Aktualizacja mObywatel – jakie ma obecnie funkcje?

03.01.2023

2023-01-03T06:48:00.000Z//2023.01.03

|
Udostępnij:

Aktualizacje aplikacji mObywatel coraz bardziej rozwijają i podnoszą jej funkcjonalność. Jest to bardzo ciekawy pomysł, który pozwala zgromadzić wszystkie ważne dane osobowe w aplikacji, aby móc posługiwać się nimi cyfrowo, bez posiadania fizycznych dokumentów. Co jednak przyniosła nam ostatnia aktualizacja aplikacji mObywatel i jakie ma obecnie funkcje?

aktualizacja mObywatel

Biometria czyli odcisk palca i Face ID

Pierwszą sporą zmianą, której doczekaliśmy się przy ważnej aktualizacji aplikacji mObywatel, jest wprowadzenie biometrii. Użytkownicy aplikacji nie będą musieli od tej pory tak często wpisywać kodu PIN do potwierdzenia czynności w aplikacji. Od teraz do tego celu będzie można używać odcisku palca lub face ID. Będzie to bardzo korzystne rozwiązanie podczas logowania się do aplikacji, gdyż będziemy mogli potwierdzić taki ruch biometrią. W związku z tym zwiększy się bezpieczeństwo korzystania a aplikacji.

Środowisko

Zmiany dotyczą również dodatkowych funkcjonalności, które pojawiły się w aplikacji. Od tej pory będziemy mogli złożyć wniosek o dopłatę do źródeł ciepła, a także zgłosimy interwencję środowiskową. Jest to bardzo potrzebna funkcja, gdyż obecnie mamy do czynienia ze wzmożonym zainteresowaniem tego typu funkcjami.

Podstawowe funkcje

Aplikacja mObywatel oprócz aktualizacji i wprowadzenia nowych funkcji posiada cały czas standardowe oraz podstawowe funkcjonalności. Przy pomocy tej aplikacji możemy potwierdzić swoją tożsamość, zaprezentować dowód osobisty podczas wyborów, okazać prawo jazdy podczas kontroli drogowej, a także informacje osobiste pobrane z państwowego systemu.

W aplikacji mObywatel możemy zatem korzystać z modułów mPrawo jazdy, mPojazd, eRecepta, mTożsamość, mLegitymacja szkolna i studencka, a także karta dużej rodziny i Polak za granicą.

Sama platforma mObywatel posiada też po aktualizacji możliwość używania jej w przeglądarce lub aplikacji, powiadomienia, skrzynkę pocztową do korespondencji z urzędami, ePłatności, a także ePełnomocnictwa.

Przeczytaj także:

Aplikacja w formie konsoli do gier dla psów, pozwala ocenić ich stan zdrowia. Właściciele czworonogów mogą jeszcze bardziej zatroszczyć się o swoich pupili.

02.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Wiele osób chce wiedzieć, co ich czeka w 2023 roku. Niektórzy zawierzają magicznej kuli. Co w takim razie mówią wróżby? Czy los będzie dla nas łaskawy?

30.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie spędzić sylwestra na świeżym powietrzu w koncertowej atmosferze? W tym roku, wybór może paść na Zakopane lub Chorzów. Obie będą transmitowane w telewizji.

29.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.