Szybkowar – sposób na błyskawiczny obiad

24.11.2022

2022-11-24T07:44:00.000Z//2022.11.24

|
Udostępnij:

Żyjemy coraz szybciej, przez co nie mamy czasu na przygotowanie zdrowych posiłków. W takiej sytuacji sprawdza się szybkowar, który nie jest drogi, oszczędza czas i pozwala przygotować zdrowe i smaczne posiłki. Jak działa i ile kosztuje?

szybkowar

Szybkowar to garnek ciśnieniowy, który zdecydowanie ułatwia i przyspiesza gotowanie. Jego działanie polega na wytworzeniu podciśnienia, które sprawia, że potrawa szybciej się ugotuje. Ma szczelną pokrywę, dzięki której para wodna nie wydobywa się na zewnątrz. W środku panuje temperatura około 120°C, czyli o 20°C więcej niż w przypadku tradycyjnego garnka z pokrywą. Ma to wiele zalet.

Oprócz szybkości przygotowania potrawy, ważnym walorem jest zatrzymywanie wewnątrz zapachów. Nie rozchodzą się one po mieszkaniu, a cały aromat zostaje w potrawie. Dzięki temu jest smaczniejsza i zdrowsza. Czas przygotowania posiłku może być nawet trzykrotnie szybszy, jest to więc doskonała opcja dla zabieganych. Dzięki temu można również zaoszczędzić na rachunkach za gaz lub prąd, w zależności od posiadanej kuchenki do gotowania. Jest trwały, więc można z niego korzystać przez wiele lat. Ze względu na użyte do produkcji materiały, bez problemu można go myć w zmywarce.

Szybkowar ma jedną wadę. Podczas gotowania nie wolno podnosić pokrywy. Pojawia się więc problem z przyprawianiem potrawy podczas gotowania. To oznacza, że podczas przygotowywania potrawy, od razu wraz ze składnikami trzeba dodać wszystkie przyprawy.

Koszt zakupu szybkowaru zależy od jego pojemności. Te najmniejsze można kupić już za około 200 zł, na te większe trzeba przeznaczyć nawet 800 zł. Jest to o wiele mniej, niż przy zakupie Thermomixa, o którym pisaliśmy w artykule: Thermomix - warto go kupić?

Przeczytaj także:

W 2023 roku wynajmujący i właściciele mieszkań, które trafią do sprzedaży będą mieli nowy obowiązek - posiadania certyfikatu energetycznego nieruchomości.

23.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

22 listopada Biało-czerwoni rozegrają swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze. W pierwszej kolejce zagrają trzy mecze.

22.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Aby chronić siebie i bliskich przed dezinformacją, za każdym razem należy zgłaszać wszystkie próby wprowadzenia w błąd czytelnika. Tylko i aż tyle.

21.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.