Euro 2020 w 2021 - gdzie oglądać mecze na żywo?

10.06.2021

2021-06-10T07:37:00.000Z//2021.06.10

|
Udostępnij:

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020, zostały przełożone o 12 miesięcy. Oczywiście, powodem była szalejąca pandemia koronawirusa. Fani piłki nożnej będą mogli, w końcu przez najbliższy miesiąc zasiąść przed ekranem i oglądać rozgrywki piłkarzy. Gdzie będą transmitowane na żywo?

euro mecze na żywo

Euro 2020 rozpoczyna się dokładnie 11 czerwca… 2021 roku! W końcu trybuny zostały otwarte dla kibiców. Będą jednak limity, co powoduje, że zdobycie biletów nie jest takie proste. Nic straconego! Wszystkie mecze będą transmitowane na żywo w Telewizji Polskiej. Jak wygląda plan transmisji?

Transmisje na żywo

Spotkania będą transmitowane na zmianę w TVP 1, TVP 2, TVP Sport, TVP 4K oraz online na stronie TVPSPORT.PL, a nawet w aplikacji mobilnej oraz w usłudze telewizji hybrydowej. Transmisje będą dostępne w jakości 4K, również w telewizji naziemnej.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany już 11 czerwca, na stadionie w Rzymie. Przeciwko sobie zagrają Turcja i Włochy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 21.00, ale transmisja w TVP 1 rozpocznie się już o 20:15. Natomiast finał obędzie się dokładnie miesiąc później - 11 lipca na Wembley w Londynie.

Polacy na Euro

Reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz ze Słowacją w poniedziałek 14 czerwca o godzinie 18:00 w Sankt Petersburgu. Kolejny mecz odbędzie się 19 czerwca o godzinie 21:00 w Sewilli, gdzie Polska zmierzy się z Hiszpanią. Ostatni mecz ze Szwecją zaplanowano na 23 czerwca o godzinie 18 – również w Sankt Petersburgu.

Mecz reprezentacji Polski skomentują: Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn (ze Słowacją), Jacek Laskowski i Robert Podoliński (z Hiszpanią), Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak (ze Szwecją).

Marzeniem każdego fana polskiej piłki nożnej jest, abyśmy 11 lipca zagrali finałowy mecz na Wembley. Jednak z badań specjalistów z uniwersytetu w Leuven, wynika, że piłkarska reprezentacja Polski ma dokładnie 64 proc. szans na wyjście z grupy. Jak można przeczytać w serwisie sport.pl, belgijscy specjaliści prognozują, że Polacy mają 51 proc. szans na zwycięstwo ze Słowacją, 32 proc. na wygraną ze Szwecją i tylko 17 proc. na triumf z Hiszpanią.

Przeczytaj także:

Można zauważyć, że dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami smartfonów, komputerów czy telewizorów. Najbardziej niepokojący jest fakt, że po elektronikę sięgają coraz mniejsze dzieci. Co się dzieje z dzieckiem, gdy zbyt wiele czasu spędza przed monitorem?

09.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

W Polsce podobnie jak w kilku innych europejskich krajach można pobrać już cyfrowy certyfikat COVID UE. Polacy w ciągu tygodnia z Internetowego Konta Pacjenta pobrali ponad milion paszportów covidowych. 

08.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Latające samochody jeszcze do niedawna kojarzyły nam się z wizją przyszłości, prezentowaną w filmach science fiction. Nieustający postęp technologiczny i rozwój elektromobilności udowodniły niedawno, że auta przyszłości są już bliżej, niż nam się wydaje. 

07.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.