Co ze współdzieleniem konta w Netflixie? 

04.05.2021

2021-05-04T06:31:00.000Z//2021.05.04

|
Udostępnij:

Popularne stało się dzielenie kont na platformie Netflix. Było to korzystne rozwiązanie dla użytkowników, ze względu na możliwość rozłożenia kosztów na kilka osób. W najbliższym czasie takie współdzielenie konta nie będzie już możliwe. Netflix rozpoczął test nowej funkcji, która ograniczy taką możliwość dla użytkowników, którzy nie mieszkają w jednym gospodarstwie domowym.

współdzielenie konta netflix

Netflix to usługa, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z bogatej bazy filmów, seriali i dokumentów. To lider wśród płatnych platform. O tym, które seriale okazały się hitem, pisaliśmy w artykule: 5 seriali, które musisz obejrzeć

Liczba aktywnych subskrybentów Netflixa w Polsce jest imponująca. W ciągu miesiąca korzysta z niego prawie 4 miliony użytkowników. Nie są tu zaliczone miliony osób, które korzystają z kont bliskich i rodziny. To oznacza dla Netflixa ogromne straty. W sieci pojawiły się zapowiedzi zmian w regulaminie, które mają ograniczyć współdzielenia konta. Netfilx chce, aby każde gospodarstwo domowe miało własne konto. Dobra wiadomość jest taka, że testy są przeprowadzane dopiero w USA, ale niewykluczone, że pojawią się również i u nas.

Weryfikacja legalności dostępu do konta polega na wpisaniu hasła, które jest przesłane w mailu lub SMS-ie. Jeśli nie można tego zrobić, użytkownik musi wykupić subskrypcję. Netflix działa na zasadzie abonamentu - za jedną stałą opłatą miesięczną. Każdy może dostosować plan do swoich potrzeb, przy czym najtańszy kosztuje 34 zł. Rozszerzony pakiet to miesięczny koszt 52 zł. Plan taryfowy determinuje ilość urządzeń, na których można oglądać filmy i seriale. Pozwala wybrać również jakość – do wyboru jest Standard Definition, High Definition i Ultra High Definition. Informacje, o tym jak go pobrać, znajdziesz w naszym poradniku: Pora na Netflixa

Przeczytaj także:

Nagrywanie ekranu w smartfonie to bardzo przydatna funkcja. Za jej pomocą w pamięci urządzenia można przykładowo zapisać film, prezentację, czy przygotować poradnik.

03.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

27% internautów nie kupuje w sieci – wynika z raportu „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”. Dlaczego Polacy nie decydują się na wygodne zakupy? Co powoduje, że wolą robić je stacjonarnie? Sprawdź!

29.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Czas na wypełnienia formularza mamy do 30 września 2021 roku. Niestety, jest obowiązkowy, a za niewykonanie spisu grozi kara nawet 5 tysięcy złotych.

28.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.