Rzuć palenie z aplikacją  

18.11.2021

2021-11-18T08:18:00.000Z//2021.11.18

|
Udostępnij:

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W tym dniu na całym świecie media, jak również różne instytucje starają się nakłonić palaczy do rzucenia nałogu i uświadamiają, jakie są skutki palenia tytoniu. Problem jest ogromny. Z danych WHO wynika, że co roku z tego powodu umiera niemal 6 milionów osób. Każdy palacz wie, że rzucić palenie nie jest łatwo, ale można wspomóc się dedykowaną aplikacją. Jaką?

rzucanie palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

W Polsce nałogowo pali prawie 9 milionów ludzi! Co roku umiera z tego powodu 70 000 mieszkańców, a 8 000 zgonów jest spowodowanych biernym paleniem. Warto się zastanowić nad tym problem, szczególnie podczas Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w naszym kraju jest obchodzony od 1991 roku.

Dlaczego warto rzucić palenie?

Palenie tytoniu niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji, między innymi: choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia, jak również nowotwory. Uzależnienie od nikotyny jest bardzo trudne do przezwyciężenia, ale warto to zrobić z kilku powodów. Przede wszystkim można liczyć na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. 20 minut od rzucenia palenia, spada tempo bicia serca, a po 8 godzinach normuje się poziom tlenu. Po dwóch tygodniach walki z nałogiem poprawia się funkcjonowanie płuc, spada ryzyko zawału, polepsza się kondycja fizyczna, a także zmniejsza się kaszel. Aż rok trzeba poczekać na spadek (o połowę) ryzyka zachorowania na chorobę wieńcową.

Metody rzucenia palenia

Istnieje wiele różnych sposobów na rzucenie palenia. Każdy powinien indywidualnie dobrać metodę, do swoich potrzeb. Dla jednych pomocne okażą się tabletki lub gumy z nikotyną, dla innych może to być wyłącznie silna wola. Niezależnie od wyboru metody, warto wspomóc się aplikacjami, które mają na celu wspomagać osobę uzależnioną w rzucaniu palenia. Jak nazywają się te aplikacje?

  • Smoke Free
  • QuitNow!
  • Livestrong MyQuit Coach
  • My Quit Buddy
  • Jak rzucić palenie?
  • KickSmoking

Dzięki wybranej aplikacji możesz stworzyć indywidualny plan rzucania palenia, wzmocnisz wiarę w siebie, a przede wszystkim będziesz śledził swoje postępy – co jest najlepszą motywacją.

Przeczytaj także:

Polacy zanim kupią produkt w sklepie stacjonarnym, wcześniej sprawdzają opinie na jego temat i porównują ceny w internecie. Czy Ty też tak robisz?

17.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Czy podczas tegorocznej zimy będzie można poszaleć na sankach i nartach? Gdzie sprawdzać pogodę on-line, aby przygotować się do zimowych warunków.

16.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Producent od 2025 roku nie planuje aktualizować Windowsa 10. Pierwsze urządzenia z Windows 11 pojawią się w sklepach w 2022 roku. Czy warto się na zdecydować?

15.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.