Noc spadających gwiazd

11.08.2021 |
Udostępnij:

Czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczny moment, jak obserwowanie spadających gwiazd w objęciach ukochanej osoby? Właśnie taka okazja wydarzy się już w tym tygodniu. Deszcz meteorytów będzie można zaobserwować już dzisiaj, ale kumulacja zjawiska przypada na noc z 12 na 13 sierpnia.

noc spadających gwiazd

Noc spadających gwiazd to gratka dla każdego, kto uwielbia romantyczny nastrój. Obserwacja robi ogromne wrażenie, dlatego to świetny pomysł na zorganizowanie wyjątkowej randki, która na długo zapadnie w pamięci.

Meteory to odłamki kosmicznych skał, na przykład komet. Wpadają z ogromną prędkością do atmosfery, wtedy zaczynają płonąć. Spektakularne rozbłyski potocznie nazywa się „spadającymi gwiazdami".

Co roku można je podziwiać od połowy lipca niemal do końca sierpnia. W 2021 roku taka kumulacja spadających gwiazd będzie dokładnie w nocy z 12 na 13 sierpnia. Najlepiej będzie je widać od strony północno – wschodniej, ale dopiero w drugiej połowie nocy.

Co będzie się wtedy działo? Jeśli do obserwacji wybierzesz odludne miejsce, gdzie nie ma ulicznych świateł, będzie można zaobserwować nawet 100 spadających gwiazd w ciągu godziny. Do obserwacji gwiazd nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu. Ważne jednak, aby noc była bezchmurna.

Mówi się, że jeśli ktoś wypowie życzenie podczas obserwacji spadającej gwiazdy, może liczyć, że spełni się ono w niedalekiej przyszłości. Biorąc pod uwagę, że w ciągu jednej godziny ma spadać tyle gwiazd, możliwość wypowiadania życzeń będzie nieograniczona.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.