TOP3 pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka

30.05.2022

2022-05-30T06:59:00.000Z//2022.05.30

|
Udostępnij:

Dzień Dziecka obchodzony jest w Polsce 1 czerwca. To idealny czas, aby podarować najmłodszym odrobinę radości. Wspólne spędzanie czasu warto uzupełnić o oryginalny prezent, który przypadnie do gustu każdego malucha. Samochód lub samolot zdalnie sterowany, zestaw kreatywny, a może zabawki zachęcające do aktywności na świeżym powietrzu? Przedstawiamy garść inspiracji.

prezent na dzień dziecka

Krótka historia Dnia Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem tego dnia miało być upowszechnianie ideałów dotyczących praw dziecka, które zawarto w Karcie Narodów Zjednoczonych. Święto obchodzone jest do dziś w krajach członkowskich ONZ w różnych terminach.

Pierwsze wzmianki na temat Dnia Dziecka w Polsce pochodzą z 1929 r. Jego początki wiązały się z Kościołem Katolickim. Rano przed pójściem do szkoły dzieci gromadziły się wraz z rodzicami na mszy, a następnie wspólnie ruszali na lekcje. Te natomiast różniły się od codziennej nauki – były żartobliwe i przyjmowały formę zabawy. Przygotowywano również przedstawienia.

Dzisiejszy Dzień Dziecka zmienił się nieco na przestrzeni dekad – maluchy otrzymują słodkie prezenty i upominki oraz są zwalniane z codziennych obowiązków. W wielu szkołach zachowano formułę swobodnych lekcji, które odbywają się w luźnej atmosferze. Często zamiast poszczególnych przedmiotów najmłodsi wybierają się do kina lub teatru, a także biorą udział w organizowanych przez nauczycieli grach i zabawach. Dzięki temu maluchy wyczekują na Dzień Dziecka niemalże cały rok.

Prezenty na Dzień Dziecka, czyli co podarować najmłodszym

Aby umilić pociechom ich święto, prezenty na Dzień Dziecka wcale nie muszą przyjmować formy materialnej. Dzieci uwielbiają spędzać czas z najbliższymi, dlatego warto rozważyć dzień wolny w pracy i wspólną wyprawę do ZOO, parku rozrywki czy na lody. To małe gesty, które z pewnością doceni każdy maluch, a nawet nastolatek.

Dodatkowo istnieje wiele sprawdzonych pomysłów na prezenty na Dzień Dziecka. Największą popularnością cieszą się zabawki, ale do podarunku warto podejść z pomysłem. Ważne, aby pozwalały one rozwijać dziecku umiejętności i zainteresowania. W sprzedaży można znaleźć wiele zabawek interaktywnych, które uczą poprzez zabawę. Nowe umiejętności oraz dużo frajdy przynoszą także zestawy kreatywne. Mogą one obejmować zarówno prace plastyczne, jak i majsterkowanie czy budowanie własnych konstrukcji.

Samochód zdalnie sterowany lub samolot

Jednym z najlepszych pomysłów na prezent dla dziecka jest samochód zdalnie sterowany. Sprawi on dużo radości zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom lubiącym zabawki rozwijające wyobraźnię. Nowoczesne samochody zdalnie sterowane obsługuje się za pomocą specjalnego pilota, który pozwala obierać tor jazdy oraz prędkość. Co istotne, zabawki tego rodzaju można użytkować w mieszkaniu oraz na dworze, gdzie dziecko zyska zdecydowanie więcej przestrzeni do zabawy. Podczas zakupu warto zdecydować się na model z ładowanym akumulatorem, co pozwoli uniknąć częstej wymiany baterii, która bywa uciążliwa i kosztowna.

Analogicznym pomysłem na podarunek jest samolot zdalnie sterowany. Zabawka tego typu uczy dziecko wyobraźni przestrzennej, a także rozwija ruchowo. Zakres sterowania tego typu urządzeń zazwyczaj mieści się w przedziale od 10 do 20 metrów. Takie prezenty na Dzień Dziecka będą więc dobrym wyborem dla nieco starszych pociech, które są już w stanie płynnie obsługiwać zabawkę.

Zrób to sam, czyli zabawki rozwijające wyobraźnię

Samolot zdanie sterowany to ciekawa propozycja na prezent. Miłośników lotnictwa z pewnością ucieszą też kreatywne modele maszyn latających do samodzielnego sklejania. Uczą one dziecko cierpliwości, umiejętności kojarzenia i dokładności, a dodatkowo pozwalają spędzać czas z najbliższymi, którzy mogą pomóc dziecku w sklejaniu samolotu.

Dziewczynki może natomiast ucieszyć zestaw do tworzenia biżuterii. Można w nim znaleźć wiele rodzajów koralików i półproduktów niezbędnych do stworzenia własnego naszyjnika, bransoletki czy kolczyków. Mnogość dostępnych kolorów wyrabia u malucha poczucie estetyki i umiejętność łączenia ze sobą poszczególnych wzorów.

Uniwersalnym pomysłem na prezent dla dziewczynki i chłopca będzie książka kucharska z przepisami dla dzieci oraz produkty niezbędne do wykonania popisowego dania. Taki prezent na Dzień Dziecka będzie doskonałym pretekstem, aby miło spędzić czas w kuchni wraz z rodzicami oraz rodzeństwem. Na zakończenie można też nauczyć malucha nakrywać do stołu i urządzić wystawną ucztę dla wszystkich domowników.

Zabawa na świeżym powietrzu

Trafionym pomysłem na prezenty na Dzień Dziecka są gry i zabawki motywujące pociechy do aktywności na świeżym powietrzu. Maluchy z pewnością ucieszą się z dużych baniek mydlanych lub specjalnych pistoletów do ich automatycznego tworzenia.

Nieco starsze dzieci uwielbiają gry związane z ruchem i odrobiną rywalizacji. Kosz do gry w koszykówkę z piłką, tarcza z rzutkami czy obręcze rzucane do celu to doskonały przykład na zabawę dla całej rodziny. Aby zachęcić dziecko do aktywności fizycznej, można także rozważyć prezent w postaci trampoliny, basenu ogrodowego, drążka do skakania lub mini szczudeł. To doskonały sposób na naukę koordynacji ruchowej.

Przeczytaj także:

Dużą popularnością wśród osób, które spędzają czas na świeżym powietrzu są aplikacje pogodowe. Które z nich warto wybrać?

27.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Dobór właściwego kasku, ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkownika podczas rowerowych wycieczek.

26.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Sensacja doniesienia dotarły od naukowców z Event Horizon Telescope - w centrum naszej galaktyki znajduje się supermasywna czarna dziura.

25.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.