Trik, który może uratować Twoje życie! 

10.12.2020

2020-12-10T07:20:00.000Z//2020.12.10

|
Udostępnij:

Wyobraź sobie, że wracasz z pracy późnym wieczorem do domu. Zauważyłaś, że jakiś mężczyzna za Tobą idzie. Ty przyspieszasz, on też. Co zrobić? To idealny moment, aby włączyć alert SOS na telefonie. Twoi bliscy zostaną automatycznie powiadomieni, że jesteś w niebezpieczeństwie.

Jeśli posiadasz telefon Samsung z systemem operacyjnym Android to możesz włączyć bezpłatną usługę SOS. Na czym to polega? Jeśli czujesz się zagrożony, klikasz trzy razy w krótkich odstępach klawisz, który służy do włączenia/wyłączenia telefonu. Wtedy do trzech wcześniej wybranych osób, telefon automatycznie wysyła SMS z alertem. W SMS-ie znajduje się informacja, że potrzebujesz pomocy i wskazane jest Twoje położenie (współrzędne dzięki usłudze GPS). Do wiadomości dołączone są również zdjęcia, po których można poznać, w jakim miejscu się znajdujesz. Dodatkowo, nagrywane są dźwięki z otoczenia. Osoba, która otrzymała taką wiadomość już wie, że jesteś w niebezpieczeństwie i prosisz o pomoc. Co więcej wie gdzie jesteś i co się dzieje!

Jak aktywować funkcję SOS w telefonie Samsung?

 • Przejdź do ustawień telefonu
 • Wybierz funkcję Wysyłanie wiadomości SOS
 • Włącz wiadomości SOS przesuwając włącznik na górze ekranu
 • Wybierz kontakty, do których mają być wysyłane wiadomości
 • Alert SOS został skonfigurowany

Jeżeli posiadasz telefon innej marki niż Samsung, to możesz skorzystać z innych aplikacji dostępnych na przykład w Google Play - np. Rodzinne S.O.S. czy SOS Emergency App.

O czym musisz pamiętać korzystając z funkcji SOS?

 • Aby funkcja zadziałała, musisz bardzo szybko nacisnąć trzy razy klawisz zasilania
 • Skieruj obiektyw aparatu na miejsce, które pomoże Cię zlokalizować, lub na twarz sprawcy
 • Pamiętaj, że zostanie nagranie dźwiękowe – będziesz mieć 5 sekund, aby przekazać wiadomość, dobrze wykorzystaj ten czas
 • Podczas konfiguracji wybierz osoby, które zazwyczaj mają telefon przy sobie
 • Poinformuje te osoby, że włączyłaś taką usługę i że w razie niebezpiecznej sytuacji, do nich zostanie wysłana wiadomość
 • Wytłumacz bliskim, co mają zrobić, gdy dostaną od Ciebie taką wiadomość

Przeczytaj także:

Oszuści kradną tożsamość w internecie, a w kolejnym kroku proszą znajomych ofiary o podanie kodu do płatności BLIK. Jeśli ktoś go poda, z jego konta znikają środki, których nie można odzyskać.

09.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Warto zaskoczyć faceta prezentem, który okaże się nie tylko praktyczny, ale również zmieniający dotychczasowe podejście do wielu spraw. Sprawdź 5pięć propozycji, które dla Ciebie przygotowaliśmy. 

08.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Coraz częściej decydujemy się na zakupy przez internet. Wystarczy kilka kliknięć, a już po kilku dniach nasze zakupy przywozi do domu kurier. Tak jest wygodniej, szybciej i oszczędniej. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby zakupy były bezpieczne.

07.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.