Black Friday!

25.11.2021

2021-11-25T07:43:00.000Z//2021.11.25

|
Udostępnij:

Ulubione święto miłosników zakupów już jutro. To okazja, aby kupić wiele produktów w niższych cenach. Na szaleństwo zakupowe z promocjami -70% raczej nie ma co liczyć, bardziej można się spodziewać rabatów rzędu… -3%.

black friday

Black Friday to jednodniowa akcja wyprzedażowa, w której uczestniczą zarówno sklepy stacjonarne, jak i również internetowe. W tym dniu sklepy generują ogromne przychody, a kupujący mogą zaoszczędzić. Korzyści są więc obustronne.

W tym roku Black Friday wypada 26 listopada. Niektóre sklepy, już od tygodnia kuszą rabatami. Jednak największa akcja, z pewnością odbędzie się właśnie w piątek. Co niektórzy przedsiębiorcy decydują się sprzedawać po okazyjnych cenach, aż do niedzieli.

Jak wynika ze „Świątecznego Barometru Cenowego” w Black Friday 2020 w porównaniu do piątku 20 listopada obniżki cen sięgnęły średnio jedynie 3,4 proc. Obniżki miały więc charakter symboliczny. Zdaniem ekspertów z Deloitte, którzy przeanalizowali blisko 6,9 tys. cen produktów - przypadku Black Friday 69 proc. z nich nie różniło się ceną w porównaniu do piątku 20 listopada. Natomiast 17 proc. zanotowano spadek, a 14 proc. wzrost.

Oczywiście nie ma co liczyć na promocje, takie, jakie są oferowane za oceanem. W telewizji często pokazywane są filmy, na których widać gigantyczne kolejki przed sklepami. Nie ma co się dziwić, tam rabaty potrafią sięgać -70%. Niestety u nas trzeba bardziej uważać. Wiele słyszy się opinii na temat podwyższania ceny przed Black Friday, po to, aby je później sztucznie obniżyć. Dlatego warto, na kilka tygodni przed planowanym zakupem, sprawdzać ceny danego produkty, aby mieć pewność, że cena rzeczywiście jest okazyjna.

Black Friday z roku na rok staje się coraz bardziej popularne i konsumenci często odkładają decyzje zakupowe, do tego dnia. Rzeczywiście, jeśli trafi się na atrakcyjną wyprzedaż, można sporo zaoszczędzić. To również dobra okazja, aby kupić bliskim prezenty w okazyjnych cenach. Jednocześnie trzeba uważać, aby nie paść ofiarą podstępu związanego ze sztucznym podwyższaniem cen.

Przeczytaj także:

Biokominek to świetna alternatywa tradycyjnego kominka, która spełni potrzeby właścicieli - miła atmosfera, unikatowa dekoracja i dodatkowe źródło ciepła.

24.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Zanim podpiszesz umowę z ekipą remontową, sprawdź jakie obecnie obowiązują ceny. Gdzie? Oczywiście w sieci. Podpowiadamy, gdzie konkretnie.

23.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Doładuj konto kwotą minimum 5 zł za pośrednictwem strony doladowania.orange.pl wypełnij formularz zgłoszeniowy i odbierz darmowy starter od Orange o nominale 5 zł.

22.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.