Innowacje

IMG
Nowoczesne gadżety dla psa
25.08.2023

Zaawansowane technologie pomagają w zapewnieniu lepszej opieki dla psów, przez miłośników zwierząt. Warto poznać najciekawsze nowości wśród gadżetów.

IMG
Jak technologia może pomóc w zarządzaniu stresem i poprawie samopoczucia?
14.08.2023

Odkrywaj innowacyjne sposoby walki ze stresem, dzięki którym odnajdziesz równowagę, spokój i harmonię. Możesz korzystać z nich w każdej chwili.

IMG
Kod QR w Restauracji – jak sprawdzić menu?  
08.08.2023

Kody QR w restauracjach to nowoczesne rozwiązanie, które zapewniają gościom wygodny dostęp do menu. Jak sprawdzić co oferuje lokal z takim menu?

IMG
Polska w czołówce motoryzacyjnej innowacji - kiedy powstanie IZERA?
02.08.2023

W Polsce narasta ekscytacja wokół projektu IZERA, polskiego samochodu elektrycznego, który zapowiada nową erę w branży motoryzacyjnej. Kiedy to się stanie?

IMG
Nauka nie musi być nudna
31.07.2023

Nowoczesne technologie w edukacji przynoszą nowe możliwości i urozmaicają procesu nauki. Sprawiają, że jest on bardziej interesujący dla uczniów.

IMG
Profesjonalne zdjęcie zrobisz telefonem
28.07.2023

Aparaty w naszych komórkach pozwalają wyczarować zdjęcia, niczym te wykonane przez profesjonalne aparaty fotograficzne. Co ma na to największy wpływ?

IMG
Fontanny LED na balkonie – fajny gadżet na lato!
25.07.2023

Fontanna solarna sprawi, że letnie wieczory staną się jeszcze bardziej relaksujące i przyjemne. Ekologiczne rozwiązanie jest też dobre dla naszej planety.

IMG
Miasto inteligentne – futurystyczna wizja staje się rzeczywistością
24.07.2023

Technologia staje się kluczowym czynnikiem w rozwoju inteligentnych miast, które dążą do poprawy jakości życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

IMG
Gadżety przydatne w walce z zaburzeniami snu
21.07.2023

Są gadżety i aplikacje, które mogą pomóc w leczeniu bezsenności i zapewnić zdrowszy sen. Jeśli problem jest poważny, to nic nie zastąpi wizyty u lekarza.

IMG
Futurystyczne gadżety dla psa
20.07.2023

Kiedy nie ma cię w domu, nadal możesz mieć na oku swojego pupila. Możesz go nawet napoić, nakarmić a także się z nim pobawić. Jak to możliwe?

IMG
Precyzyjne gotowanie Sous Vide
19.07.2023

Sous Vide - to nowoczesny sposób gotowania, który wymaga posiadania odpowiedniego urządzenia, np. Anova Precision Cooker. Kto powinien się na niego zdecydować?

IMG
Nowości w dziedzinie muzyki - streaming i innowacyjne instrumenty
17.07.2023

Innowacyjne instrumenty muzyczne zmieniają sposób, w jaki tworzymy i doświadczamy muzyki. Które są najciekawsze? Dlaczego streaming muzyki jest tak popularny?

IMG
Jak wykorzystać nowe aplikacje i gadżety w czasie wyjazdów?
14.07.2023

Aplikacje do podróżowania nie powinny dominować nad naszymi doświadczeniami. Najważniejsze są bowiem smaki, widoki, zapachy - z których powstają wspomnienia.

IMG
Inteligentny kubek termiczny – hit czy kit?
13.07.2023

Inteligentny kubek termiczny to nowoczesne rozwiązanie dla miłośników technologii. Poza wieloma zaletami, ma też swoje wady. Czy warto go kupić?

IMG
Jak poprawić wzrok wykorzystując nowe technologie? 
07.07.2023

Laserowa poprawa wzroku, to tylko jedna z wielu możliwości skutecznego leczenia wad wzroku. W jaki sposób nowoczesne technologie pomagają nam jeszcze?

IMG
Inteligentne systemy nawadniania ogrodu 
04.07.2023

Regularne nawadniania dużego ogrodu, wcale nie musi być uciążliwe. W tym celu należy skorzystać z nowoczesnych technologii, które potrafią wyręczyć człowieka.

IMG
Jak zaparzyć dobrą kawę z wykorzystaniem nowoczesnych gadżetów?
03.07.2023

Kawę można parzyć na wiele sposobów. Każdy z nich pozwoli cieszyć się smakiem i aromatem naparu, pod warunkiem że do parzenia kawy użyte będą najlepsze ziarna.

IMG
Co nowego w mediach społecznościowych?
30.06.2023

Stories, grafiki, rolki, nakładki, live streaming - to dzieje się tu i teraz we wszystkich mediach społecznościowych. Warto sprawdzić, co jest na czasie.

IMG
Gadżety dla domu, czyli inteligentne rozwiązania ułatwiające życie
26.06.2023

Nowoczesne gadżety dla domu, oparte na inteligentnych rozwiązaniach, zapewniają wygodę, oszczędność czasu i energii, oraz dodają nowe funkcje do otoczenia.

IMG
Aplikacje fitnessowe - które są warte uwagi? 
23.06.2023

Sport to zdrowie, o czym nikogo przekonywać nie trzeba. Ale jak sprawdzić konkretny wpływ sportu na nasze samopoczucie i zdrowie? Przydadzą się fitnessowe aplikacje.

IMG
Czy maszyny zastąpią ludzi w przyszłości?
19.06.2023

Czy kiedyś nadejdzie ten moment, że stracimy pracę bo nasze stanowiska obejmą roboty, maszyny i cyborgi? Które zawody są na to najbardziej narażone?

IMG
Eko - urządzenia są trendy!
16.06.2023

Nowe eko technologie w domu mogą przynieść nam wiele korzyści. Oprócz oszczędności finansowych, możemy również cieszyć się czystym i zdrowym środowiskiem.

IMG
Jak chronić się przed najnowszymi zagrożeniami w internecie?
12.06.2023

Cyberbezpieczeństwo we współczesnym świecie ma wiele aspektów. Jakie są najbardziej niebezpieczne współczesne zagrożenia w sieci? Których jeszcze nie znasz?

IMG
Czy warto inwestować w elektryczne pojazdy?
05.06.2023

Pojazdy elektryczne już od dawna goszczą w drogowym pejzażu. Prawdopodobnie takich pojazdów, będzie na naszych ulicach coraz więcej. Tak dbamy o środowisko.

IMG
Coraz większy poziom usług medycznych
02.06.2023

Technologia medyczna wiele zmieniła w kwestii świadczenia usług opieki zdrowotnej. Nie jest już nowością, że do wizyty lekarskiej dochodzi przez kamerkę.

IMG
Jak zmieniają się nasze smartfony?
29.05.2023

Składane i elastyczne, odporne na uszkodzenia, wykorzystujące sztuczną inteligencję - tak zmieniają się nasze smartfony. Czego jeszcze można się spodziewać?

IMG
Jakie korzyści będziemy zawdzięczać sztucznej inteligencji?
26.05.2023

Nowe możliwości związane ze sztuczną inteligencją pojawiają się w dziedzinach, takich jak: medycyna, efektywność pracy, usługi cyfrowe czy komunikacja.

IMG
Bezprzewodowe głośniki – nowości na rynku
22.05.2023

Nowoczesny system nagłośnienia bezprzewodowy nie musi oznaczać kiepskiej jakości dźwięku. Głośniki bez kabla potrafią konkurować z tradycyjnym nagłośnieniem.

IMG
Roboty sprzątające kontra ludzie
19.05.2023

Roboty sprzątające stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Potrafią nie tylko odkurzać, ale też zmywać podłogi i wykrywać zabrudzenia dzięki UV.

IMG
Telewizor 8K – czy warto go kupić? 
15.05.2023

Telewizory 8K pozwalają oglądać produkcje w najwyższej jakości. Jednak za ten standard, trzeba niemało zapłacić. Ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych.

IMG
Wirtualna rzeczywistość a prawdziwe życie
12.05.2023

Wkrótce powstaną nowe marki zajmujące się wirtualną rzeczywistością, które będą świadczyły usługi gamingowe. Zwiększy się też ilość akcesoriów do gier.

IMG
Jak zmieniają się aplikacje na telefon?
08.05.2023

Tworzenie aplikacji mobilnych będzie ukierunkowane na komfortowe dostarczenie dodatkowych informacji bez wymagania interakcji z użytkownikiem.

IMG
Transformacja cyfrowa w Polsce
05.05.2023

Transformacja cyfrowa wpłynie w przyszłości na funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw, a w następnie na życie konsumentów. Czego konkretnie można się spodziewać?

IMG
Technologie proekologiczne – to nasza przyszłość
28.04.2023

Technologie proekologiczne często znacząco przewyższają możliwości ludzi oraz ich moce przerobowe. Można się spodziewać jeszcze większego rozwoju w przyszłości.

IMG
Nowoczesne rolnictwo za sprawą automatyki
24.04.2023

Sadzenie i uprawa, planowanie nawadniania i nawożenia, ochrona roślin i środowiska, zwiększenie wydajności - to najważniejsze zalety automatyzacji rolnictwa.

IMG
Blockchain – jakie ma znaczenie dla sektora finansowego? 
21.04.2023

Technologia blockchain ma zastosowanie głównie w sektorze finansowym. Okazuje się, że można ją również wykorzystać w medycynie, logistyce i nieruchomościach.

IMG
Jak chronić się przed atakiem hakerów?
17.04.2023

Weryfikacja biometryczna, weryfikacja dwuetapowa i aktualizacja oprogramowania - to najważniejsze zasady, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo cybernetyczne.

IMG
Automatyzacja przemysłu sprzyja bezpieczeństwu i efektywności
14.04.2023

Roboty potrafią wykonywać pracę człowieka szybciej i dokładniej. Nie potrzebują przerw i działają cały czas z taką samą wysoką wydajnością.

IMG
Protetyka 3D w medycynie
11.04.2023

Druk 3D w medycynie może zatem zmienić “zasady gry” i wynieść wiele dziedzin na dużą wyższy poziom niż obecnie, np. protetykę, bio-druk, stomatologię.

IMG
Wirtualna rzeczywistość w przyszłości
07.04.2023

Rozszerzona rzeczywistość to już nie tylko trudna do zrozumienia technologia, ale nasza codzienność. Eksperci wykorzystują ją podczas operacji, czy szkoleń.

IMG
Samochody autonomiczne a bezpieczeństwo i efektywność
03.04.2023

Samochody autonomiczne mają wiele zalet. Są coraz częściej wykorzystywane w biznesie, ze względu na swoją niezawodność, bezpieczeństwo i efektywność.

IMG
Technologie kosmiczne - nowe możliwości dla rozwoju ludzkości
27.03.2023

Łączność bezprzewodowa, inżynieria materiałowa, standaryzacja i jakość jedzenia - to kosmiczne technologie, które wpływają na nasze codzienne życie.

IMG
Automatyzacja pracy - czego można się spodziewać w przyszłości? 
24.03.2023

Automatyzacja pracy to coraz powszechniejsze zjawisko w wielu branżach. Wiążą się z nią nieuniknione zmiany w zatrudnieniu oraz sposobie pracowania wielu osób.

IMG
Innowacyjne sposoby na oszczędzanie energii
20.03.2023

Jakie są najbardziej innowacyjne sposoby na oszczędzanie energii? To już nie tylko panele fotowoltaiczne, ale na przykład panele perowskitowe.

IMG
Płatny Facebook – co konkretnie oznacza?
16.03.2023

Mark Zuckerberg poinformował, że w przyszłości Facebook będzie pobierał opłaty za niektóre usługi, głównie weryfikację konta oraz bezproblemowy dostęp do BOK.

IMG
Technologie biometryczne - jakie mają zastosowanie w bezpieczeństwie?
13.03.2023

Technologia biometryczna wykorzystywana jest w wielu dziadzinach naszego życia. Korzystamy z niej podczas logowania, czy wyrabiania paszportu.

IMG
Druk 3D w przyszłości
10.03.2023

Drukowanie 3D zrewolucjonizowało wiele dziedzin. Ta metoda wykorzystywana jest już w budownictwie, motoryzacji, medycynie i wielu innych sektorach.

IMG
Sztuczna inteligencja - najnowsze trendy
06.03.2023

AI sztuczna inteligencja przejmuje coraz większe obszary naszego życia. Dzięki temu jakość życia ma się polepszyć, ale czy rzeczywiście tak jest?

IMG
Sprawdź, co teleskop Hubble widział w Twoje urodziny
27.02.2023

Teleskop Hubble każdego dnia robi zdjęcia kosmosu. NASA udostępniła narzędzie, w którym można podglądać, co danego dnia zostało sfotografowane.

IMG
Aktualizacja Windows 11 - nowe widżety na pulpicie
24.02.2023

Aktualizacja Windowsa 11 pozwoli na posiadanie nowych widżetów, które prezentują się dużo estetyczniej. Poprawi się też wydajność komputera.

IMG
Nanotechnologia w walce z zaparowanymi okularami
20.02.2023

Osoby, które noszą okulary, pewnie nie raz miały problem z powstającą parą na powierzchni szkieł. Wkrótce problem ma zostać rozwiązany przez nanotechnologię.

IMG
Ładowanie baterii w samochodzie zajmie 20 minut 
10.02.2023

Wraz z postępem technologicznym, skraca się czas ładowania samochodów elektrycznych. Nowa bateria pozwala na szybkie doładowanie - nawet w 20 minut.

IMG
Dlaczego warto aktualizować telefon?
06.02.2023

Aktualizacja telefonu wymaga jedynie jednego kliknięcia użytkownika. Warto ja przeprowadzić, aby telefon działał sprawnie i bez żadnych opóźnień.

IMG
Co to jest i jak działa VPN?
03.02.2023

Łączenie się z internetem za pomocą VPN, a nie bezpośrednio jest legalne i ma wiele zalet. Istnieją nawet darmowe rozwiązanie pozwalające korzystać z sieci VPN.

IMG
Dlaczego nie ma leku na raka?
02.02.2023

Jeżeli wymyślenie szczepionki na Covid-19 zajęło kilka miesięcy, to dlaczego przy tak zaawansowanych technologiach, nadal nie ma leku na raka?

IMG
Jaką konsolę kupić w 2023 roku?  
30.01.2023

PlayStation 5 vs Xbox Series X - jaką konsolę kupić w tym roku? Każda ma swoje wady i zalety, a wybór nie kończy się na decyzji o zakupie jednej z nich.

IMG
Pływająca farma fotowoltaiczna w Gdańsku
23.01.2023

Z racji tego, że pływające farmy fotowoltaiczne nie są częstym widokiem w Polsce, zdecydowanie warto poznać bliższe szczegóły tego odważnego projektu.

IMG
Dubaj buduje najwyższy wieżowiec mieszkalny świata
20.01.2023

Buj Binghatti Jacob & Co Residences będzie najwyższym mieszkalnym wieżowcem na świecie ze 112 piętrami. Powstanie w Dubaju, mieście przepychu i luksusu.

IMG
Tech Awards 2022 – kto wygrał?
11.01.2023

Tech Awards 2022 – to plebiscyt organizowany przez KomputerSwiat.pl, w którym wybierane są najlepsze produkty z branży technologicznej. Które firmy zwyciężyły?

IMG
 Startup z Hongkongu pracuje nad aplikacją mającą chronić psy przed demencją
02.01.2023

Aplikacja w formie konsoli do gier dla psów, pozwala ocenić ich stan zdrowia. Właściciele czworonogów mogą jeszcze bardziej zatroszczyć się o swoich pupili.

IMG
Fotowoltaika z nowym rekordem na polskim rynku
27.12.2022

Fotowoltaika to przyszłościowy trend oszczędnościowy. Ma na to wpływ wiele czynników, a przede wszystkim rosnące ceny energii elektrycznej.

IMG
Netflix tworzy własne studio gier
19.12.2022

Połączenie tej marki z rynkiem gier może być zaskakujące, ale nie jest pozbawione sensu. Sam Netflix ma też imponujące plany wobec tego projektu.

IMG
Ekologiczne megamiasto The Line
16.12.2022

The Line - ma to być innowacyjne miasto, a przy tym niezwykle długie i wąskie, a więc ma zupełnie inną koncepcją niż nawet najnowocześniejsze obecne miasta.

IMG
LG jako pierwszy pokazał rozciągliwy wyświetlacz
09.12.2022

Choć może wydawać się to futurystyczną wizją przyszłości dla osób, które nigdy wcześniej nie słyszały o takim rozwiązaniu, wyświetlacz ten rzeczywiście istnieje i został zaprezentowany przez LG.

IMG
Grzejniki na podczerwień – hit, czy kit?
06.12.2022

Grzejniki na podczerwień świetnie sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach i biurach. Są wyjątkowo estetyczne, a przy tym mają właściwości prozdrowotne.

IMG
Autonomiczne ciężarówki będą dostarczać produkty do Ikei
05.12.2022

Ikea jest jedną z najnowocześniejszych firm, która z chęcią wdraża globalne trendy. Tak jest i również w przypadku transportu autonomicznego na dużą skalę.

IMG
Shenzhou 15 – Chiny planują swoją pierwszą wymianę załogi na stacji kosmicznej
02.12.2022

Chiny chcą całkowicie samodzielnie walczyć w wyścigu kosmicznym i osiągać w nim laury. Doskonałym tego przykładem jest wybudowanie własnej stacji kosmicznej.

IMG
Certyfikat energetyczny – kto musi go zdobyć? 
23.11.2022

W 2023 roku wynajmujący i właściciele mieszkań, które trafią do sprzedaży będą mieli nowy obowiązek - posiadania certyfikatu energetycznego nieruchomości.

IMG
Jak działa Teleskop Hubble?
14.11.2022

Teleskop Hubble pozwala zbliżać się do początku wszechświata, obserwując materię miliardy lat świetlnych od ziemi i zobaczyć powstawanie młodych galaktyk.

IMG
Superkomputer AGH - co powinieneś o nim wiedzieć?
07.11.2022

Superkomputer to specjalna konstrukcja, która swoimi wyjątkowymi osiągami przewyższa znacząco komputery osobiste, których używamy na co dzień.

IMG
Komputer all in one – czy warto go kupić?
02.11.2022

Komputery all in one oferują możliwość utrzymywania czystości w miejscu pracy. Nie są drogie i warto wziąć je pod uwagę podczas wyboru komputera.

IMG
Szalony plan Porsche – rower elektryczny z silnikiem Porsche
28.10.2022

Czy szalony plan Porsche o stworzenia roweru elektrycznego z wysoko wydajnościowym silnikiem jest realny? To tylko ambitne plany, które jednak warto obserwować.

IMG
Biotworzywa – hit czy kit?
24.10.2022

Biotworzywa to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się zielonych technologii, która może zrewolucjonizować rynek pod kątem ekologii.

IMG
Amerykańscy naukowcy opracowali aparat USG, z którego możemy korzystać ręcznie. Przyklejasz i zapominasz
21.10.2022

Przenośne badanie USG będzie służyło osobom, które są często monitorowane. Nie będą musiały pojawić się każdorazowo w szpitalu lub placówce medycznej.

IMG
Drzewa solarbotaniczne - innowacja, na skalę światową
18.10.2022

Zamiast zielonych drzew nasze otoczenie będą urozmaicały drzewa fotowoltaiczne. Ta innowacyjna koncepcja, może rozwiązać problem zużywania kosztownego prądu.

IMG
Pozyskiwanie energii z piorunów – czy to możliwe?
17.10.2022

A gdyby tak czerpać energię z piorunów? Alternatywne źródła energii to bardzo gorący temat, który staje się przedmiotem coraz częstszych rozmów.

IMG
Jak sprawdzić czy na telefonie jest wirus?
14.10.2022

Twój telefon zbyt długo myśli, nie działa, dziwnie się zachowuje? Być może został zainfekowany wirusem. Jak sprawdzić, czy ma wgrane złośliwe oprogramowanie?

IMG
Ranking aplikacji do wyszukiwania połączeń PKP
10.10.2022

To dzięki wyszukiwarkom wiemy o połączeniach pomiędzy konkretnymi miastami, opóźnieniach czy możemy planować swoją podróż pociągiem w bardzo komfortowy sposób.

IMG
Jak działa robot do koszenia trawy?
26.09.2022

Robot do koszenia trawy może być idealnym gadżetem, który od razu przypadnie Ci do gustu - o ile nie lubisz monotonnych obowiązków, takich jak koszenie trawy.

IMG
Nowy Jork planuje budowę samowystarczalnego pionowego miasta
23.09.2022

Próba zbudowania miasta przyszłości jest celem wielu państw, ale nie jest to oczywiście proste. Nowy York ma konkretny pomysł - projekt Edison Tower.

IMG
Przyszłościowy system kaucyjny 
13.09.2022

Być może nowe przepisy dotyczące kaucji za opakowania, przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Na czym polegają planowane na 2023 rok zmiany?

IMG
Logitech i Tencent wchodzą na rynek konsol!
12.09.2022

Logitech i Tencet mają ambitne plany. Dzięki ich nowym produktom, użytkownicy będą mogli grać zarówno w tradycyjny sposób, jak i w chmurze.

IMG
Wszystko co powinieneś wiedzieć o nowej wersji Outlooka na Androida
09.09.2022

Nowa aplikacja Outlook Lite - mniejszy zakres funkcjonalności, ale niskie wymagania techniczne. Komu może się przydać?

IMG
Wakacje kredytowe – czy warto z nich skorzystać?
06.09.2022

Kredytobiorcy cały czas mogą skorzystać z rządowych wakacji kredytowych. Kto powinien rozważyć taką możliwość?

IMG
Aplikacja, która retuszuje stare zdjęcia uszkodzone upływem czasu 
05.09.2022

Stare zdjęcia nie zostały stworzone w oparciu o najnowsze technologie i upływ czasu widać na nich w szczególny sposób. Można to jednak zmienić.

IMG
Smart glasses - okulary pomagające niedosłyszącym rozmawiać przez telefon 
02.09.2022

Jak działają smart glasses i dlaczego temat powinien zainteresować osoby niedosłyszące?

IMG
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?
01.09.2022

Myślisz, że ktoś ingeruje w Twoją prywatność i podsłuchuje rozmowy telefoniczne? Jest prosty sposób, aby to sprawdzić.

IMG
BLIK – jak nie dać się oszukać?
24.08.2022

Kod BLIK jest generowany w czasie rzeczywistym i jest ważny jedynie 2 minuty. Dodatkowo znajduje się w aplikacji mobilnej banku chronionej kodem PIN.

IMG
Tipli i Goodie - platformy lojalnościowe, które warto znać
17.08.2022

Platformy lojalnościowe, to łatwy sposób na oszczędności podczas internetowych zakupów.

IMG
Jak naprawić swój laptop po blue screenie?
15.08.2022

Blue screen to jedna z powszechnie zdarzających się i budzących wiele obaw usterek, z jakimi mamy do czynienia, używając laptopa.

IMG
Top 5 nieznanych faktów o czarnej dziurze
12.08.2022

Czym jest czarna dziura, jak powstaje i czego o niej nie wiemy? Poznaj pięć nieznanych faktów o czarnej dziurze.

IMG
Uber Eats testuje roboty przy dostawie zamówień
08.08.2022

Kolejne innowacyjne rozwiązania organizuje znany na całym świecie Uber Eats, który pracuje nad automatyzacją dostaw żywności do swoich klientów.

IMG
Powstaje droga, na której samochody będą ładowały się podczas jazdy
05.08.2022

W 2023 roku w Stanach Zjednoczonych powstanie autostrada, która będzie ładować samochody elektryczne podczas jazdy. Jak to możliwe?

IMG
Disney+ za darmo? Tak, to możliwe!  
27.07.2022

Nowa platforma streamingowa Disney+ jest już dostępna w Polsce. Niektórzy mogą z niej korzystać za darmo.

IMG
Kiedy może Ci się przydać menedżer haseł? 
20.07.2022

Menedżer logowania jest skuteczny i wygodny - potrafi stworzyć i zapamiętać bezpieczne hasło za Ciebie.

IMG
Co pożera najwięcej prądu w Twoim domu? 
19.07.2022

Chociaż rząd wprowadził projekt polegający na obniżce akcyzy i stawki VAT za prąd, a także dodatek osłonowy, wysokość rachunków mrozi krew w żyłach.

IMG
Jak włączyć Street View w telefonie? 
14.07.2022

Google dokłada wszelkich starań, aby na bieżąco aktualizować obrazy w Google Street View, ale jest to olbrzymie przedsięwzięcie wymagające sporo czasu.

IMG
Szczoteczka soniczna – hit, czy kit? 
12.07.2022

Na higienie zębów nie warto oszczędzać, ale czy dobrym pomysłem jest kupowanie szczoteczki sonicznej?

IMG
Podatnicy w nowej rzeczywistości
05.07.2022

Wielu przedsiębiorców odetchnęło z ulgą, zamiast 17%, będą tylko 12% swoich zysków oddawać państwu.

IMG
Ranking najlepszych nawigacji na telefon
01.07.2022

Kierowcy mają wiele aplikacji z nawigacją do wyboru. Jednak nie każdy wybór będzie trafiony. Dlatego podpowiadamy, które nawigacje są godne uwagi.

IMG
Ikea buduje farmę fotowoltaiczną w Polsce
27.06.2022

IKEA zbuduje w Polsce farmę fotowoltaiczną. Inwestycja IKEA Industry Zbąszynek będzie jedną z największych w Europie.

IMG
Jak zmienić, odzyskać i zresetować hasło na Facebooku?
24.06.2022

Facebook to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Pozwala ona nie tylko śledzić losy znajomych, ale również bieżące informacje.

IMG
Czym są nowe elektroniczne pieniądze Muska?
23.06.2022

Miliarder Elon Musk nie przestaje zaskakiwać swoimi innowacyjnymi pomysłami. Najnowszy dotyczy elektronicznych pieniędzy Dogecoin.

IMG
Wsparcie dla rodzin w spłacie kredytów hipotecznych – kto skorzysta?
21.06.2022

Kto i na jakich zasadach skorzysta z pomocy państwa w spłacie kredytu hipotecznego?

IMG
Historia odkurzaczy - od ręcznego po automatyczny
20.06.2022

Historia odkurzaczy sięga XIX wieku. Te, które możemy kupować dzisiaj, niczym nie przypominają pierwowzoru.

IMG
Jak odinstalować zainstalowaną aplikację na telefonie?
17.06.2022

Zdarza się, że telefon nieco zwalnia, gdy jest w nim zainstalowanych zbyt wiele aplikacji. Warto je zweryfikować i usunąć niepotrzebne.

IMG
Zmiany w obowiązkowym wyposażeniu auta
16.06.2022

6 lipca w życie wejdzie nowa unijna dyrektywa, w myśl, której w nowych samochodach będą montowane czarne skrzynki.

IMG
Naukowcy zbadają próbki ziemi z Marsa
10.06.2022

Za pomocą sond naukowcy przebadają ziemię z kosmosu, a dokładniej z Marsa.

IMG
Filmy i seriale na podstawie gier wideo - hit czy kit?
06.06.2022

Filmy i seriale na podstawie gier stają się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ rozbudzają one do granic wyobraźnię fanów.

IMG
Syntetyczne paliwa nie uratują silników spalinowych 
03.06.2022

Czy w przyszłości wszyscy będą jeździć elektrykami? Powodem jest drogie w produkcji paliwo syntetyczne i związane z tym zanieczyszczenie środowiska.

IMG
Revolut Junior ułatwia zarządzanie kieszonkowym 
31.05.2022

Revolut Junior to karta przedpłacona, która umożliwia dziecko zarządzać swoimi pieniędzmi. To również ciekawy pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka.

IMG
Nowa aplikacja pogodowa, dzięki GPSowi w komórce pokazuje dokładniejszą pogodę
27.05.2022

Dużą popularnością wśród osób, które spędzają czas na świeżym powietrzu są aplikacje pogodowe. Które z nich warto wybrać?

IMG
Supermasywna czarna dziura w centrum naszej galaktyki
25.05.2022

Sensacja doniesienia dotarły od naukowców z Event Horizon Telescope - w centrum naszej galaktyki znajduje się supermasywna czarna dziura.

IMG
Instrukcja krok po kroku: jak zmienić imię, nazwisko i urodziny na Facebooku
20.05.2022

Raz na 60 dni można dokonać zmiany imienia i nazwiska na swoim koncie na Facebooku. Łatwiejsza jest modyfikacja daty urodzenia.

IMG
Samsung prezentuje monitor 2 w 1 z funkcją Smart TV
16.05.2022

Uznany producent Samsung ma w ofercie Smart monitor M8. Wygląda podobnie jak kultowy iMac Apple.

IMG
SpaceX wstrzymuje produkcję załogowych kapsuł Crew Dragon
13.05.2022

Kapsuły SpaceX crew dragon Elona Muska, wkrótce zostaną zastąpione przez nowe kapsuły, o jeszcze bardziej zaawansowanej technologii.

IMG
Czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe? 
10.05.2022

Jeżeli chcesz dobrze zabezpieczyć swoje konto i hasło, dowiedź się więcej na temat uwierzytelniania dwuskładnikowego.

IMG
Disney od czerwca 2022 rusza ze swoją platformą streamingową w Polsce 
06.05.2022

Disney plus, czyli popularne kanały telewizyjne i platformy streamingowe z filmami bajkami dla dzieci po polsku to doskonała rozrywka dla całych rodzin.

IMG
Głośnik bezprzewodowy – najlepszy gadżet na majówkę na działce 
29.04.2022

Głośnik bezprzewodowy to praktyczne urządzenie, które umili pobyt w plenerze.

IMG
Sprzęt komputerowy dla gracza – na co zwrócić uwagę? 
21.04.2022

Miłośnicy gier mają o wiele większe wymagania, co do swojego sprzętu komputerowego. Musi być trwały, szybki i ergonomiczny.

IMG
Historia Apple - pierwszy iPhone ma 15 lat 
15.04.2022

Historia firmy Apple udowadnia, że wytrwałość i inwestycje w nowoczesne technologie mogą przynieść olbrzymi sukces na rynku międzynarodowym.

IMG
Jak samemu stworzyć smart home?
11.04.2022

Coraz więcej osób docenia w swoich domach rozwiązania typu smart home. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na automatyzację domu, są elektryczne rolety.

IMG
TOP 5 programów do montowania filmów
08.04.2022

W sieci dostępnych jest wiele programów do obróbki wideo. Nie każdy jednak spełnia podstawowe wymagania. Czym się kierować podczas wyboru takiego programu?

IMG
Jaki laptop poleasingowy kupić?
04.04.2022

Kupując poleasingowy laptop, masz pewność, że przeszedł testy jakości, czego często nie można powiedzieć o laptopach z popularnych sklepów.

IMG
Apple pracuje nad składanym iPhone'em
25.03.2022

Fani Apple nie mogą doczekać się składanego iPhone'a. Fabryka już od dłuższego czasu zapowiada nowy składany model. Kiedy trafi do sprzedaży?

IMG
Obligacje premiowe – tylko do końca marca
23.03.2022

Tylko do końca marca można nabyć od Skarbu Państwa obligacje premiowe. Czy warto je kupić?

IMG
Jak obsługiwać inteligentny czujnik czadu? 
18.03.2022

Inteligentne czujniki czadu i gazu, są niezbędnym urządzeniem w domu, gdzie korzysta się z instalacji gazowej.

IMG
Światowy Dzień Konsumenta to dobry moment na zmiany
15.03.2022

Koniec z nieuczciwymi praktykami sprzedawców, polegającymi na wyprzedażach ze sztucznie podwyższoną ceną.

IMG
Poznaj ukryte funkcje w wyszukiwarce Google Easter Egg
14.03.2022

Zabawy w poszukiwanie jajek są organizowane w Święta Wielkanocne. Stały się inspiracją dla firmy Google. Na czym polega ten pomysł?

IMG
TOP 5 przypadkowych wynalazków, które zmieniły świat 
04.03.2022

Witaminy, antybiotyk, promieniowanie rentgenowskie, monokryształy, dynamit - jest wiele wynalazków, które zmieniły świat.

IMG
Czym jest system SWIFT? 
02.03.2022

Wiele mówi się o sankcjach nałożonych na Rosję w zakresie systemu SWIFT. Wyjaśniamy, jakie będą tego konsekwencje.

IMG
Recykling elektroniki - jak zacząć?
28.02.2022

Coraz więcej uwagi poświęcamy zagadnieniu recyklingu odpadów. Słusznie, bo ilość elektrośmieci w polskich gospodarstwach zwiększa się z roku na rok.

IMG
Jaki rysik do rysowania na tablecie wybrać?
25.02.2022

Na rynku jest dostępnych wiele różnych rysików do tabletu. Czym kierować się podczas wyboru, aby spełnił oczekiwania?

IMG
Jak zmienić zwykły telewizor w Smart TV?
24.02.2022

Zwykły telewizor nie spełnia swoich funkcji? Oczekujesz czegoś więcej? Nie musisz kupować nowego, wystarczy, że zmienisz go w smart TV.

IMG
Kalkulator Covid-owy
22.02.2022

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie jest u Ciebie ryzyko ciężkiego zachorowania na COVID, sorzystaj z kalkulatora online.

IMG
Jak działa pobieranie aplikacji z Google Play Store na Windows 11?
21.02.2022

Jak pobrać darmową aplikację z Google App Store na urządzenie z Windows 11? Podpowiadamy.

IMG
Wynalazki z Polski, które mogą zmienić przyszłość
18.02.2022

Hybrydowy system lokalizacji, jadalne opakowania, tekstylia generujące prąd, samochód zawracający w miejscu - to najciekawsze polskie wynalazki.

IMG
Jak działa tankowanie samolotów w powietrzu?
14.02.2022

Czy to możliwe, że w przestrzeni powietrznej można tankować samoloty? Okazuje się, że tak - ale nie wszystkie.

IMG
Jak obsługiwać Instagrama na laptopie?
04.02.2022

Obsługa Instagrama jest również możliwa z laptopa. Jeśli tak Ci wygodniej, nic nie stoi na przeszkodzie.

IMG
Disney + już niedługo w Polsce!
03.02.2022

Wyczekiwana przez dzieci platforma streamingowa Disney + już za kilka tygodni będzie dostępna w Polsce.

IMG
Co to jest akcelerometr i co potrafi dzięki niemu smartfon?
28.01.2022

Przyspieszeniomierz w telefonie sprawia, że smartfon staje się o wiele bardziej użyteczny. Do czego konkretnie się przydaje?

IMG
Tarcza antyinflacyjna – kto na niej skorzysta? 
27.01.2022

Rząd wprowadził tarczę antyinflacyjną. Kto skorzysta na nowej koncepcji poprawy sytuacji w polskiej gospodarce?

IMG
Jak działa ładowanie indukcyjne telefonów?
21.01.2022

Ładowanie indukcyjne ma swoje zalety, ale również wady. Czy warto zdecydować się na zakup takiej ładowarki?

IMG
Mobilne metody płatności, nie tylko za pomocą NFC
18.01.2022

Oprócz NFC jest jeszcze inna technologia - HCE, która cieszy się coraz większym uznaniem podczas płatności bezgotówkowych.

IMG
Kapsuła do umierania wzbudza kontrowersje
11.01.2022

Kapsuła do samobójstwa wspomaganego, to innowacja, która wzbudza ogromne kontrowersje.

IMG
Jak ustawić płatności NFC w telefonie?
10.01.2022

Dzięki płatnościom NFC po wyjściu z domu nie potrzebujesz portfela. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą telefon.

IMG
Apple Glass - nowa forma ochrony prywatności
07.01.2022

Okulary gwarantujące dostęp do rozszerzonej rzeczywistości nie są nowością na rynku, ale Apple Glass liczy na podbicie serc milionów użytkowników na świecie.

IMG
Co powinna mieć dobra drukarka do zdjęć?
03.01.2022

Cyfrowe zdjęcia można przechowywać na dysku, ale mimo wszystko warto je wydrukować. Czym kierować się podczas wyboru drukarki?

IMG
YouTube Premium ma nową funkcję pozwalającą pobierać filmy 
27.12.2021

Z YouTube można już pobierać filmy i oglądać bez irytujących reklam. Niestety za taką możliwość, trzeba zapłacić.

IMG
Sahara pokryta panelami słonecznymi, czy jest to możliwe?
13.12.2021

Czy to możliwe, że na największej pustyni świata Saharze, powstanie farma fotowoltaiczna?

IMG
Jak działa nowa aplikacja do poboru opłat e-TOLL?
10.12.2021

Poruszając się drogami należącymi do GDDKiA, opłaty można dokonać w ramach systemu elektronicznej płatności e-TOLL.

IMG
CityAirbus pokazał prototyp elektrycznej powietrznej taksówki  
06.12.2021

Latające taksówki, taksówki powietrzne, elektryczne taksówki - takie frazy mogą kojarzyć Ci się z filmem science fiction. Propotyp takiej taksówki już jest!

IMG
Naukowcy stworzyli świecące rośliny, jak zmienią świat?  
03.12.2021

Do powstania świecących roślin wykorzystano nanotechnologię. Być może w przyszłości rośliny świecące w ciemności zastąpią tradycyjne oświetlenie.

IMG
Kominek elektryczny na zimę, hit czy kit? 
29.11.2021

Coraz zimniejsze wieczory, skłaniają do zastanowienia się, czy warto zdecydować się na elektryczny kominek? A jeśli tak, to jaki wybrać?  

IMG
Czym jest i jak działa Viaplay? 
26.11.2021

Co czwarta rodzina w Polsce korzysta z płatnych treści streamingowych. Najpopularniejszy jest Netfilx, ale coraz większym uznaniem cieszy się Viaplay. 

IMG
Biokominek - czy warto się na niego zdecydować?
24.11.2021

Biokominek to świetna alternatywa tradycyjnego kominka, która spełni potrzeby właścicieli - miła atmosfera, unikatowa dekoracja i dodatkowe źródło ciepła.

IMG
Windows 11 to więcej możliwości
15.11.2021

Producent od 2025 roku nie planuje aktualizować Windowsa 10. Pierwsze urządzenia z Windows 11 pojawią się w sklepach w 2022 roku. Czy warto się na zdecydować?

IMG
Polski samochód elektryczny już w 2024 roku
12.11.2021

Według zapowiedzi producenta, w 2024 roku zostanie wyprodukowany pierwszy polski samochód elektryczny Izera. To będzie innowacja na skalę światową.

IMG
Top 5 polskich wynalazków XXI wieku
08.11.2021

Polacy w XXI wieku dokonali wielu odkryć. Z których polskich wynalazków możemy być najbardziej dumni? Niebieski laser, siłownie wiatrowe a może grafen?

IMG
Smartwatch czy smartband, co się lepiej nadaje do monitorowania aktywności fizycznej? 
05.11.2021

Lubisz aktywny tryb życia? Warto zainwestować w urządzenie, które będzie monitorowało Twoje wyniki. Co wybrać: smartwach czy smartband? 

IMG
Apple może mieć problem
02.11.2021

Wkrótce wszystkie smartfony i inne urządzenia mobilne ładowane przewodowo będą miały złącze USB-C. A co z łączem Lightening od Apple? Sprawdziliśmy.

IMG
Jak znaleźć grób bliskiej osoby? Grobonet pomoże
29.10.2021

Przed Wszystkimi Świętymi skorzystaj z aplikacji Grobonet. Dzięki niej będziesz mógł szybko i bez problemu odnaleźć grób każdej zmarłej osoby.

IMG
Czy Facebook, nie będzie już Facebookiem?
27.10.2021

Mark Zuckerberg planuje rebranding Facebooka. Czy to oznacza zmianę nazwy, jednego z najbardziej popularnego serwisu społecznościowego? 

IMG
Wszystko co powinieneś wiedzieć o nowej telewizji naziemnej DVB-T2
25.10.2021

Już w przyszłym roku zmieni się sposób nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej. Znaną od kilku lat technologię DVB-T zastąpi DVB-T2. Co to oznacza?

IMG
Fakty i mity o sieci 5G
18.10.2021

Czy sieć 5G ma wpływ na nasze zdrowie? Czy służy do inwigilacji? Czy zakłóca działanie internetu? Czy przyspieszy rozwój firm? Sprawdziliśmy.

IMG
Składane telefony wracają do mody
15.10.2021

Znów do mody wracają składane telefony. Ta wiadomość z pewnością ucieszy fanów selfie. Jakie jeszcze zalety ma składany telefon?  

IMG
Aplikacja Uber – czy warto z niej korzystać?
12.10.2021

Uber pozwala na szybsze i tańsze dotarcie do celu. Aplikacja ma wiele udogodnień. Niestety, nie we wszystkich miastach można z niej korzystać.

IMG
Policja łapie piratów drogowych przy pomocy drona
08.10.2021

Piraci drogowi mogą spodziewać się większej liczby mandatów. Są obserwowani już nie tylko z poziomu ziemi, ale też nieba przez specjalistyczne drony.

IMG
Audiobook dla ucznia
07.10.2021

Jak przekonać młodzież do lektur? Podarować audiobooka i zainstalować w telefonie aplikację. Które są godne uwagi? Wybraliśmy kilka najciekawszych.

IMG
Gdzie zaparkowałem? Tę aplikację, warto mieć
05.10.2021

Gdzie zaparkowałem? Ta aplikacja okaże się wybawieniem, w momencie, gdy zapomnisz gdzie zostawiłeś swój samochód, np. pod sklepem, czy na grzybobraniu.

IMG
Jak działa chatbot?
24.09.2021

Myślisz, że po drugiej stronie chatu, zawsze jest jakaś miła pani lub pan? Nie zdziw się, jeśli to będzie robot, który wie co piszesz, zanim to wyślesz...

IMG
Xiaomi buduje swój ekosystem na wzór Google
20.09.2021

Systemy smart home na stałe zagościły w naszych domach. Produkcją bogatego asortymentu smart home, zajęła się również popularna firma Xiaomi.

IMG
SpaceX zamierza wystrzelić w kosmos satelitę emitującego reklamy
13.09.2021

Elon Musk od zawsze był krok do przodu. Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Jego kolejny pomysł, to reklama świetlna w... kosmosie. Jak to będzie wyglądać?

IMG
Smart lodówka – hit czy kit?
10.09.2021

Smart home to innowacyjny cel nowego budownictwa. Takie urządzenia zdominowały nasze wnętrza. Okazuje się, że lodówka, również może być smart.

IMG
Implant podskórny umożliwia płatności NFC
06.09.2021

Brytyjska firma Walletmor niedawno wypuściła na rynek swój rewolucyjny implant podskórny do płatności NFC, którego zastosowanie przywodzi na myśl filmy science-fiction. Można go zamówić przez internet, a następnie wszczepić w dowolnej klinice medycyny estetycznej.

IMG
Nowe USB-C z dwa razy większą mocą
03.09.2021

Nadchodzące innowacyjne rozwiązanie USB-C to sprzęt, na który wiele osób wyczekuje już od dłuższego czasu. Nowy standard 2.1 dla kabli USB-C zwiększy maksymalną moc aż do 240 watów, co znacznie przyspieszy przenoszenie danych z telefonu na telefon lub komputer. 

IMG
Najnowsze drukarki 3D pozwalają na tworzenie metalowych elementów
27.08.2021

Technologia druku 3D z metalu ma już prawie 30 lat, ale wciąż jest postrzegana jako nowatorski sposób na tworzenie precyzyjnych elementów. Sama technika wykonywania modeli ze sproszkowanych stopów metali wciąż się rozwija, dzięki czemu staje się coraz dokładniejsza. 

IMG
Nowy patent Apple na sprawdzanie i monitorowanie ciśnienia krwi
23.08.2021

Zgodnie z zapowiedziami Apple już niebawem w sprzedaży ma pojawić się zegarek z wbudowaną funkcją mierzenia ciśnienia krwi. To doskonała wiadomość dla osób cierpiących na nadciśnienie, ale też ważny element profilaktyki wielu chorób sercowo-naczyniowych.

IMG
Inteligentna kamera zaopiekuje się domem podczas twojej nieobecności
20.08.2021

Pozostawienie swojego lokum bez opieki często bywa łakomym kąskiem dla złodziei. Na szczęście na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze kamery zewnętrzne, które pozwolą Ci trzymać rękę na pulsie, nawet kiedy znajdujesz się daleko od domu.

IMG
Jak złożyć wniosek o 300 plus?
18.08.2021

Program „Dobry Start” to rządowa forma wsparcia dla dzieci w wieku szkolnym. Rodzice, którzy są beneficjentami programu „500 plus” dodatkowo, raz w roku otrzymują 300 zł na wyprawkę szkolną. To wystarczająca kwota, aby kupić dziecku potrzebne rzeczy do szkoły.

IMG
E-wallet, czyli jak korzystać z wirtualnej portmonetki?
16.08.2021

Nowoczesne instytucje finansowe udostępniają swoim klientom zaawansowane narzędzia, które pozwalają na bezpieczne i efektywne korzystanie ze swoich środków pieniężnych. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań ostatnich lat jest e-wallet, czyli wirtualna portmonetka.

IMG
Polska kupiła drony bojowe. Co potrafią te maszyny?
06.08.2021

Polska ma zainwestować w pakiet logistyczny i szkoleniowy dla wojskowych. Decyzja ta wywołała szereg dyskusji, ale nie ulega wątpliwości, że wojskowe drony to broń przyszłości.

IMG
Co e-paragon zmieni w naszym życiu?
05.08.2021

Wdrożenie e-paragonów polega na zastąpieniu tradycyjnych paragonów w wersji papierowej ich odpowiednikiem elektronicznym. To nie tylko kolejny ważny krok w kierunku cyfryzacji polskiej gospodarki, ale również ważne udogodnienie dla konsumentów oraz sprzedawców.

IMG
Kupuj wygodnie bilety kolejowe
04.08.2021

Podróżujący pociągami mogą skorzystać z wygodnej aplikacji Bilkom. Jest łatwa w obsłudze, a dzięki niej, nie trzeba jechać na stację kolejową, aby kupić bilety. Można korzystać z niej nawet z poziomu aplikacji mObywatel. Podpowiadamy, jak to zrobić.

IMG
Ubranie jako przenośny dysk danych
02.08.2021

Już od wielu lat można obserwować zjawisko zafascynowania mody nowoczesnymi technologiami. Jednym z najbardziej imponujących dokonań świata mody jest projekt ubrania stanowiącego przenośny dysk pamięci, a to dopiero początek innowacji, które nas czekają.

IMG
Ultraszybka ładowarka Xiaomi – w 8 minut do 100% baterii
30.07.2021

Innowacyjny system ładowania HyperCharge zaprezentowany w maju 2021 roku przez chińską firmę Xiaomi to obietnica prawdziwej rewolucji w branży urządzeń mobilnych. Szybkie ładowanie ma trwać zaledwie 8 minut, czyli mniej więcej tyle, ile poranna kawa.

IMG
Coraz bardziej lubimy aplikacje finansowe
29.07.2021

Z sondażu PBS wynika, że z aplikacji bankowych korzysta prawie 70 proc. konsumentów. Największą grupę stanowią osoby młode, w wieku od 15 do 29 lat. Najczęściej używane są do obsługi konta bankowego. Nie ma w tym nic zaskakującego. To przecież bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić

IMG
TOP 5 aplikacji na rower
26.07.2021

Wycieczka rowerowa za miasto to świetny sposób na aktywność fizyczną. Natomiast, aby kontrolować liczbę utraconych kalorii, czy wybrać najlepszą trasę – dobrze jest wspomóc się odpowiednią aplikacją na rower. Które są warte polecenia?

IMG
Ekologiczna lokomotywa na wodór
23.07.2021

Ekologiczne środki transportu powoli stają się koniecznością, dlatego projektanci i inżynierowie wciąż poszukują metod na opracowanie maszyn idealnych. Podczas tegorocznej wiosennej edycji kongresu Impact CEE firma Pesa zdradziła, że planuje prezentację wodorowej lokomotywy. 

IMG
Jak wyrobić mPrawo Jazdy?
19.07.2021

mPrawo jazdy to cyfrowy dokument z odwzorowaniem Twoich uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mając w telefonie elektroniczne prawko, jesteś w stanie w każdym momencie przedstawić swoje uprawnienia, nawet jeśli fizycznie nie posiadasz ich przy sobie.

IMG
YouTube Shorts - co to jest, na czym polega, dla kogo?
15.07.2021

YouTube od wielu lat znany jest jako platforma sprzyjająca dłuższym treściom. W odpowiedzi na sukces TikToka platforma postanowiła wprowadzić także rozwiązanie sprzyjające krótszym materiałom. Tak oto zaczęto testować YouTube Shorts.

IMG
Jak działa bitcoin i skąd się wzięła jego popularność?
12.07.2021

Kurs bitcoina już od kilku lat budzi zainteresowanie wśród wszystkich obserwatorów giełdy, a samo jego pojęcie obiło się o uszy już większości z nas. Kryptowaluta, czyli pieniądz, który nie jest emitowany przez żaden bank centralny, stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych walut.

IMG
Jak obejrzeć mecz EURO 2020 w 4K?
02.07.2021

To ostatnia chwila, aby kupić telewizor 4K i w komfortowych warunkach obejrzeć finał Euro 2020! Jak doskonale wiesz faza grupowa i 1/8 finału Euro 2020 dobiegła końca. Nadszedł czas na mecze ćwierćfinałowe.

IMG
6 pomocnych aplikacji dla osób starszych! 
28.06.2021

Z jakich aplikacji mogą korzystać seniorzy? Okazuje się, że mogą wybierać spośród różnorodnych ofert. Łączy je prostota, funkcjonalność i przyjazny design. Wszystko po to, aby korzystanie z aplikacji było przyjemne i nie sprawiało problemów. 

IMG
Gdzie możesz naładować samochód elektryczny? 
25.06.2021

System ładowania samochodów z napędem elektrycznym dynamicznie się rozwija. Gdzie konkretnie można doładować samochód elektryczny w Polsce? Koniecznie sprawdź, czy na Twojej trasie znajdują się takie punkty.

IMG
Zastosowanie kodu QR
21.06.2021

Kody QR coraz śmielej wkraczają do naszego życia, pojawiając się na stronach internetowych, biletach komunikacyjnych, produktach, czy w muzeach. Mimo że ich potencjał wciąż pozostaje niewykorzystany, to z dnia na dzień coraz chętniej sięgamy po ich dobrodziejstwo. 

IMG
Załatw sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu
16.06.2021

Pandemia koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia przyczyniły się do rozwoju wszelkich usług świadczonych przez internet. Dotyczy to zarówno zakupów on-line, ale także e-administracji. 

IMG
Pomysł na prezent na Dzień Taty
15.06.2021

Dzień Taty obchodzony jest w Polsce 23 czerwca. To idealny moment, aby podziękować swojemu tacie za codzienną pomoc i wsparcie. Warto też pomyśleć o praktycznym prezencie, który będzie nie tylko miłym gestem, ale przede wszystkim gadżetem sprawdzającym się w wielu sytuacjach.

IMG
Rozszerzona rzeczywistość w samochodzie
14.06.2021

Przyszłość motoryzacji powiązana jest ściśle z rozwojem nowoczesnych technologii. Idealnym tego przykładem jest rozszerzona rzeczywistość, która łączy realne bodźce z obrazem generowanym komputerowo. Co ciekawe, projekty rozszerzonej rzeczywistości coraz śmielej wkraczają do branży motoryzacyjnej.

IMG
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o VPN'ie
11.06.2021

Surfowanie po internecie niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, przed którymi warto się chronić. Pojęcie VPN pojawia się w tym kontekście bardzo często, ponieważ pozwala zabezpieczyć prywatność użytkowników on-line. 

IMG
Latające samochody z targów CES
07.06.2021

Latające samochody jeszcze do niedawna kojarzyły nam się z wizją przyszłości, prezentowaną w filmach science fiction. Nieustający postęp technologiczny i rozwój elektromobilności udowodniły niedawno, że auta przyszłości są już bliżej, niż nam się wydaje. 

IMG
Grill sterowany smartfonem – czy warto go kupić?
03.06.2021

W końcu doczekaliśmy się ulubionego sezonu grillowego. To czas, w którym szukamy sprawdzonego grilla, który spełni nasze oczekiwania. Obecnie dostępnych jest wiele nowoczesnych grilli, ale nieliczne mają wbudowaną funkcję do sterowania smartfonem.

IMG
Czym jest stream deck?
31.05.2021

Stream deck to urządzenie coraz chętniej wykorzystywane przez streamerów. Ten niewielki panel znacznie ułatwia streamowanie oraz prowadzenie podcastów na żywo. Co to stream deck? Jak wykorzystać go w praktyce oraz czy warto zainwestować w niego pieniądze? 

IMG
Thermomix - warto go kupić?
28.05.2021

Thermomix to urządzenie wielofunkcyjne do kuchni, które stało się w ostatnich latach marzeniem wielu osób. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ cierpimy na chroniczny brak czasu, co przekłada się również na jakość naszego żywienia. 

IMG
Oszczędzaj czas płacąc automatycznie z Autopay! Odkrywaj w AppGallery #
27.05.2021

Oszczędzaj czas, ograniczaj emisję CO2 i ciesz się podróżą bez zatrzymywania na autostradowych bramkach. Skorzystaj z aplikacji Autopay i przekonaj się - jak wielkim ułatwieniem są płatności automatyczne. Obecnie na autostradach, myjniach i parkingach, w przyszłości wszędzie tam - gdzie będzie to te

IMG
Asystentka Siri – może masz, a nie wiesz?
27.05.2021

Siri to inteligentna asystentka, dostępna w systemie operacyjnym Apple - iOS, ale też watchOS, tvOS, HomePod oraz macOS. Można do niej mówić, czyli wydawać komendy głosowe, a ona je zrozumie – i uczyni, co zechcesz. 

IMG
Jakie są metody autoryzacji przelewów?
26.05.2021

Przelewasz pieniądze na konto znajomego, lub opłacasz rachunek. Zastanawiasz się, czy bank będzie wymagał od Ciebie potwierdzenia tej transakcji? Tak, to ważne ze względów bezpieczeństwa. Możesz wybrać dogodną dla siebie formę autoryzacji – SMS, kartę kodów lub autoryzację w aplikacji.

IMG
Aplikacja Telegram - jakie ma nowe możliwości?
21.05.2021

Komunikacja online z rodziną, znajomymi oraz pracodawcą wymaga wygodnych rozwiązań. Jednym z nich jest aplikacja Telegram. Komunikator wciąż się rozwija, aby stać się silną konkurencją dla popularnego Messengera i WhatAppa. 

IMG
Inteligentny sprzęt AGD
18.05.2021

Smart – urządzenia zdominowały współczesny rynek w segmencie AGD i RTV. Do inteligentnych telefonów i zegarków zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale do sprzętu AGD jeszcze niekoniecznie. 

IMG
Google Obiektyw - wszystko o aplikacji
17.05.2021

Google Lens, czyli aplikacja Obiektyw Google to zaawansowana technologia rozpoznawania obrazu, której zapowiedzi pojawiły się już w 2017 roku. Jej możliwości znacznie ułatwiają codzienne życie, ponieważ pozwalają uzyskać błyskawicznie informacje na temat otaczającego nas świata. 

IMG
Robi się ciepło – na jaki klimatyzator się zdecydować?
12.05.2021

Klimatyzacja we własnym mieszkaniu, do niedawna była uznawana za luksus. Obecnie, coraz częściej dbamy o swój komfort. Ma to szczególne znaczenie, gdy w domu również wykonujemy obowiązki zawodowe i spędzamy w nim większość czasu. Czym więc, sugerować się podczas zakupu?

IMG
Jaką kamerkę samochodową wybrać?
11.05.2021

Kamerka samochodowa, to bardzo praktyczne urządzenie, które może okazać się przydatne, np. podczas stłuczki. Stały się tak popularne, że już większość kierowców je ma. Jeśli dopiero decydujesz się na zakup, sprawdź, na co zwrócić uwagę.

IMG
Do czego służą czujniki w telefonach?
10.05.2021

Dzięki czujnikom w urządzeniach mamy dostęp do takich funkcji jak nawigacja, płatności telefonem, krokomierz, czy obsługa urządzenia za pomocą gestów. Jakie czujniki znajdują się w smartfonach i jak można je wykorzystać?

IMG
Jak nagrywać ekran w smartfonach z Android i iOS? 
03.05.2021

Nagrywanie ekranu w smartfonie to bardzo przydatna funkcja. Za jej pomocą w pamięci urządzenia można przykładowo zapisać film, prezentację, czy przygotować poradnik.

IMG
Jaki wybrać laptop do nauki zdalnej? 
26.04.2021

Mimo ciągłych zmian w tym zakresie nadal wiele dzieci uczy się z domu, a to stawia przed rodzicami poważne wyzwania. Przygotowanie właściwego miejsca do zajęć i opieka nad najmłodszymi to nie wszystko. Każde dziecko powinno mieć również zapewniony sprzęt, który umożliwia korzystanie z e-lekcji. 

IMG
Jak zabezpieczyć folder hasłem? 
23.04.2021

Ważne dokumenty przechowujemy na komputerach posiadających połączenie z internetem. Stwarza to ryzyko dostania się cennych informacji w niepowołane ręce. Na szczęście swoje pliki można chronić, co wbrew pozorom wcale nie jest trudnym zadaniem. 

IMG
Yanosik – aplikacja dla wymagających kierowców 
22.04.2021

12 milionów pobrań aplikacji i 150 tysięcy użytkowników online w godzinach szczytu, oznaczają, że warto przyjrzeć się aplikacji Yanosik. To system ostrzegania o sytuacji na drodze tworzony przez kierowców, dla kierowców. Kiedy może się przydać i jakie są jego największe zalety?

IMG
Najprostsze sposoby jak sprawdzić hasło do Wi-Fi 
19.04.2021

Hasło Wi-Fi zazwyczaj zapamiętujemy na swoich urządzeniach, dzięki czemu połączenie następuje automatycznie po uruchomieniu sprzętu. Zdarza się jednak, że kupujemy nowe urządzenie mobilne lub chcemy dać dostęp do internetu odwiedzającym nas znajomym. 

IMG
Jak udostępnić internet z telefonu? 
16.04.2021

Zdarza się, że internet z pakietu przestaje działać, co może ograniczać możliwości korzystania z tego typu urządzeń oraz zaburzać prawidłowe funkcjonowanie aplikacji. Na szczęście w takiej sytuacji można wykorzystać swój smartfon jako router. 

IMG
Jak wypłacić pieniądze BLIKiem z bankomatu ? 
15.04.2021

Wypłata środków z bankomatu, bez użycia karty? To możliwe, trzeba tylko mieć zainstalowaną na telefonie aplikację BLIK. Podczas wypłaty pamiętaj również o włączeniu dostępu do internetu.

IMG
Sprawdź, jak monitorować sen za pomocą aplikacji!
12.04.2021

Niestety wiele osób boryka się z problemami z zasypianiem, bezsennością, czy słabą jakością snu, co może być spowodowane wieloma czynnikami. Z pomocą przychodzi nam technologia – aplikacje do monitorowania snu wspierają zdrowy odpoczynek.

IMG
Wszystko, co musisz wiedzieć o robotach odkurzających
09.04.2021

Samodzielne roboty odkurzające to recepta na czyste podłogi i higieniczne warunki życia. Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

IMG
Social media dla najmłodszych? Nadchodzi Instagram dla dzieci
30.03.2021

Wiek dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z internetem, wciąż się zmniejsza, co wymaga wdrożenia nowych rozwiązań. Już teraz Facebook zapowiada wprowadzenie specjalnej wersji serwisu Instagram dla dzieci, z którego mogliby korzystać najmłodsi poniżej 13. roku życia.

IMG
Jak złożyć online wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy?
29.03.2021

Decyzją władz, od dzisiaj zamknięte są już nie tylko szkoły, ale też przedszkola i żłobki. Wszystko z powodu coraz większej liczba zakażeń koronawirusem. Rodzice nie zostali bez pomocy. Mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

IMG
Ekran dotykowy na ręce - oto LumiWatch 
22.03.2021

Nowe technologie potrafią nieźle zaskakiwać, a współczesne rozwiązania coraz bardziej przypominają gadżety rodem z filmów science fiction. Nie inaczej jest w przypadku urządzenia LumiWatch, które nie tak dawno zostało zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców. 

IMG
Jak działa ładowanie indukcyjne? 
19.03.2021

Ładowarki indukcyjne stopniowo zastępują modele przewodowe. Fakt ten wynika z większej wygody użytkowania, braku plączących się kabli, a także zadowalającej wydajności ładowania.

IMG
Samochód elektryczny – tak czy nie?
18.03.2021

Coraz bardziej popularne na polskich drogach stają się samochody elektryczne. Są ekologiczne, ciche a przy tym bardziej dynamiczne. Ile takich samochodów jest użytkowanych w Polsce? Czy istnieje wystarczająca liczba miejsc do ich ładowania? 

IMG
Inteligentne miasta przyszłości
16.03.2021

Smart city wykorzystuje nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne w celu polepszenia życia jego mieszkańcom. Wszystko po to, aby żyło się łatwiej, szybciej i wygodniej.

IMG
Czym jest NFC? Poznaj jego zastosowanie!
15.03.2021

NFC to funkcjonalna komunikacja zbliżeniowa, która co roku mocniej zyskuje na swojej popularności. Moduł NFC można znaleźć w większości smartfonów klasy średniej i wyższej. Warto więc wiedzieć, jak działa NFC.

IMG
Nowe oznaczenia na sprzętach AGD – co oznaczają?
09.03.2021

Od 1 marca 2021 roku obowiązują nowe oznaczenia na sprzętach AGD. Kategorie wyrażone plusem, na przykład A+ mają zniknąć z etykiet energetycznych. Zmiana dotyczy wszystkich krajów Unii Europejskiej, w tym Polski.

IMG
Technologia 5G – co to jest? Poznaj istotne fakty!
08.03.2021

Postępująca transformacja cyfrowa jest nieodłącznym elementem rozwoju kraju, co wymusza na nas wprowadzanie nowych rozwiązań. W efekcie 5G stopniowo zastępuje sieć 4G – LTE, która jako technologia mobilna przestaje być wystarczająca.

IMG
Czym są kryptowaluty?
05.03.2021

Kryptowaluty z bitcoinem na czele dają o wiele większy niż akcje i – jak pokazują analizy – w miarę pewny zarobek. Aktywa tego typu mają również zalety użytkowe, w tym błyskawiczne transfery międzynarodowe bez pośredników.

IMG
Jak sprawdzić swoją historię choroby?
01.03.2021

 Historia choroby online stała się dostępna na stronie internetowej, dając możliwość skontrolowania swoich wyników badań, recept, zwolnień lekarskich, czy przebiegu choroby.

IMG
Aplikacje, które pomogą Ci w remoncie
26.02.2021

Na szczęście na rynku wciąż pojawiają się nowe aplikacje remontowe, które ułatwiają przejście przez ten trudny dla domowników i realizatorów czas.

IMG
Wszystko, co musisz wiedzieć o aplikacji Too Good To Go
19.02.2021

W lipcu 2019 roku w Polsce pojawiła się niecodzienna aplikacja To Good To Go. Jak działa? Jej zadaniem jest walka z marnowaniem żywności przez sklepy i branżę HoReCa. Dzięki niej niewykorzystane i niesprzedane jedzenie nie jest wyrzucane do kosza.

IMG
Jak wysłać PIT online?
16.02.2021

Od 2019 roku dokumenty do rozliczenia podatków, dla osób rozliczających się na formularzach PIT-36 i PIT-37 są automatycznie przygotowane przez urząd skarbowy. Czekają w systemie tylko na potwierdzenie i wysyłkę. Jeśli tego nie zrobisz, urząd skarbowy rozliczy Cię sam. 

IMG
Co to jest Revolut?
15.02.2021

Brytyjski fintech oferuje usługi, które szczególnie docenią podróżnicy i osoby kupujące w zagranicznym internecie. Możliwość płacenia bez prowizji kartą w 150 walutach to tylko jedno z zastosowań Revoluta, który ma też inne zalety.

IMG
Nowość 2021: e-Urząd Skarbowy!
11.02.2021

Od 1 lutego 2021 roku zaczął funkcjonować e-Urząd Skarbowy. Dla kogo jest e-urząd i jakie formalności można tam załatwić?

IMG
Jak wysłać plik JPK online?
08.02.2021

JPK_VAT  za zadanie uprościć rozliczenie z urzędem skarbowym oraz zmniejszyć obciążenia sprawozdawcze podatników VAT. Wielu przedsiębiorców, nadal ma problem i zastanawia się – jak wysłać plik JPK?

IMG
Telefon z zagiętym ekranem – hit czy kit?
05.02.2021

Od premiery pierwszego telefonu z zakrzywionym ekranem minęło już kilka lat, ale smartfon nadal budzi spore emocje. Czy ta technologia jest funkcjonalna, czy można ją określić jako przerost formy nad treścią? 

IMG
Nintendo Switch - przenośna konsola dla wymagających 
04.02.2021

Nintendo Switch to konsola do gier wideo, która jest dostępna na rynku od czterech lat.  Pozwala grać kiedykolwiek i gdziekolwiek użytkownik zechce. 

IMG
Jak złożyć wniosek o 500+ przez internet? 
03.02.2021

Od 1 lutego przyjmowane są nowe wnioski o przyznanie i wypłatę świadczenia 500+. Możesz to zrobić wygodnie, bez wychodzenia z domu. Zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut!

IMG
Jak płacić BLIKIEM?
01.02.2021

BLIK jest najszybciej rosnącą innowacją na rynku płatniczym w Polsce. W ubiegłym roku tylko od stycznia do września 2020 roku, użytkownicy BLIK zrealizowali aż 300 mln transakcji! 

IMG
Telefon sprzedawany bez ładowarki – skąd taki pomysł?
29.01.2021

Producenci popularnych smartfonów wkrótce nie będą dołączać do nowych modeli ładowarek! Czy ta informacja wydaje się sensacyjna? Otóż nie. Można było się tego spodziewać, po tym jak producent Apple przyjął taką strategię. W ślad za nim wyruszyli inni producenci. Tylko dlaczego?

IMG
Czym zastąpić Endomondo?
25.01.2021

Najbardziej popularny program do monitorowania aktywności fizycznej – Endomondo, zawiesił działalność z końcem 2020 roku! Czym go zastąpić?

IMG
Skype – darmowe narzędzie do spotkań on-line!
22.01.2021

Komunikacja z wykorzystaniem sieci internetowej pozwala bez żadnych barier utrzymywać kontakt z osobami, z którymi trudno się spotkać w rzeczywistości. W internecie dostępnych jest wiele różnych komunikatorów, a korzystanie z większości jest darmowe. Najpopularniejszym komunikatorem w Polsce do prz

IMG
Ukryte możliwości Messengera
18.01.2021

Ponad miliard ludzi na całym świecie używa już Messengera, co stanowi aż 72 % użytkowników komunikatorów, którzy codziennie wysyłają ponad 100 miliardów wiadomości do swoich znajomych i rodziny. Czat oprócz prowadzenia rozmów, ma do zaoferowania o wiele więcej.

IMG
Inteligentny dom ogranicza jedynie wyobraźnia!
11.01.2021

Można spodziewać się, z każdym rokiem inteligentne systemy będą coraz bardziej zintegrowane i pozwolą na jeszcze większy komfort użytkowania. Technologia inteligentnych domów zmienia się dynamicznie i w długiej perspektywie jedynym ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia.

IMG
Przejścia 3D - nowość na polskich drogach
08.01.2021

W Polsce na podobieństwo innych krajów powstają pierwsze przejścia trójwymiarowe. Dzięki wykorzystaniu efektu 3D takie przejście przypomina przeszkodę, a złudzenie optyczne powoduje, że kierowca bardziej skupia się na zachowaniu bezpieczeństwa.

IMG
Składany iPhone – kiedy będzie można go kupić?
05.01.2021

Prawdopodobnie zostaniemy zaskoczeni zupełnie nowym rozwiązaniem technologicznym, który wzniesie na wyżyny znane nam dotychczas koncepcje. Tego po Apple można było się spodziewać!

IMG
Jak transmitować na żywo na Facebooku? 
28.12.2020

Facebook Live, czyli opcja transmitowania na żywo wbrew pozorom wcale nie jest skomplikowana. Wymaga jedynie dostępu do internetu oraz smartfona lub komputera z kamerką internetową.

IMG
Jak połączyć się z bliskimi na Skype?
22.12.2020

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą inne niż zwykle. Pandemia koronawirusa sprawiła, że nie będziemy mogli spotkać się przy wspólnej wieczerzy wigilijnej w większym gronie rodzinnym. Na szczęście na ratunek przychodzi technologia, która pozwala połączyć się z bliskimi online.

IMG
Co to jest smartwatch?
21.12.2020

To inteligentne urządzenie, które wyglądem przypomina tradycyjny zegarek, ale ma wiele różnych dodatkowych funkcji. Warto je poznać i sprawdzić, czy spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli tak, będziesz wiedział, czym kierować się podczas zakupu swojego pierwszego smartwatcha.

IMG
Jak wyrobić e-dowód?
18.12.2020

E-dowód pełni takie same funkcje co tradycyjny dowód. To co w nim nowe, to elektroniczna warstwa, dzięki której można używać e-dowodu do komunikacji z administracją publiczną i innymi podmiotami. 

IMG
Smartband – świetny pomysł na prezent!
17.12.2020

Smartband, czyli inaczej opaska sportowa, to świetny pomysł na prezent, zarówno dla dbającej o swoje zdrowie kobiety, jak i lubiącego sport mężczyzny. Zakłada się ją na nadgarstek, a ona monitoruje pracę serca, tętno, szybkość biegu, ilość kroków, jakość snu, a niektóre nawet informują o połączeniac

IMG
Telefon dla dziecka – jaki wybrać?
16.12.2020

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a Twoje dziecko wymarzyło sobie w prezencie telefon? To dobry pomysł. Będzie mogło grać, uczyć się i rozmawiać z bliskimi i przyjaciółmi. Jaki telefon wybrać i na co zwrócić uwagę, aby wymarzony smartfon spełnił jego oczekiwania?

IMG
Jaki nowoczesny oczyszczacz powietrza wybrać do domu?
14.12.2020

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) smog każdego roku zabija w Polsce około 40 tysięcy osób. Zanieczyszczenie powietrza jest więc większym zagrożeniem niż wypadki komunikacyjne w naszym kraju. Analizując te dane, rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być zakup oczyszczacza powietrza.

IMG
Jakie są najlepsze aplikacje z promocjami?
11.12.2020

W aplikacjach z promocjami możesz upolować naprawdę fajne oferty w mega atrakcyjnych cenach! Nie jest za późno, abyś dołączył do grona prawdziwych łowców okazji!

IMG
5 rad, jak bezpiecznie robić zakupy przez internet
07.12.2020

Coraz częściej decydujemy się na zakupy przez internet. Wystarczy kilka kliknięć, a już po kilku dniach nasze zakupy przywozi do domu kurier. Tak jest wygodniej, szybciej i oszczędniej. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby zakupy były bezpieczne.

IMG
Najlepiej oceniane aplikacje dla kobiet w ciąży
04.12.2020

Niepewność i niepokój, to normalne uczucia, które odczuwają kobiety w ciąży. Pragną dla swojego maluszka jak najlepiej i w trosce o niego, starają się kontrolować każdy etap ciąży. Pomocne są wtedy aplikacje, które przypominają o badaniach i informują, na jakim etapie rozwoju jest dziecko.

IMG
Inteligentne okulary - czy warto je kupić?
30.11.2020

Twórcy obiecywali gadżet łączący w sobie cechy urządzeń mobilnych i optycznych, który znacznie ułatwi życie. Mimo, że okulary inteligentne produkuje wiele firm, wciąż trudno je zaliczyć do grona popularnych gadżetów.

IMG
Jak zablokować stronę internetową w Google Chrome?
27.11.2020

Zdarza Ci się za długo przesiadywać na Facebooku? A może chcesz mieć kontrolę nad tym jakie witryny przeglądają Twoje dzieci? Jeśli na któregokolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, sprawdź jak zablokować strony internetowe w przeglądarce Chrome.

IMG
Jak założyć bloga za darmo?
26.11.2020

Masz ciekawe przemyślenia, z którymi chciałbyś się regularnie dzielić z innymi osobami? Może warto pomyśleć o założeniu bloga? Czy warto jednak sięgać po darmowe rozwiązania? Przemyśl to dobrze, bo takie platformy w przyszłości mogą okazać się niewystarczające.

IMG
10 programów do monitorowania czasu pracy lub nauki
24.11.2020

Słyszałeś o tym, że szczęśliwi czasu nie liczą? Szczęśliwi może i nie, ale dobrze zorganizowani – tak! Programy do mierzenia czasu pracy potrafią zmotywować, ocenić wydajność i efektywność, a nawet oduczyć złych nawyków. Z których warto korzystać?

IMG
Jaki czytnik e-book wybrać?
17.11.2020

Najlepsze czytniki e-booków potrafią pomieścić ponad 6 tysięcy książek. Wystarczy wyobrazić, sobie ile trzeba mieć miejsca w domu, aby taką liczbę książek pomieścić. Z pewnością warto go mieć - tylko jaki kupić? 

IMG
Aplikacje zakupowe - warto je mieć!
16.11.2020

Zakupy przestały być dla Ciebie przyjemne? Robisz je w pośpiechu, denerwują Cię kolejki i ciągle zapominasz karteczki z przygotowaną listą zakupów? Wyobraź sobie, że dzięki aplikacjom zakupowym, możesz przyspieszyć zakupy i zaoszczędzić pieniądze.

IMG
Telewizor z zakrzywionym ekranem - hit czy kit??
13.11.2020

Do niedawna producentom telewizorów zależało na maksymalnym spłaszczaniu ekranów oraz ograniczaniu ilości zajmowanego przez nie miejsca. Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się nowoczesne, wygięte ekrany, które mają dodatkowo potęgować telewizyjne emocje poprzez silniejsze doznania wizualn

IMG
Elektryczna hulajnoga – co warto wiedzieć przed zakupem?
09.11.2020

Do niedawna z tradycyjnej hulajnogi korzystały głównie dzieci. Dzięki wprowadzeniu elektrycznej wersji wiele się zmieniło, a hulajnogi stały się popularnym sposobem przemieszczania się również wśród dorosłych.

IMG
Laptop poleasingowy – wysoka jakość, za niską cenę!
04.11.2020

Zakup laptopa poleasingowego to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają najwyższej jakości sprzętu za rozsądną cenę.

IMG
Jak założyć Profil Zaufany?
03.11.2020

Profil Zaufany pozwala na załatwienie wielu spraw przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Tak jest szybciej, wygodniej i oszczędniej.

IMG
Zgubienie dowodu osobistego – co trzeba zrobić?
30.10.2020

Zgubienie dowodu osobistego wiąże się z koniecznością zastrzeżenia dowodu, a następnie wyrobienia nowego. Utratę dowodu można zgłosić osobiście w urzędzie gminy lub przez internet.

IMG
Jak płacić z Google Pay?
20.10.2020

Kontem można zarządzać w dowolnym miejscu i czasie – w internecie lub aplikacji mobilnej.

IMG
Sprawdzone komunikatory do bezpłatnego porozumiewania się on-line
20.10.2020

Komunikacja przez Internet to doskonały sposób na wymianę informacji pomiędzy osobami z różnych zakątków świata. Jej znaczenie wzrosło w czasie pandemii koronawirusa, kiedy wiele komunikatorów zaczęto wykorzystywać nie tylko do celów towarzyskich, ale również zawodowych. Dzięki rozw

IMG
Messenger prawdę Ci powie!
16.10.2020

Facebook nieustannie rozwija swoje możliwości. Obecnie testuje automatyczny status w Messengerze. Pobieranie takich danych będzie możliwe dzięki GPS. Cel jest taki, aby Auto Status informował naszych najbliższych znajomych, gdzie jesteśmy lub co robimy. 

IMG
Czym różni się szybki przelew od tradycyjnego?
15.10.2020

Przelewy tradycyjne powoli odchodzą do lamusa, ich miejsce zastępują szybkie przelewy - kluczowe dla sprzedaży przez internet - zobacz jak one działają.

IMG
Czym jest podpis elektroniczny?
14.10.2020

Wszystkie ważne dokumenty formalne wymagają czytelnego podpisu składających je osób. Nie inaczej jest w przypadku organów państwowych, takich jak np. US lub ZUS. 

IMG
Redaktor firmy Microsoft zweryfikuje jak piszesz
02.06.2020

Sprawdzi pisownię, ortografię oraz interpunkcję – mowa o narzędziu Redaktor Microsoft, czyli specjalnym dodatku dla przeglądarek Edge oraz Google Chrome. Zobacz jak pomaga >