Spray na migrenę 

24.05.2023

2023-05-24T09:17:00.000Z//2023.05.24

|
Udostępnij:

Spray na migrenę to specjalny rodzaj produktu, który ma na celu ulżenie bólowi głowy i innych objawom związanych z migreną. Już w te wakacje ma trafić do aptek w całej Polsce. To ciekawostka, bo do tej pory nie stosowano leków na ból głowy w takiej formie.

spray na migrenę

Migrena to przewlekłe zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się nawracającymi, często bardzo silnymi bólami głowy, którym mogą towarzyszyć inne objawy, takie jak:

  • nudności,
  • wymioty,
  • nadwrażliwość na światło i dźwięki.

Osoby, które cierpią na tę choroba mogą odetchnąć z ulgą. Pfizer zapowiedział, że nowy lek na migrenę w postaci sprayu (Zavpret) będzie dostępny w aptekach już w lipcu tego roku. Jak można przeczytać na stronie: geekweek.interia.pl, badania leku wykazały, że u niektórych osób preparat przyniósł ulgę w bólu głowy już w 15 minut.

Spray na migrenę

Aerozol do nosa pozwoli na szybkie wchłonięcie leku. Jest więc alternatywną opcją leczenia dla osób, które nie mogą przyjmować leków doustnych, na przykład z powodu towarzyszących wymiotów.

Spray na migrenę jest wygodnym sposobem podawania leku, ponieważ może być aplikowany w pobliżu obszaru, w którym odczuwany jest ból. Dzięki temu lek działa szybko i może przynieść ulgę w bólu migrenowym.

spray na migrenę

Spray na migrenę nie jest odpowiedni dla wszystkich pacjentów. Przed użyciem takiego leku zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby uzyskać odpowiednią diagnozę i zalecenia dotyczące leczenia migreny.

Migrena – problem ogólnoświatowy

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), migrena jest jednym z najczęstszych zaburzeń neurologicznych na świecie. Szacuje się, że około 1 miliarda osób na całym globie cierpi na migrenę.

Migrena dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych, ale częściej występuje u kobiet. Kobiety stanowią około 75% do 85% wszystkich przypadków migreny. W różnych regionach świata odsetek osób cierpiących na migrenę może się różnić ze względu na różne czynniki, takie jak:

  • genetyka,
  • styl życia,
  • czynniki środowiskowe,
  • nawyki żywieniowe.

Warto podkreślić, że migrena jest poważnym problemem zdrowotnym, który może znacząco wpływać na jakość życia osób dotkniętych tym schorzeniem. Osoby cierpiące na migrenę mogą doświadczać nawracających bólów głowy, które często są bardzo silne i mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Dlatego ważne jest, aby poszukiwać odpowiedniej opieki medycznej i leczenia w przypadku migreny.

Przeczytaj także:

Czerwony, żółty, niebieski, zielony, czarny - czy wiesz, co oznaczają poszczególne kolory szlaków? Warto to wiedzieć, jeśli w planie masz wędrówkę po górach.

23.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Nowoczesny system nagłośnienia bezprzewodowy nie musi oznaczać kiepskiej jakości dźwięku. Głośniki bez kabla potrafią konkurować z tradycyjnym nagłośnieniem.

22.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Roboty sprzątające stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Potrafią nie tylko odkurzać, ale też zmywać podłogi i wykrywać zabrudzenia dzięki UV.

19.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.