Noc spadających gwiazd

11.08.2021

2021-08-11T05:49:00.000Z//2021.08.11

|
Udostępnij:

Czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczny moment, jak obserwowanie spadających gwiazd w objęciach ukochanej osoby? Właśnie taka okazja wydarzy się już w tym tygodniu. Deszcz meteorytów będzie można zaobserwować już dzisiaj, ale kumulacja zjawiska przypada na noc z 12 na 13 sierpnia.

noc spadających gwiazd

Noc spadających gwiazd to gratka dla każdego, kto uwielbia romantyczny nastrój. Obserwacja robi ogromne wrażenie, dlatego to świetny pomysł na zorganizowanie wyjątkowej randki, która na długo zapadnie w pamięci.

Meteory to odłamki kosmicznych skał, na przykład komet. Wpadają z ogromną prędkością do atmosfery, wtedy zaczynają płonąć. Spektakularne rozbłyski potocznie nazywa się „spadającymi gwiazdami".

Co roku można je podziwiać od połowy lipca niemal do końca sierpnia. W 2021 roku taka kumulacja spadających gwiazd będzie dokładnie w nocy z 12 na 13 sierpnia. Najlepiej będzie je widać od strony północno – wschodniej, ale dopiero w drugiej połowie nocy.

Co będzie się wtedy działo? Jeśli do obserwacji wybierzesz odludne miejsce, gdzie nie ma ulicznych świateł, będzie można zaobserwować nawet 100 spadających gwiazd w ciągu godziny. Do obserwacji gwiazd nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu. Ważne jednak, aby noc była bezchmurna.

Mówi się, że jeśli ktoś wypowie życzenie podczas obserwacji spadającej gwiazdy, może liczyć, że spełni się ono w niedalekiej przyszłości. Biorąc pod uwagę, że w ciągu jednej godziny ma spadać tyle gwiazd, możliwość wypowiadania życzeń będzie nieograniczona.

Przeczytaj także:

Do końca wakacji, zostały co prawda niecałe trzy tygodnie, ale niektórzy nie zdążyli jeszcze wykorzystać Bonu Turystycznego. A warto to zrobić, bo on ceny pobytu można odliczyć aż 500 zł. Przy dwójce dzieci, będzie to aż 1000 zł. 

10.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Ciało malucha przegrzewa się około 5 razy szybciej niż osoby dorosłej, co może doprowadzić do poważnego w skutkach zaburzenia pracy mózgu i nerek. Aby walczyć z tym niebezpiecznym zjawiskiem, samochody przyszłości mają być wyposażone w specjalne czujniki.

09.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Polska ma zainwestować w pakiet logistyczny i szkoleniowy dla wojskowych. Decyzja ta wywołała szereg dyskusji, ale nie ulega wątpliwości, że wojskowe drony to broń przyszłości.

06.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.