Polak stworzył ikoniczny zestaw Lego  

13.06.2023

2023-06-13T12:55:00.000Z//2023.06.13

|
Udostępnij:

Klocki Lego są bardzo popularne na całym świecie. Ale czy wiesz, że jeden z tych zestawów został zaprojektowany przez Polaka? Przedstawiamy historię klocków Lego i wkład Polaka, skupiając się na jego zestawie "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego".

klocki Lego

Klocki Lego są genialne! Można nimi tworzyć różne rzeczy, a ich prostota i uniwersalność są imponujące. Każdy klocek pasuje do innych, co oznacza, że można zbudować wiele różnych konstrukcji. Dzięki temu, zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą wykorzystać swoją kreatywność i wyobraźnię, budując to, na co mają ochotę.

klocki lego

Jeden z Polaków, Jan Woźnica, miał duży wpływ na rozwój klocków Lego. To właśnie on stworzył zestaw "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego". Ten zestaw przenosi nas w kosmiczne przygody, gdzie astronauci odkrywają nowe planety i spotykają obcych. Możemy tworzyć różne scenariusze i rozwijać swoją wyobraźnię.

Zestaw "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego" zawiera minifigurki astronautów, kosmiczny statek, obce stworzenia i wiele innych elementów.

  • Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego, cena 249,99 zł - dostępny na stronie: LEGO.

Dzięki niemu możemy badać kosmos, odkrywać jego tajemnice i tworzyć własne historie. To nie tylko zestaw klocków, ale również narzędzie edukacyjne. Podczas zabawy dzieci rozwijają swoje umiejętności logicznego myślenia, zdolności konstrukcyjne i umiejętność współpracy.

Warto również wspomnieć, że zestawy Lego, w tym "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego", można łączyć i rozbudowywać z innymi zestawami Lego. To daje jeszcze większe możliwości tworzenia i rozbudowywania swojej kolekcji klocków.

Jeżeli interesuje Cię świat LEGO, koniecznie przeczytaj jeszcze artykuł: Wieża Eiffla to największy budynek, jaki możesz zbudować z LEGO.

Przeczytaj także:

Cyberbezpieczeństwo we współczesnym świecie ma wiele aspektów. Jakie są najbardziej niebezpieczne współczesne zagrożenia w sieci? Których jeszcze nie znasz?

12.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Oceany są niezwykle istotne dla życia na Ziemi. Ważne jest, aby chronić i szanować te cenne ekosystemy. Warto o tym pamiętać szczególnie w Dniu Oceanów.

07.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Seniorzy w trakcie pandemii byli bardziej zmotywowani do nauczenia się korzystania z internetu. Teraz w trakcie spotkań online ćwiczą, tańczą, lub uprawiają sporty walki.

06.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.