Nie kupują, z obawy o swoje dane osobowe

10.11.2021

2021-11-10T07:38:00.000Z//2021.11.10

|
Udostępnij:

Ciekawe wnioski płyną z raportu “Digital Consumer Trends 2021”, opracowanego przez firmę doradczą Deloitte. Wynika z nich, że o połowę spadł odsetek osób deklarujących częstsze poszukiwanie informacji online. Problem może wynikać z obawy przed wykorzystaniem danych osobowych.

dane osobowe w internecie

Aż 73 proc. ankietowanych uważa, że w internecie wykorzystywane są ich dane osobowe, a jednocześnie zaledwie 9 proc. z nich ma świadomość istnienia narzędzi, które mogą temu zapobiec – wynika z raportu Deloitte.

Dlaczego nie kupujemy w sieci?

27% internautów nie kupuje w sieci – wynika natomiast z raportu „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”. O tym dlaczego Polacy nie decydują się, na wygodne zakupy pisaliśmy w artykule: Prawie 1/3 internautów nie kupuje w sieci. Doszliśmy do wniosku, że przyczyn niekupowania w internecie jest wiele: chęć obejrzenia produktu przed zakupem, przyzwyczajenie do tradycyjnych kanałów sprzedaży, czy zbyt wysokie koszty dostawy. Ale to nie jedyne powody awersji do zakupów sieci. Wiele osób, ma po prostu obawy przed wykorzystaniem ich danych osobowych.

Akceptujemy wszystkie pliki cookies

Jak pokazują wyniki tegorocznego badania Deloitte - większość osób akceptuje wszelkie pliki cookies i przekazuje dane do aplikacji. Niespełna 30 proc. zawsze tak robi, a 62 proc. czasami. 23 proc. badanych zawsze odmawia udzielenia dostępu do treści lub zdjęć przez aplikacje, a 64 proc. robi to czasami. Jak dalej wynika z raportu, 25 proc. nie ma świadomości, że istnieją możliwości akceptacji wybranych zgód na zbieranie danych o aktywności w sieci. Według specjalistów Deloitte niepokojący jest fakt, że aż jedna trzecia ankietowanych w wieku 55-65 lat nie wie, że ich dane osobowe są wykorzystywane.

Przeczytaj także:

Pachinko do gra automatowa, która podbiła serce Japończyków. W czym tkwi jej fenomen? Zastanawiasz się, czy w Polsce też można w nią zagrać?

09.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Polacy w XXI wieku dokonali wielu odkryć. Z których polskich wynalazków możemy być najbardziej dumni? Niebieski laser, siłownie wiatrowe a może grafen?

08.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Lubisz aktywny tryb życia? Warto zainwestować w urządzenie, które będzie monitorowało Twoje wyniki. Co wybrać: smartwach czy smartband? 

05.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.