Test IQ – gdzie go rozwiązać? 

11.05.2022

2022-05-11T07:55:00.000Z//2022.05.11

|
Udostępnij:

Natalie Portman czy Sharon Stone mogą poszczycić się wyjątkowo wysokim poziomem ilorazu inteligencji. Aktorki są postrzegane jako ikony stylu, klasy, a także cenione za intelekt. Jednak, czy ma on aż tak duże znaczenie w codziennym życiu? Iloraz inteligencji jest ważny, ale należy jeszcze pamiętać o inteligencji emocjonalnej, która ma również ogromne znaczenie.

test IQ

Czym jest inteligencja?

Inteligencja to zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia. Trudno określić, czym dokładnie jest. Niektórzy mają większą umiejętność rozumienia i uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy w różnych sytuacjach. Jedni lepiej rozumieją otaczający nas świat, a inni lepiej radzą sobie z trudnościami. Przez lata trwały badania, w celu znalezienia sposobu, jak zmierzyć te zdolności, czyli w skrócie inteligencję człowieka. Po wielu latach prac badaczy, naukowców i lekarzy, ułożono test, który ma za zadanie, zbadać jak dana osoba radzi sobie w różnych sytuacjach. Test na IQ ma być wyznacznikiem ludzkiej inteligencji.

Iloraz inteligencji (z ang. intelligence quotient), popularnie określany jako IQ, to wartość liczbowa wyniku testu inteligencji, którą określa się wspomnianym testem. Ma formę krótkich zadań, które są podzielone na tematyczne bloki. Odpowiadają sprawnościom takim jak: językowa, arytmetyczna, skojarzeniowa, analityczna i przestrzenna.

Gdzie zrobić test na IQ?

W sieci można znaleźć różnego rodzaju testy IQ. Niestety na próżno szukać profesjonalnego testu, który można uznać za rzetelny i wiarygodny. Większość z nich to zlepek przypadkowych zagadek. Zdarza się, że na końcu testów, trzeba uiścić opłatę, aby poznać wynik. To oznacza, że większość tych testów online jest naciąganiem, czy wyłudzaniem pieniędzy. Oczywiście są też darmowe testy, ale żaden z nich nie jest miarodajny. Lepiej już poświęcić swój czas na rozwiązywanie testów służąych rozrywce, o których pisaliśmy w artykule: Śmieszne quizy – gdzie ich szukać?. Prawdziwy test IQ dostępny jest tylko w gabinetach psychologicznych lub innych wyznaczonych przez stowarzyszenie Mensa miejscach.

Wynik testu IQ

Przeciętny człowiek powinien mieć IQ sięgające 100. Wyniki mniejsze oznaczają nisko poziom sprawności intelektualnej lub niepełnosprawność intelektualną (IQ mniejsze niż 70). Wysoki poziom IQ to wartość powyżej 110. Takim wynikiem mogą poszczycić się na przykład aktorki Natalie Portman (IQ 156), Sharon Stone (IQ 154), a nawet Dorota Rabczewska, której iloraz inteligencji wynosi 156. Dla przykładu – iloraz inteligencji Alberta Einstein wynosił 162.

Przeczytaj także:

Jeżeli chcesz dobrze zabezpieczyć swoje konto i hasło, dowiedź się więcej na temat uwierzytelniania dwuskładnikowego.

10.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Samodzielne zaprojektowanie etui na telefon nie jest trudne, a w stosowaniu wybranych technik ogranicza cię jedynie wyobraźnia.

09.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Disney plus, czyli popularne kanały telewizyjne i platformy streamingowe z filmami bajkami dla dzieci po polsku to doskonała rozrywka dla całych rodzin.

06.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.