Czy dalej opłaca się inwestować w kryptowaluty?

16.01.2023

2023-01-16T09:23:00.000Z//2023.01.16

|
Udostępnij:

Ciekawe pytanie, które rozbrzmiewa coraz częściej w obliczu krachów niektórych wolumenów, jest to czy dalej opłaca inwestować się w kryptowaluty. Poniżej staramy się odpowiedzieć na to pytanie, objaśniając kryptowaluty jak to działa i jak inwestować w kryptowaluty.

jak inwestować w kryptowaluty

Kryptowaluty jak to działa?

Kryptowaluty jak to działa i czym tak w ogóle są? To jedno z głównych pytań, na które warto odpowiedzieć przed udzieleniem ogólnej odpowiedzi na pytanie, czy nadal opłaca się inwestować w elektroniczne pieniądze.

Ogólnie kryptowaluty są cyfrowym zdecentralizowanym pieniądzem, który istnieje jedynie w przestrzeni wirtualnej. Możemy jednak przesyłać go, zarabiać, otrzymywać czy wydawać i płacić nim, a także wymieniać i wypłacać w coraz częściej pojawiających się bankomatach np. BTC w świecie realnym. Na rynku istnieje wiele kryptowalut, a najpopularniejszymi są Bitcoin czy Ethereum. Są również Decoiny, o których więcej dowiesz się z artykułu: Czym są nowe elektroniczne pieniądze Muska? Notowania kryptowaluty odpowiadają, jaka jest wartość jednej jednostki danego wolumenu i są podobne do notowań zwykłych tradycyjnych walut papierowych poszczególnych państw. Na rynku znajdziemy też kilka giełd, na których możemy obracać tymi walutami, a także portfeli internetowych, w których możemy przetrzymywać nasze kryptowaluty. Do dyspozycji mamy też portfele sprzętowe offline. Notowania kryptowaluty są bardzo podobne w różnych miejscach.

Kryptowaluty są zatem wirtualną walutą, która jest wydobywana przez tzw. górników, czyli osoby użyczające mocy obliczeniowej swoich komputerów do utrzymywania zdecentralizowanego systemu rozliczeniowego danej kryptowaluty, którzy w zamian za to otrzymują wynagrodzenie w danej kryptowalucie i zapewniają jej przypływ do systemu. Jeśli chcemy dokładniej poznać kryptowaluty jak to działa, jak funkcjonują oraz czy opłaca się w nie inwestować, przeczytaj artykuł: Jak działa bitcoin i skąd się wzięła jego popularność?

Czy dalej opłaca się inwestować w kryptowaluty?

Jeśli chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy dalej warto inwestować w kryptowaluty jak to działa i czy mają one wzrosnąć w przyszłości, musimy podkreślić, że nie ma jednej konkretnej i najlepszej odpowiedzi na to pytanie.

Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jaka będzie odpowiedź. Jest to przede wszystkim suma kryptowaluty, którą chcemy zainwestować, nasza skłonność do ryzyka, znajomość tematyki, możliwości operacyjne czy cel inwestycyjny, który chcemy osiągnąć.

Ogólnie odpowiedź na pytanie, czy warto nadal inwestować w kryptowaluty, jest twierdząca. Jest to bardzo ciekawy typ finansów, który ma swoją indywidualną charakterystykę. Możemy zatem zarabiać na wahaniach kursów lub inwestycjach długoterminowych i jest to faktem w wielu znanych i stabilnych kryptowalutach. Notowanie kryptowaluty Bitcoina lub Ethereum, czyli najpopularniejszych kryptowalut dobrze pokazuje nam, że jest to bardzo opłacalny sposób inwestowania długoterminowego. Notowania kryptowaluty są również możliwe do względnego przewidzenia i umożliwiają stosowanie konkretnych krótkoterminowych strategii inwestycyjnych. Otrzymywane zatem sygnały o kryptowalutach nie są gorsze ani lepsze od sygnałów dotyczących akcji spółek czy innych notowań walut, a więc na tym polu niczym nie ustępują innym instrumentom finansowym, na których możemy zarabiać.

Co warto podkreślić, kryptowaluty z pewnością będą się rozwijały wraz z rozwojem internetu. Przez wielu specjalistów nadal uważane są za przyszłościowe i mające spory potencjał inwestycyjny. Często posiadają duże wahania kursów, na których można sporo zarobić, a notowania kryptowaluty są zmienne. Jeśli nie interesują nas spekulacje, notowania kryptowaluty pokazują długoterminowo również często spore zyski, a więc potencjał inwestycyjny jest naprawdę duży. Ogólnie zatem warto inwestować w kryptowaluty, ale nie możemy zapominać, iż nie jest to złoty sposób na pomnożenie naszych oszczędności.

Jak inwestować w kryptowaluty

Jeśli chcemy zainwestować nasze pieniądze w tego typu finanse, bardzo często szukamy również odpowiedzi na pytanie, jak inwestować w kryptowaluty. Istnieje kilka ogólnych przydatnych porad, które sprawdzą się niezależnie od tego, ile pieniędzy chcemy zainwestować, a także jaką kryptowalutą jesteśmy zainteresowani.

Przede wszystkim powinniśmy opierać się jedynie na renomowanych i sprawdzonych rozwiązaniach. Dotyczy to zarówno giełd, na których będziemy kupowali kryptowaluty, a także portfeli, w których będziemy je przechowywali. Powinniśmy też dokładnie przyswoić wiedzę o rynku kryptowalut, a także poznać konkretne wolumeny cyfrowe, które zamierzamy kupić. Powinniśmy wybrać też konkretny typ lub strategie inwestowania tak, aby nasze inwestowanie nie było przypadkowymi ruchami. W taki sposób zmniejszamy swoje szanse na sukces i nie wykorzystujemy mechanizmów finansowych do pomnożenia naszych oszczędności, a zyski oddajemy w ręce losu.

Powinniśmy inwestować również tylko tyle pieniędzy, ile jesteśmy w stanie stracić i nie powinniśmy inwestować pieniędzy, które są nam potrzebne. Powinniśmy również zdywersyfikować nasz portfel inwestycyjny, czyli zainwestować przynajmniej w kilka kryptowalut tak, aby nie stawiać wszystkiego na jedną kartę. W razie niepowodzenia stracimy jedynie małą część naszego majątku i nie zostaniemy z niczym.

Przeczytaj także:

Szusowanie na nartach po górach, plażowanie w ciepłych krajach, czy aktywne zwiedzanie - niezależnie na co się zdecydujesz, wyjazd w zimę jest dobrym pomysłem.

13.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Styczeń to czas, kiedy księża odwiedzają patafianów z noworoczna kolędą. Z roku na rok, coraz mniej osób decyduje się na spotkanie z duchownym, w swoim domu.

12.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Zacznę biegać, rzucę palenie, schudnę - łatwo coś postanowić, trudniej dotrzymać sobie słowa. Są jednak sposoby, aby łatwiej było osiągnąć zamierzony cel.

11.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.