

IMG
Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia
29.09.2021

29 września obchodzimy Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia. To dobra okazja, aby zastanowić się, jak można zapobiec temu problemowi. 

IMG
Jak działa samolot strażacki przy gaszeniu pożarów?
27.09.2021

Podczas pożarów lasów, jedynym ratunkiem są samoloty gaśnicze. Jak wygląda gaszenie pożaru w takiej sytuacji? Kiedy strażacy korzystają z samolotów?

IMG
Zegar tyka – pamiętaj o Spisie Powszechnym
23.09.2021

Zostało 7 dni na wzięcie udziału Spisie Powszechnym. Nie zwlekaj z tym dłużej. Nie zdążysz - zapłacisz grzywnę, nawet 5 tys. zł.  

IMG
Dzień bez samochodu
22.09.2021

22 września na całym świecie obchodzimy Dzień bez samochodu. Czym dojechać do pracy lub szkoły? Hulajnogą, rowerem, tramwajem, a może autobusem?

IMG
Dzień Chłopaka – 5 prezentów, z których Twój chłopak się ucieszy
21.09.2021

30 września będziemy obchodzić Dzień Chłopaka. Warto w tym dniu pamiętać o prezencie, który przypadnie do gustu partnerowi. Co to na przykład może być?

IMG
To był rekordowo upalny lipiec
17.09.2021

Połowa lipca tego roku, należała do wyjątkowo upalnych. Rekord odnotowano w Sulejowie i Włodawie, gdzie słupki rtęci pokazały aż 34,3 stopnie Celsjusza. 

IMG
Kiedy wziąć wolne w pracy?
16.09.2021

Zanim poinformujesz pracodawcę o terminach urlopu, koniecznie sprawdź, kiedy dzieci mają wolne w szkołach. Wtedy spokojnie można zaplanować wyjazd.

IMG
Które sklepy są czynne w niedzielę?
15.09.2021

Zakupy on-line są wygodne, ale niektórzy mimo wszystko preferują zakupy stacjonarne, nawet w ustawowym dniu wolnym od pracy - niedzieli. 

IMG
Librus Synergia – elektroniczny dziennik
14.09.2021

Dzięki aplikacji Librus Synergia rodzice mają dostęp do elektronicznego dziennika. Żadna jedynka, czy uwaga nie umknie ich uwagi. 

IMG
Gdzie wyrzucić stare baterie?
09.09.2021

Dzisiaj obchodzimy Dzień Recyklingu Baterii. To świetna okazja, aby zastanowić się gdzie wyrzucić zużyte baterie i co się później z nimi dzieje...

IMG
Nigeryjski szwindel 
08.09.2021

Nigeryjskie oszustwo to znana od lat metoda wyłudzania pieniędzy. Ofiarami zazwyczaj są osoby nieświadome zagrożeń czyhających w sieci. Nie daj się oszukać i sprawdź, jak działają oszuści. 

IMG
Elektroniczna wyprawka do szkoły
07.09.2021

Dziś uczniowie dumnie zasiadają w szkolnych ławach i miejmy nadzieję, że nic tego nie zmieni. Jednak jest kilka gadżetów, które umilą dzieciom naukę w domu. Sprawdź, co można dokupić do wyprawki na nowy rok szkolny.

IMG
Na grzyby z aplikacją
02.09.2021

Niedoświadczeni zbieracze, mogą mieć problem z określeniem, czy znalezione grzyby są jadalne, czy trujące. Pomocna okazuje się aplikacja, która na miejscu pozwala ocenić, z jakim rodzajem grzyba mamy do czynienia.

IMG
Najważniejsze skróty klawiszowe, które warto znać
01.09.2021

Ctrl+C i Ctrl+V, czyli skróty oznaczające kopiuj i wklej, zna większość użytkowników komputerów z systemem operacyjnym Windows. Codzienną pracę przy komputerze można sobie uprościć jeszcze bardziej, zapoznając się z pozostałymi skrótami klawiszowymi, które szybko wchodzą w nawyk.

IMG
Skąd wiedzieć, gdzie na drogach są fotoradary?
31.08.2021

Mimo że przepisowi kierowcy nie powinni się go obawiać, to mandat z fotoradaru może przytrafić się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby na liczniku pojazdu pojawiła się prędkość przekraczająca tę dopuszczalną na drodze. Sprawdź, jak odpowiednio wcześnie rozpoznać, gdzie znajduje się fotoradar.

IMG
Podatek na AliExpress
30.08.2021

Od początku lipca zakupy na AliExpress przestały być tak tanie, jak dotychczas. Fakt ten wynika z nowych regulacji prawnych wprowadzonych na terenie całej Unii Europejskiej. Podatek od zakupów na AliExpress to nie jedyne dodatkowe koszty, którymi zostały obarczone przesyłki z krajów azjatyckich.

IMG
Aplikacja Bolt - czym jest i w jakich miastach działa?
26.08.2021

Już od wielu lat w większych polskich miastach można obserwować rywalizację pomiędzy tradycyjnymi taksówkami a nowoczesnymi przejazdami zamawianymi z poziomu aplikacji. W 2014 roku na rynku pojawił się popularny Uber, a dwa lata później Taxify. Firma ta zmieniła nazwę na Bolt.

IMG
Nowy sposób oszustwa – uważaj na znaleziony pendrive
24.08.2021

Większość osób, które znajdują pendrive’a w nietypowym miejscu, w pierwszej kolejności wkłada go do swojego komputera w nadziei, że pomoże im to odnaleźć właściciela i zwrócić zgubę. Tymczasem działanie to może przynieść wiele szkody. Na odnalezionej pamięci zewnętrznej może znajdować się wirus.

IMG
Zmiany w cenniku Netflix
17.08.2021

Popularna platforma Netflix słynąca z łatwego dostępu do topowych filmów i seriali właśnie podniosła cenę jednego ze swoich najważniejszych pakietów. W efekcie korzystanie z serwisu streamingowego będzie kosztowniejsze dla osób współdzielących konto. 

IMG
Top 5 aplikacji do rozładowanie stresu
13.08.2021

Aplikacje dotyczą już większości sfer naszego życia. Każdy ma w telefonie zainstalowanych przynajmniej kilka. Dodatkowo można pomyśleć o aplikacjach na rozładowanie stresu. 

IMG
Jak pobrać aplikację na telefon? Jak ją odinstalować?
12.08.2021

Aplikacje na telefon stały się ważną częścią urządzeń mobilnych. Za ich pośrednictwem można obsłużyć bankowość elektroniczną, zrobić zakupy, zaplanować wyjazd, obrobić zdjęcia lub skontaktować się ze znajomymi.

IMG
Noc spadających gwiazd
11.08.2021

Czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczny moment, jak obserwowanie spadających gwiazd w objęciach ukochanej osoby? Właśnie taka okazja wydarzy się już w tym tygodniu.

IMG
Jak aktywować Bon Turystyczny?
10.08.2021

Do końca wakacji, zostały co prawda niecałe trzy tygodnie, ale niektórzy nie zdążyli jeszcze wykorzystać Bonu Turystycznego. A warto to zrobić, bo on ceny pobytu można odliczyć aż 500 zł. Przy dwójce dzieci, będzie to aż 1000 zł. 

IMG
Hyundai nie pozwoli Ci zapomnieć o dziecku
09.08.2021

Ciało malucha przegrzewa się około 5 razy szybciej niż osoby dorosłej, co może doprowadzić do poważnego w skutkach zaburzenia pracy mózgu i nerek. Aby walczyć z tym niebezpiecznym zjawiskiem, samochody przyszłości mają być wyposażone w specjalne czujniki.

IMG
Jak założyć Kartę Dużej Rodziny?
03.08.2021

Masz troje lub więcej dzieci? Czas pomyśleć o założeniu Karty Dużej Rodziny. Dzięki niej będziesz mógł korzystać z wielu przywilejów i zniżek na terenie całego kraju. 

IMG
Gdzie szukać ofert Last Minute?
28.07.2021

dane wakacje w sezonie wcale nie muszą wiązać się z tygodniami planowania, formalności i ustaleń. Na najlepszy urlop w życiu można wybrać się spontanicznie, a jednocześnie sporo zaoszczędzić, dzięki popularnej opcji last minute. Podpowiadamy, gdzie szukać ciekawych ogłoszeń.

IMG
Jak przyspieszyć działanie telefonu?
27.07.2021

Bardziej zaawansowane modele zazwyczaj nie mają problemów z płynnością pracy, ale wiążą się często z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które sprawiają, że nawet urządzenia z niższej półki cenowej mogą działać płynnie. 

IMG
Czego nie można przewozić w samolocie?
22.07.2021

Wybierasz się w podróż samolotem i zastanawiasz się, czy są jakieś rzeczy, których nie możesz przewozić? Warto, abyś przed podróżą zapoznał się z listą zakazanych przedmiotów. Dzięki temu nie spotka Cię na lotnisku niemiła niespodzianka.

IMG
Gdzie tanio kupić książki przez internet?
21.07.2021

Nie jest tajemnicą, że zakup książek przez internet jest o wiele tańszy niż korzystanie z ofert stacjonarnych, dużych księgarni sieciowych lub małych sklepików z książkami. Gdzie warto szukać książek przez internet?

IMG
Serwisy, które pozwolą Ci tanio zarezerwować wczasy
20.07.2021

Marzą Ci się wczasy w gorącym klimacie, pod plamami? Niestety podróże do egzotycznych miejsc, są wyjątkowo drogie i nie każdego na taki wakacyjny wypad stać. Są jednak sposoby, aby znaleźć promocyjną ofertę, nawet o połowę tańszą. Z jakich serwisów korzystać?

IMG
Ciekawostki o łaziku Curiosity na Marsie
16.07.2021

Czy życie pozaziemskie istnieje? Czy możliwe, że na Marsie kiedyś mogła istnieć jakakolwiek istota? Tę sprawę bada łazik Curiosity. Jak przebiega jego misja na Czerwonej Planecie? Czy już coś wiadomo?

IMG
Gdzie kupić winiety na autostradę w Polsce i UE? Ile kosztują?
14.07.2021

Trwa sezon urlopowy, a wraz z nim wiele osób planuje wakacje w Polsce i w krajach Unii Europejskiej.  Podczas organizowania takiego wyjazdu trzeba pamiętać, aby do ceny paliwa doliczyć też opłaty i zakup winiet na autostradę w Polsce i za granicą

IMG
Ile kosztuje publikacja ogłoszenia w popularnych serwisach?
13.07.2021

Sprzedaż samochodów, starych mebli, ubrań, czy nieruchomości w ostatnich latach przeniosła się do internetu. Wszystko za sprawą popularnych portali ogłoszeniowych, które są wygodne, ogólnodostępne, a niekiedy nawet darmowe. 

IMG
Wyścigi latających aut - wszystko, co powinieneś wiedzieć po pierwszych testach
09.07.2021

Dziesięciostanowiskowy tor z latającymi pojazdami w formie dronów to prawdziwa gratka dla miłośników dynamicznych zawodów, ponieważ maszyny mogą osiągać prędkość nawet do 200 km/h

IMG
Autobus – jak sprawdzić, czy jest bezpieczny?
07.07.2021

Bezpieczny autobus to popularna e-usługa, która pozwala szybko sprawdzić informacje o autokarze, którym Twoje dziecko będzie poruszało się podczas wakacji. Autobus można wygodnie sprawdzić w internecie, bez wychodzenia z domu.

IMG
Awaria Teleskopu Hubble’a
05.07.2021

W połowie czerwca NASA poinformowała za pośrednictwem swoich social mediów o awarii popularnego teleskopu astronomicznego Hubble’a. Mimo że minęły już dwa tygodnie od zdiagnozowania usterki, to fani astronomii niestety wciąż nie doczekali się pozytywnych informacji o jej usunięciu.

IMG
Dlaczego lepiej nie oddzwaniać na nieznany numer?
01.07.2021

Jeszcze do niedawna oddzwanianie na nieznane numery było naturalnym odruchem wielu z nas. Tymczasem taki nawyk może źle się skończyć, przed czym regularnie ostrzega Urząd Komunikacji Elektronicznej.

IMG
Jak sprawdzić pojazd przed zakupem?
24.06.2021

Dzięki usłudze „Historia Pojazdu” możesz dowiedzieć się, wielu ważnych informacji na temat każdego zarejestrowanego pojazdu. Z raportu, dowiesz się między innymi, jaki ma przebieg, czy jest kradziony i czy posiada ważne ubezpieczenie.

IMG
Wyszukiwarka tanich lotów - gdzie i jak szukać okazji?
23.06.2021

Umiejętne wyszukiwanie lotów pozwala dostać się w zakątek oddalony o kilkanaście tysięcy kilometrów od domu za niewygórowane kwoty. Podpowiadamy, jak poszukiwać tanich lotów.

IMG
Czego nie można sprzedawać w serwisach ogłoszeniowych?
22.06.2021

Internauci chętnie publikują ogłoszenia na olx.pl, ale nie wszyscy wiedzą, że regulamin zabrania wystawiania na sprzedaż niektórych rzeczy. Jakich konkretnie? 

IMG
Jak działa PAYBACK?
18.06.2021

O zbieraniu punktów PAYBACK słyszał każdy, kto regularnie wykonuje zakupy w ponad 2000 sklepów stacjonarnych i online uczestniczących w programie. Z zalet platformy można skorzystać, gdy robisz codzienne zakupy, tankujesz paliwo, idziesz do kina, czy wybierasz się na wakacje.

IMG
Nagroda za dobre wyniki w nauce
17.06.2021

Zakończenie roku szkolnego to doskonały moment na podsumowanie wyników swoich podopiecznych. Dobre oceny, zachowanie oraz osiągnięcia sportowe zasługują na nagrodę, która będzie jednocześnie świetnym gadżetem na wakacje. 

IMG
Euro 2020 w 2021 - gdzie oglądać mecze na żywo?
10.06.2021

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020, zostały przełożone o 12 miesięcy. Oczywiście, powodem była szalejąca pandemia koronawirusa. Fani piłki nożnej będą mogli, w końcu przez najbliższy miesiąc zasiąść przed ekranem i oglądać rozgrywki piłkarzy. Gdzie będą transmitowane na żywo?

IMG
Ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?
09.06.2021

Można zauważyć, że dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami smartfonów, komputerów czy telewizorów. Najbardziej niepokojący jest fakt, że po elektronikę sięgają coraz mniejsze dzieci. Co się dzieje z dzieckiem, gdy zbyt wiele czasu spędza przed monitorem?

IMG
Jak pobrać paszport covidowy?
08.06.2021

W Polsce podobnie jak w kilku innych europejskich krajach można pobrać już cyfrowy certyfikat COVID UE. Polacy w ciągu tygodnia z Internetowego Konta Pacjenta pobrali ponad milion paszportów covidowych. 

IMG
Nie pozwól krzywdzić dziecka! Jak uzyskać wsparcie online?
04.06.2021

4 czerwca, jak co roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji. To bardzo ważne, aby uświadomić dzieciom, w jaki sposób mogą reagować na krzywdę i gdzie mogą szukać pomocy. Wsparcie można uzyskać  on-line i telefonicznie na  infolinii.

IMG
Polska w F1 Nations Cup
02.06.2021

Formuła 1 ogłosiła start F1 Nations Cup, w którym wzięli udział nie tylko kierowcy królowej motosportu, ale również zaproszeni goście. Gry samochodowe porwały też Polaków, którzy radzą sobie całkiem nieźle w tegorocznych rozgrywkach

IMG
Karta dla dziecka – szybki prezent na Dzień Dziecka!
01.06.2021

Dzisiaj obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Dziecka. Zapomniałeś o prezencie? Żaden problemem! Możesz zabrać swoje dziecko do banku i założyć mu własne konto. Radość z posiadania karty i własnych pieniędzy murowana!

IMG
Pamiętasz Mario na Pegasusa?
25.05.2021

Contra, Super Mario, Tetris i inne gry, robiły furorę w latach 90. Ten, kto nie urodził się „wczoraj” z pewnością pamięta szał na Pegasusa i ma jakieś wspomnienia związane z tym sprzętem.

IMG
Wszystko o Amazon Prime
24.05.2021

Amazon Prime to usługa subskrybowana przez miliony osób na całym świecie. Możliwość szybkiej darmowej wysyłki to nie wszystko, na co można liczyć w ramach programu Amazon Prime. 

IMG
Sprawdź liczbę punktów karnych bez wychodzenia z domu
20.05.2021

Kierowcy, którzy mają na swoim koncie punkty, powinni na bieżąco kontrolować ich liczbę. Aby dokonać weryfikacji przez internet, trzeba jedynie założyć profil zaufany.

IMG
Rozrywka online – muzyka, filmy, randki, zakłady sportowe...
19.05.2021

Podczas pandemii zmuszeni byliśmy część swoich aktywności przenieść do świata online. Dotyczy to również rozrywki. W sieci lubimy oglądać filmy, słuchać muzyki - co jeszcze?

IMG
Wyjątkowe prezenty dla wyjątkowej mamy
12.05.2021

Klimatyzacja we własnym mieszkaniu, do niedawna była uznawana za luksus. Obecnie, coraz częściej dbamy o swój komfort. Ma to szczególne znaczenie, gdy w domu również wykonujemy obowiązki zawodowe i spędzamy w nim większość czasu. Czym więc, sugerować się podczas zakupu?

IMG
Wszystko, co musisz wiedzieć o Wish
07.05.2021

Wish to kolejna platforma sprzedaży online, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki znalezieniu niszy pomiędzy Amazonem, Alibabą oraz Aliexpress platforma prężnie się rozwija i pozyskuje nowych klientów.

IMG
Skąd wzięła się fascynacja lodami Ekipy? Sprawdź kim są youtuberzy!
06.05.2021

Skąd to ogromne zainteresowanie lodami Ekipy wśród młodych osób? Fenomenalny sukces lodów, jest efektem marketingowej współpracy marki Koral i polskich youtuberów, tzw. Ekipy, z Frizem na czele. Zastanawiasz się kim są youtuberzy?

IMG
Gdzie szukać informacji o obostrzeniach w innych krajach?
05.05.2021

Zbliża się sezon wyjazdów, ale nie będzie on taki sam jak we wcześniejszych latach. Pandemia koronawirusa potrafi pokrzyżować nawet najbardziej wyczekane plany urlopowe. 

IMG
Co ze współdzieleniem konta w Netflixie? 
04.05.2021

Popularne stało się dzielenie kont na platformie Netflix. Było to korzystne rozwiązanie dla użytkowników, ze względu na możliwość rozłożenia kosztów na kilka osób. W najbliższym czasie takie współdzielenie konta nie będzie już możliwe.

IMG
Prawie 1/3 internautów nie kupuje w sieci. Dlaczego?  
29.04.2021

27% internautów nie kupuje w sieci – wynika z raportu „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”. Dlaczego Polacy nie decydują się na wygodne zakupy? Co powoduje, że wolą robić je stacjonarnie? Sprawdź!

IMG
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań – jak spisać się online? 
28.04.2021

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Czas na wypełnienia formularza mamy do 30 września 2021 roku. Niestety, jest obowiązkowy, a za niewykonanie spisu grozi kara nawet 5 tysięcy złotych.

IMG
Wirtualne ciasteczka – nie zawsze są dobre! 
27.04.2021

Zaakceptuj pliki cookies – ile razy potwierdziłeś taki komunikat? Czy zastanawiałeś, co on właściwie oznacza? Pewnie nie, bo zależało Ci na tym, aby jak najszybciej korzystać ze strony. Bez kliknięcia w ciasteczka, nie byłoby to możliwe. Sprawdź, jakie konsekwencje ma klikanie w tego typu zgody.

IMG
Dron – marzenie dużych chłopców 
21.04.2021

Dron to gadżet, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Marzą o nim dzieci, ale również dorośli, którzy fascynują się fotografią. Są dostępne w różnych cenach – od 200 do ponad 2000 zł. Dla laika wybór odpowiedniego drona może wydawać się skomplikowany. Na co więc zwrócić uwagę? 

IMG
Horoskopy online - lubisz czytać? 
20.04.2021

Jedni w nie wierzą, inni wyśmiewają, ale prawie każdy czyta. Traktujemy je jak rozrywkę, która pozwala nam się oderwać od szarej rzeczywistości. Prawdopodobnie dlatego są tak popularne. Gdzie szukać w internecie darmowych horoskopów?

IMG
Aplikacja STOP COVID
14.04.2021

Aplikacja STOP COVID jest  internetowym narzędziem do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Korzysta z niej już prawie 2 miliony osób. Dostępna jest w sześciu językach - polskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim, tureckim i ukraińskim. Warto ją mieć!

IMG
Wkrótce nie kupisz smartfonów LG!
13.04.2021

To o czym mówiło się od pewnego czasu, stało się faktem. Od kilku lat dział mobilny LG przynosił starty, co spowodowało decyzję o zakończeniu produkcji smartfonów. Oczywiście będą one jeszcze dostępne w sprzedaży, ale tylko do momentu wyczerpania zapasów.

IMG
Rodzaje statusów płatności – jak sprawdzić, czy doszedł przelew?
08.04.2021

Płatności internetowe stały się popularnym sposobem na płacenie za swoje zakupy w sklepach on-line a także opłacanie rachunków. Nie każdy jednak jest w stanie rozpoznać, w jakiej fazie znajduje się jego płatność.

IMG
Gdzie sprawdzać jakość powietrza?
07.04.2021

Smog stanowi realne zagrożenie dla naszego zdrowia, dlatego warto monitorować jakość powietrza. Jeżeli okaże się, że jest ona zła, lepiej powstrzymać się od spacerów. Gdzie znaleźć rzetelne informacje na temat jakości powietrza?

IMG
Co zrobić po zalaniu telefonu?
06.04.2021

Odrobina nieuwagi może kosztować wiele pieniędzy, dlatego warto sprawdzić, jak postępować w przypadku zalanego telefonu. Jak go wysuszyć  oraz co zrobić, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia? Sprawdź!

IMG
Jak kupować na Amazonie? Poznaj praktyczne porady!
02.04.2021

Amazon to potężna konkurencja dla znanego w naszym kraju Allegro oraz chińskiego AliExpress. Sprawdzamy, czy kupowanie na Amazon jest trudne i pokazujemy, jak zrobić to krok po kroku.

IMG
Gdzie można w święta obejrzeć mszę świętą on-line?
01.04.2021

Aby uczestniczyć w nadchodzące Święta Wielkanocne we mszy świętej, wcale nie trzeba opuszczać swojego domu. Transmisję nabożeństwa on-line możesz obejrzeć z poziomu własnej kanapy.

IMG
Jak zablokować niechciany numer na Androidzie i iOS?
26.03.2021

Irytujące telefony telemarketerów, próba rozmów z naprzykrzającymi się osobami, czy mało zabawne żarty to część rzeczywistości każdego z nas. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest blokada numeru, która pozwala pozbyć się przykrego problemu.

IMG
Aplikacja Kwarantanna domowa - jak ją pobrać?
25.03.2021

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest niepokojąca. Z dnia na dzień wzrasta liczba chorych, ale również osób pozostających na kwarantannie domowej. Osoby pozostające na kwarantannie domowej muszą zainstalować aplikację Kwarantanna domowa.

IMG
Hulajnoga elektryczna - zmiany w przepisach!
23.03.2021

Wkrótce zmienią się przepisy prawa w zakresie poruszania się hulajnogą elektryczną w mieście.  Do tej pory miłośnicy elektrycznych hulajnóg, mogli poruszać się w zasadzie, tak jak było im wygodnie.

IMG
Jak działa wpłatomat?
22.03.2021

Liczba wpłatomatów w Polsce stale rośnie. Jak wynika z danych NBP, w 2015 roku było ich 4029, a w 2020 roku już 8618. Polacy doceniają takie innowacyjne rozwiązania, dzięki którym można w prosty i szybki sposób wpłacić pieniądze na konto.

IMG
Signal – bezpieczeństwo, ponad wszystko
17.03.2021

Komunikatory internetowe zmieniły się na przestrzeni lat. Jeszcze 20 lat temu, taka forma kontaktowania się, była możliwa dla nielicznych. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez możliwości wysyłania szybkich i darmowych wiadomości. Jednym z takich komunikatorów jest właśnie Signal.

IMG
Kontrola rodzicielska na telefon – poznaj najlepsze aplikacje
12.03.2021

Najmłodsi wykorzystują swoje komputery i smartfona nie tylko do zabawy i kontaktu z rówieśnikami, ale również do nauki. W sieci czyha jednak na dzieci wiele niebezpieczeństw, przed którymi przynajmniej częściowo można je uchronić.

IMG
Co to jest cobot?
11.03.2021

Cobot to inaczej robot współpracujący, czyli taki, który jest przeznaczony do interakcji z człowiekiem. W praktyce zastosowanie cobota zwiększa efektywność pracy. Czym różni się od klasycznego robota? Pracuje w bezpośredniej bliskości człowieka.

IMG
Jak robimy zakupy online?
04.03.2021

Zakupy w internecie pokochały miliony Polaków. Aż 73% użytkowników sieci internetowej robi zakupy online. – czyli o 11 procent więcej, niż rok temu. Z pewnością, wpływ miała na to pandemia COVID-19, która była przyczyną zamknięcia wielu stacjonarnych sklepów. 

IMG
Złote Globy 2021 – wygrał serial Netflixa!
03.03.2021

Zakończyła się wyczekiwana 78. gala rozdania Złotych Globów. W tym roku przebiegała całkiem inaczej niż zawsze. Nie było hucznej imprezy, a nominowani łączyli się z prowadzącymi, przez internet. 

IMG
Polscy seniorzy rzadziej korzystają z internetu w porównaniu do osób starszych w UE
25.02.2021

Okazuje się, że polscy seniorzy rzadziej korzystają z internetu w porównaniu do seniorów mieszkających w Unii Europejskiej.

IMG
TikTok – czy jest bezpieczny dla nastolatków?
24.02.2021

TikTok jest jedną z najpopularniejszych aplikacji. Korzystają z niego głównie nastolatkowie, których bawią publikowane tam filmiki. Czy są one jednak przeznczone dla tak młodych widzów? 

IMG
Kim są millenialsi?
23.02.2021

Generalnie to osoby, które znają się na nowinkach technologicznych i aktywnie korzystają z internetu. Ich cechą charakterystyczną jest zuchwałość i otwartość na nowe wyzwania.

IMG
Aplikacja Mój Carrefour - jak ją pobrać?
22.02.2021

Robienie codziennych zakupów jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyło nam się z prawdziwą udręką. Na szczęście obecnie liczne sklepy prześcigają się w rozwiązaniach, które mają maksymalnie ułatwić je swoim klientom. Doskonałym tego przykładem jest aplikacja Mój Carrefour.

IMG
Jak seniorzy korzystają z internetu?
18.02.2021

Okazuje się, 30% seniorów chętnie korzysta z internetu, ale często sobie nie radzą. Z jakich funkcji sieci korzystają najczęściej?

IMG
Telegram – bije rekordy popularności
17.02.2021

Tylko w styczniu tego roku użytkownicy zainstalowali go 63 mln razy. Nie bez powodu! Telegram pozwala korzystać w łatwy i wygodny sposób z wielu funkcji, z darmowym i nielimitowanym prowadzeniem rozmów na czele.

IMG
Aplikacja Rossmann – wszystko, co musisz wiedzieć!
12.02.2021

Po co przepłacać, skoro można mieć ulubione kosmetyki taniej – prawda? Sprawdź, jak możesz ściągnąć aplikację Rossmann! To zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja wśród wszystkich aplikacji drogerii kosmetycznych!

IMG
Dlaczego nie przeczytasz dzisiaj ulubionych wiadomości?
10.02.2021

Dzisiejsza decyzja wydawców zaskoczyła wiele osób. Wchodząc na ulubione serwisy z wiadomościami, okazuje się, że nie można przeczytać żadnych treści. Dzieje się tak dlatego, że ruszyła akcja Media bez wyboru. Dlaczego i na czym polega akcja prestacyjna?

IMG
WhatsApp – prosty i wygodny komunikator!
09.02.2021

Według raportu firmy SensorTower, w styczniu 2021 roku spośród wszystkich aplikacji (poza grami) w rankingu WhatsApp znalazł się na 5 miejscu. Wyższe miejsca zajęli: Telegram, Tik Tok, Signal i Facebook. Dlaczego warto zainstalować właśnie WhatsAppa?

IMG
Ile czasu dziecko może wpatrywać się w ekran?
02.02.2021

Pogorszenie wzroku, zaburzenia koncentracji, problemy ze snem, agresja, otyłość i zachwianie emocjonalne – to skutki częstego korzystania z elektroniki. Ile Twoje dziecko powinno spędzać czasu przy komputerze lub smartfonie?

IMG
Jak nie dać się oszukać podczas zakupów on-line?
28.01.2021

W internecie nie brakuje oszustów, którzy czekają na okazję, aby wyłudzić pieniądze. Dlatego podczas robienia zakupów on-line trzeba zachować wszelkie środki ostrożności. Przede wszystkim wypada pamiętać, że niska cena nie zawsze jest okazją. 

IMG
Czego szukaliśmy w Google w 2020 roku?
27.01.2021

Na stronie Google Trends udostępniono listę haseł, które wyszukiwaliśmy w 2020 roku. Niespodzianki nie ma. Najczęściej interesowały nas sprawy związane z koronawirusem, wyborami w Stanach Zjednoczonych i rozrywką.

IMG
Gdzie założyć e-mail?
26.01.2021

Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu ofert internetowych kont pocztowych. Warto je ze sobą porównać, bo mają różne funkcje i każdy powinien dobrać je do swoich osobistych preferencji.

IMG
Jakie strony najczęściej przeglądamy w internecie?
21.01.2021

Które aplikacje, strony www i programy mają największe zasięgi? Okazuje się, że pod koniec roku interesowały nas przede wszystkim wydarzenia, media społecznościowe, zakupy on-line, filmy i seriale w serwisach streamingowych oraz… anonse towarzyskie.

IMG
5 seriali, które musisz obejrzeć!
20.01.2021

Netflix to usługa, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z bogatej bazy filmów, seriali i dokumentów. To lider wśród płatnych platform. W ciągu miesiąca korzysta z niego prawie 4 miliony użytkowników. Które seriale okazały się hitem?

IMG
Jak zapisać się na szczepienie on-line?
19.01.2021

W Polsce powszechne szczepienia całego społeczeństwa ruszają jeszcze w tym miesiącu. Obecnie trwają szczepienia osób najbardziej zagrożonych zarażeniem, w tym lekarzy i pielęgniarek. Jak zapisać się na szczepienie on-line? 

IMG
Kusi Cię zakup kradzionego iPhone? Nie ryzykuj!
15.01.2021

Sprawdzenie iPhone IMEI, to nie wszystko, co możesz zrobić, aby zyskać stuprocentową pewność co do legalności kupowanego sprzętu. Kupując iPhone’a z drugiej ręki, warto sprawdzić kilka baz skradzionych urządzeń, zapoznać się z dokumentacją i skorzystać ze wsparcia producenta.

IMG
Najlepsze gry 2020
14.01.2021

W minionym roku miały miejsce premiery gier: The Last of Us Part II, Assassin’s Creed Valhalla, Resident Evil 3 czy też Cybepunk 2077. Które gry w 2020 roku okazały się najbardziej popularne i otrzymały najwięcej nagród The Game Awards?

IMG
Thermomix – gdzie szukać internetowych przepisów?
13.01.2021

Prestiżowy, elegancki, innowacyjny, wygodny. Gotuje, sieka, miesza, waży i podgrzewa. Innowacyjne urządzenie zrewolucjonizowało przygotowanie posiłków w domowych warunkach. Jednak ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dlaczego? Jest wyjątkowo drogi!

IMG
Czytnik linii papilarnych czy opcja rozpoznawania twarzy?
12.01.2021

Współczesne smartfony dają takie możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy tylko pomarzyć. Szczególnie wiele zmienia się w kwestii bezpieczeństwa. Przykładem jest możliwość odblokowania telefonu za pomocą odcisku palca lub wykorzystania opcji rozpoznawania twarzy.

IMG
Jak usunąć historię wyszukiwania w Google? 
07.01.2021

Zdarza się, że jakiś czas temu odwiedzałaś ciekawą stronę, ale nie pamiętasz linku. Czasem po prostu masz ochotę sprawdzić, jakie strony przegląda Twoje dziecko, partner lub pracownik. Zastanawiasz się jak sprawdzić historię aktywności w internecie lub ją usunąć?

IMG
Pamiętasz węża w Nokii? Możesz pograć w nowej wersji!
06.01.2021

Kto nie grał kilkanaście lat temu w kultowego węża? Pierwsze telefony komórkowe dawały możliwość w gry, które teraz wywołują uśmiech na ustach. A gdyby tak powrócić do tych czasów i zdobywać rekordy w Snake? Jest to możliwe, dzięki nowej odsłonie gry!

IMG
Awaria prądu? Sprawdź, co możesz zrobić!
04.01.2021

Awaria prądu może zdarzyć się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Zazwyczaj trwa chwilę i zanim postanowisz cokolwiek zrobić, wszystko wraca do normy. A co jeśli awaria trwa dłużej? Gdzie należy ją zgłosić? Gdzie sprawdzać planowane wyłączenia prądu? 

IMG
Playlista muzyczna - jak ją przygotować?
30.12.2020

Playlista, czyli lista utworów muzycznych, które można wykorzystać na przykład podczas organizacji domówki w gronie najbliższych to poważne zadanie. Aby uniknąć problemów technicznych i długich przerw pomiędzy utworami, warto wcześniej przygotować muzykę w wygodnej aplikacji muzycznej.

IMG
Błędny przelew – jak odzyskać pieniądze? 
29.12.2020

Aby odzyskać pieniądze z błędnego przelewu, należy przeprowadzić dochodzenie zwrotu nieprawidłowo przekazanych środków od osoby, która te środki otrzymała. Jeśli to się nie uda, należy sięgnąć po narzędzia pozwalające na udowodnienie bezpodstawnego wzbogacenia. 

IMG
Jak zwrócić towar kupiony przez internet?
23.12.2020

Zakupy przez internet są wyjątkowo łatwe, wygodne i przyjemne. Niestety, czasem kupiona rzecz, nie spełnia oczekiwań lub na przykład okazała się nietrafionym prezentem. W takich sytuacjach nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z prawa do zwrotu towaru zakupionego przez internet.

IMG
5 nowoczesnych prezentów dla kobiety
15.12.2020

Kobiety uwielbiają niewielkie gadżety elektroniczne, które ułatwiają ich życie. Dlatego doskonałym pomysłem jest podarowanie im praktycznego urządzenia. Nowoczesny sprzęt elektroniczny dopasowany do ich potrzeb sprawdzi się jako udogodnienie codziennych zajęć.

IMG
Trik, który może uratować Twoje życie! 
10.12.2020

Wyobraź sobie, że wracasz z pracy późnym wieczorem do domu. Zauważyłaś, że jakiś mężczyzna za Tobą idzie. Ty przyspieszasz, on też. Co zrobić? To idealny moment, aby włączyć alert SOS na telefonie. Twoi bliscy zostaną automatycznie powiadomieni, że jesteś w niebezpieczeństwie.

IMG
Oszustwo na BLIK-a
09.12.2020

Oszuści kradną tożsamość w internecie, a w kolejnym kroku proszą znajomych ofiary o podanie kodu do płatności BLIK. Jeśli ktoś go poda, z jego konta znikają środki, których nie można odzyskać.

IMG
Prezent dla mężczyzny - gadżety, które umilą jego życie
08.12.2020

Warto zaskoczyć faceta prezentem, który okaże się nie tylko praktyczny, ale również zmieniający dotychczasowe podejście do wielu spraw. Sprawdź 5pięć propozycji, które dla Ciebie przygotowaliśmy. 

IMG
Gdzie sprawdzać wyniki sportowe na żywo?
03.12.2020

Każdy kibic sportowy lubi mieć możliwość śledzenia wyników na żywo. Niestety nie zawsze jest to możliwe na ekranie telewizora, dlatego warto poszukać równie wygodniej alternatywy. 

IMG
Najpopularniejsze media społecznościowe w Polsce
02.12.2020

Ogromna popularność mediów społecznościowych, nikogo już nie dziwi. W zasadzie każdy ma swoją ulubioną platformę, do której lubi zaglądać, od czasu do czasu. Która jest najbardziej popularna?

IMG
Gmail – najlepsze darmowe konto e-mail!
01.12.2020

Gmail, to najbardziej popularne internetowe konto pocztowe - nie bez przyczyny! Aby z niego korzystać wystarczy tylko utworzyć konto Google.

IMG
Poczuj się swobodnie – użyj trybu incognito!
25.11.2020

Tryb incognito zapewnia anonimowość podczas codziennego korzystania z internetu. Dzięki temu, o tym co oglądaliśmy w internecie, nie dowiedzą się inne osoby, korzystające ze wspólnego urządzenia.

IMG
Czyj to numer, czyli jak sprawdzić, kto do Ciebie dzwonił?
23.11.2020

Sięgasz po telefon, widzisz powiadomienie o nieodebranym połączeniu i zachodzisz w głowę kto mógł próbować nawiązać z Tobą kontakt? Z pewnością znasz tę sytuację. Zobacz jak w łatwy, szybki i darmowy sposób sprawdzić kto dzwonił.

IMG
Co zrobić kiedy laptop się przegrzewa?
20.11.2020

Wyobraź sobie chłodny zimowy wieczór. Ciepły kocyk, ciepła herbata i jeszcze jeden element tej scenerii, od którego bije ciepło – Twój laptop. Niestety, to ciepło nie jest pożądane i może oznaczać, że komputer zwyczajnie się przegrzewa. Co wtedy zrobić?

IMG
Tryb znikających wiadomości na Messengerze
19.11.2020

Użytkownicy Messengera w Polsce mogą już skorzystać z nowej funkcji, dzięki której jest możliwe automatyczne usuwanie wysłanych treści. Tryb znikających wiadomości na Messengerze, nazywa się trybem Vanish Mode. Jak w praktyce wykorzystać nowe możliwości aplikacji?

IMG
Pora na Netflixa!
18.11.2020

Irytuje Cię ciągłe przełączanie kanałów i reklamy? Może warto przekonać się do Netflixa, o którym pewnie nie raz słyszałeś? Będziesz mógł oglądać ulubione filmy, seriale, programy, kiedy tylko masz na to ochotę. Co najważniejsze – bez reklam!

IMG
To koniec Endomondo!
17.11.2020

Nie są znane powody wycofania tak lubianej przez większość sportowców aplikacji. Prawdopodobnie producent pragnie w ten sposób nakłonić do korzystania z jego nowej aplikacji MapMyRun.

IMG
Jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem w sieci?
12.11.2020

Samodzielne poruszanie się dzieci w sieci, wiąże się z różnego rodzaju zagrożeniami. Istotną rolą rodziców, jest nauczyć je bezpiecznego poruszania po wirtualnym świecie.

IMG
Teleprzelew - i już dzwonisz!
12.11.2020

Skończyły Ci się środki na karcie? To żaden problem, jeśli masz w pobliżu zaufaną osobę, która doładuje Ci konto ze swojego telefonu.

IMG
Orlen Pay - wygodne tankowanie
10.11.2020

Wyobraź sobie, że tankujesz pojazd, skanujesz kod i w ten sposób dokonujesz płatności, omijając kolejki. Potrzebujesz faktury? Żaden problem – dostaniesz ją na email!

IMG
Jak zabezpieczyć dane na komputerze?
04.11.2020

Zasady tworzenia kopii zapasowych powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Należy wziąć pod uwagę ważność danych, dostępny budżet i a także poziom ryzyka wystąpienia zagrożeń.

IMG
Jak usunąć konto Google na telefonie?
29.10.2020

Usunięcie konta Google spowoduje, że wszystkie powiązane z nim dane również zostaną skasowane. Z Twojego telefonu znikną między innymi e-maile, kontakty i preferencje ustawień. 

IMG
Sprawdź, czy iPhone nie jest kradziony!
28.10.2020

Sprawdzenie iPhone IMEI jest bardzo proste, dlatego warto poświęcić na to chwilę i mieć pewność!

IMG
Czym są fake newsy?
23.10.2020

Fake news to inaczej fałszywa wiadomość o sensacyjnym charakterze, która jest publikowana w celu wywołania dezinformacji.

IMG
Sklep Play – koniec z naciąganiem!
02.06.2020

Posiadacze telefonów z Androidem, z entuzjazmem korzystają ze Sklepu Play, pobierając różnego rodzaju przydatne aplikacje. To miejsce docenili również oszuści, którzy oferują darmowe aplikacje, jednocześnie nie informując „o promocji ograniczonej czasowo”.

IMG
Jak zmierzyć prędkość Wi-Fi?
01.06.2020

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się, że pobierasz ulubiony film, a Twój Internet nie chce współpracować. Dlaczego, tak się dzieje, skoro dostawca obiecywał, że Internet będzie działał szybko i niezawodnie? Coś wyraźnie poszło nie tak. 

IMG
Najpopularniejsze blogi kulinarne według Vouge
27.05.2020

Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość czasu spędzamy w domach. Chwilowo można zapomnieć o towarzyskich spotkaniach w restauracjach. Warunki, w których przyszło nam żyć, sprzyjają rozwijaniu kulinarnych pasji. 

IMG
Sposób na fake newsy o koronawirusie
26.05.2020

Zwróciłeś uwagę, gdy w Internecie pojawiały się niesprawdzone informacje o koronawirusie? Masowo były przesyłane filmy z wypowiedziami „ściśle tajnych” osób blisko rządu albo nowe doniesienia o tym, że zostaną zamknięte sklepy i zabraknie leków.