Polska w F1 Nations Cup

02.06.2021

2021-06-02T06:34:00.000Z//2021.06.02

|
Udostępnij:

Formuła 1 ogłosiła start F1 Nations Cup, w którym wzięli udział nie tylko kierowcy królowej motosportu, ale również zaproszeni goście. Gry samochodowe porwały też Polaków, którzy radzą sobie całkiem nieźle w tegorocznych rozgrywkach

gry samochodowe

Formuła 1 – popularność w Polsce i na świecie

Wyścigi Formuły 1 już od 2016 roku transmitowane są w Polsce przez telewizję Eleven Sports. Zdaniem kanału oglądalność w naszym kraju w 2020 roku wciąż utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie, pomimo braku naszego ulubieńca – Roberta Kubicy. W zeszłym roku Eleven Sports zrelacjonował na łamach swojego kanału wszystkie sesje treningowe, kwalifikacje oraz wyścigi główne. Zdecydowana większość pokazana była na kanale Eleven Sports 1, a niektóre na Eleven Sports 2. Co ciekawe, 5 wyścigów transmitowano na niekodowanym kanale Polsatu.

Średnia oglądalność wyścigów w Eleven Sports 1 w 2020 roku wyniosła przeszło 256 tysięcy widzów. Wynik ten jest jedynie nieznacznie gorszy od roku 2019, kiedy odnotowano średnio 264 tysiące oglądających. Dla porównania, w roku 2018 Formułę 1 oglądało blisko 152 tysiące osób. Pod uwagę należy także wziąć fakt, że w związku z pandemią koronawirusa wiele wyścigów w zeszłym roku zostało odwołanych. To otworzyło nas bardziej na e-sport. Organizowane na drodze internetowej gry wyścigowe stały się świetną alternatywą na czas pandemii, które cieszą się nadal dużą popularnością.

F1 Nations Cup – co to jest?

Popularne gry samochodowe stały się zachętą do organizacji turniejów Formuły 1. E-sport w tym wydaniu zakłada udział drużyn narodowych z całego świata, które rywalizują ze sobą w serii wyścigów. Każdy zespół może składać się z 4 kierowców, ale udział w poszczególnych wyścigach on-line może brać jedynie 2 z nich. Wszystkie zdobyte punkty naliczane są do ogólnej klasyfikacji drużyn, bez względu na kierowcę, który brał udział w danym wyścigu. Dodatkowo ustawienia gry wśród kierowców są skonfigurowane w taki sposób, aby każdy samochód miał takie same możliwości. Dzięki temu gry samochodowe w ramach F1 Nations Cup są uczciwe wobec wszystkich reprezentantów, niezależnie od kraju.

Tegoroczne gry wyścigowe F1 Nations Cup rozpoczęły się w niedzielę 2 maja, a oficjalny wieczór z zawodami Nations Cup został zaplanowany na 6 czerwca. Zawodnicy biorą udział w 6 rundach wyścigów, po 3 na zawody. Zaplanowana rywalizacja uwzględniła również sesje kwalifikacyjne, które pozwoliły wyłonić stawkę pierwszego i trzeciego wyścigu każdego dnia. Z kolei kolejność startu w drugim wyścigu ustalona została poprzez odwrócenie kolejności 15 najlepszych zawodników w pierwszym wyścigu.

Gry samochodowe F1 Nations Cup – przewidziane nagrody

Na koniec konkursu F1 Nations Cup trzy najlepsze kraje otrzymają część nagród z przewidzianej puli. Zwycięska drużyna będzie miała do wyboru:

  • Wysokiej jakości monitory,
  • 2000 euro,
  • Urządzenia peryferyjne do gier wyścigowych.

Dodatkowo organizatorzy zastrzegają, że pula nagród może wzrosnąć podczas całego sezonu wyścigowego.

Formuła 1 w formie e-sportu – dobre wyniki Polaków

W turnieju F1 Nations Cup biorą udział drużyny wielu krajów. Wśród zakwalifikowanych znalazły się składy reprezentujące: Węgry, Francję, Finlandię, Turcję, Włochy, Holandię, Hiszpanię i Polskę. Po pierwszej rundzie nasza drużyna mogła się pochwalić zadowalającym wynikiem, ponieważ znalazła się w połowie stawki – 5 miejsce. Nieco gorzej naszym zawodnikom poszło w rundzie drugiej, którą ukończyliśmy na 7 pozycji z 87 punktami w ogólnej klasyfikacji. Od prowadzącej Holandii dzieli nas 31 punktów. Dodatkowo przed naszymi reprezentantami znalazły się drużyny z Węgier, Hiszpanii, Włoch oraz Finlandii.

Gdzie oglądać gry wyścigowe F1 Nations Cup?

Online Racing League i FuturEsports Nations Cup od Mobiuz Gaming można oglądać na żywo na kanałach Online Racing League i FuturEsportS YouTube w każdą niedzielę od 2 maja do 6 czerwca. Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego. Transmisję z wyścigów można również obejrzeć po zakończeniu zawodów - jako film udostępniony na wspomnianych kanałach.

Formuła 1 od lat budzi emocje i zyskuje coraz szersze grono obserwatorów. Nie dziwi więc rozpoczęcie rozgrywek w formie e-sportu. Gry samochodowe pokochały miliony użytkowników na całym świecie, dlatego F1 Nations Cup prawdopodobnie pozostanie z nami na dłużej. Dlaczego? Jeśli chodzi o wpływ i zasięg, ORL i FuturEsports Nations Cup odniosły spektakularny sukces. Oglądalność pierwszego wydarzenia wyniosła prawie 10 tysięcy, mimo że kanał ORL na YouTube został błędnie usunięty przez platformę na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek. Jeden z administratorów - Lode Beuten, stwierdził, że organizacja może być bardzo zadowolona z widzów, dodając, że Puchar Narodów to dopiero początek czegoś niesamowitego.

Przeczytaj także:

Dzisiaj obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Dziecka. Zapomniałeś o prezencie? Żaden problemem! Możesz zabrać swoje dziecko do banku i założyć mu własne konto. Radość z posiadania karty i własnych pieniędzy murowana!

01.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Stream deck to urządzenie coraz chętniej wykorzystywane przez streamerów. Ten niewielki panel znacznie ułatwia streamowanie oraz prowadzenie podcastów na żywo. Co to stream deck? Jak wykorzystać go w praktyce oraz czy warto zainwestować w niego pieniądze? 

31.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Thermomix to urządzenie wielofunkcyjne do kuchni, które stało się w ostatnich latach marzeniem wielu osób. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ cierpimy na chroniczny brak czasu, co przekłada się również na jakość naszego żywienia. 

28.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.