Orlen Pay - wygodne tankowanie

10.11.2020

2020-11-10T12:12:00.000Z//2020.11.10

|
Udostępnij:

Aplikacja Orlen Pay pozwala na szybkie płatności za pomocą telefonu, bez konieczności stania w długich kolejkach na stacji benzynowej. Jak to wygląda? Wyobraź sobie, że tankujesz pojazd, skanujesz kod i... odjeżdżasz! Potrzebujesz faktury? Żaden problem – dostaniesz ją na email!

[orlen pay

Aplikacja ORLEN Pay to oprogramowanie, które wcześniej nazywało się ORLEN Mobile. Z aplikacji można korzystać przez telefon wyposażony w system operacyjny Android lub iOS.

Jak zacząć korzystać z aplikacji Orlen Pay?

W celu zainstalowania aplikacji na telefonie musisz pobrać aplikację Orlen Pay ze sklepu np. Play. Instalacja aplikacji jest prosta, wystarczy wykonywać krok po kroku wskazówki wyświetlane na telefonie. Procedura uzyskania dostępu do Aplikacji obejmuje złożenie wymaganych oświadczeń oraz podanie i zarejestrowanie wymaganych danych użytkownika. Jakich?

 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • PIN dla aplikacji lub można aktywować funkcję biometrycznego potwierdzania transakcji
 • numer rejestracyjny pojazdu
 • imię, nazwisko, adres, opcjonalnie numer PESEL;
 • dla prowadzących działalność gospodarczą - nazwę firmy, NIP, adres prowadzenia działalności gospodarczej, imię, nazwisko.
 • można podać również nazwę, numer, daty ważności oraz kody CVV kart płatniczych.

Następnie potwierdzasz dane przez wybranie opcji „Zarejestruj”. Po dokonaniu rejestracji, w celu skorzystania z aplikacji Orlen Pay musisz zalogować się przez podanie loginu oraz PINu, które zostały wcześniej ustalone.

Z jakich funkcji możesz korzystać z aplikacją Orlen Pay?

Aplikacja Orlen Pay umożliwia korzystanie z następujących funkcji:

 • obsługa płatności za produkty zakupione na stacji paliw – np. paliwo,
 • otrzymywania elektronicznych faktur VAT na adres e-mail,
 • podglądu listy wykonanych transakcji,
 • zbierania punktów VITAY na dodany w Aplikacji numer posiadanej karty Vitay,
 • wyświetlania i przeglądania informacji o ofertach i promocjach ORLEN,
 • dodania do Aplikacji Karty Dużej Rodziny, Karty BIZNESTANK,
 • wyszukiwania i nawigowania stacji paliw na mapie.

Gdzie zapłacisz z Orlen Pay?

Aplikacja Orlen Pay pozwlana na dokonywanie zakupów w około 1800 stacjach paliw PKN ORLEN w całym kraju. Za pomocą aplikacji możesz zapłacić już nie tylko za paliwo, ale też za myjnię lub produkty oferowane na stacji.

Jak płacić z Orlen Pay?

Po wybraniu produktu, lub po zatankowaniu pojazdu, czy też umyciu auta, uruchamiasz aplikację na telefonie, a następnie logujesz się i uruchomiasz moduł płatności. Kolejny krok to zeskanowanie kodu QR (w przypadku paliwa kod znajduje się na dystrybutorze). Po zeskanowaniu Kodu QR, w aplikacji zostanie wyświetlany komunikat, który musisz zatwierdzić, a następnie wprowadzasz numer PIN. Jeśli wszystko zostanie poprawnie wykonane transakcja będzie odnotowana w systemie stacji paliw jako poprawnie zakończona. To oznacza, że możesz odjechać, bez konieczności wchodzenia do budynku stacji paliw. Oszczędność czasu, wygoda i funkcjonalność – to największe zalety tej aplikacji.

Przeczytaj także:

Do niedawna z tradycyjnej hulajnogi korzystały głównie dzieci. Dzięki wprowadzeniu elektrycznej wersji wiele się zmieniło, a hulajnogi stały się popularnym sposobem przemieszczania się również wśród dorosłych.

09.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Zakup laptopa poleasingowego to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają najwyższej jakości sprzętu za rozsądną cenę.

04.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Zasady tworzenia kopii zapasowych powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Należy wziąć pod uwagę ważność danych, dostępny budżet i a także poziom ryzyka wystąpienia zagrożeń.

04.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.