Nie kupisz już nic na Shopee

17.01.2023

2023-01-17T07:51:00.000Z//2023.01.17

|
Udostępnij:

- Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska zakończy działalność 13. stycznia 2023r. o godzinie 23:59 – taki komunikat otrzymali klienci, którzy przed weekendem weszli na stronę shopee.pl. Polski rynek okazał się nierentowny. Pracę straciło ponad dwieście osób.

koniec Shopee

W kolejnej części komunikatu Shopee poinformowało, że zamówienia za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostaną wstrzymane od 13 stycznia 2023 roku od godziny 23:59, a zamówienia złożone przed 13 stycznia zostaną zrealizowane standardowo. W ostatnim zdaniu platforma, podziękowała za dotychczasową współpracę.

Takiego rozwoju sytuacji raczej nikt się nie spodziewał. W Polsce Shopee zadebiutowało we wrześniu 2021 r., czyli mogliśmy robić tam zakupy przez 1,5 roku. Platformę cechowała bardzo agresywna strategiia marketingowa, która jak można wywnioskować, nie przyniosła oczekiwanego efektu sprzedażowego.

Obecnie Shopee jest największą platformą e-commerce w Azji Południowo-Wschodniej. Ma 343 mln użytkowników miesięcznie. Planuje nadal podbić znane sobie rynki, a jednocześnie zrezygnować z nierentownych lokalizacji, takich jak właśnie Polska. Warto wspomnieć, że to właśnie Polska była pierwszym krajem w Europie, w którym Shopee zaczęło funkcjonować. Później platforma zaczęła działać na rynku hiszpańskim i francuskim. W Francji Shopee, było wyjątkowo krótko, bo tylko do lutego 2022 roku.

Shopee to platforma zakupowa, której kolebką są Wschodnia Azja (Singapur, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Filipiny oraz Tajwan) oraz Brazylia. Platforma jest częścią Sea Ltd, globalnej firmy internetowej notowanej na giełdzie w Nowym Yorku. Sea prowadzi również działalność w zakresie cyfrowej rozrywki (Garena) oraz cyfrowych usług finansowych (SeaMoney).

Przeczytaj także:

Kryptowaluty to najbardziej kontrowersyjny temat w inwestycjach. Sięgamy po nie coraz częściej, zwłaszcza po dużym sukcesie bitcoina czy innych wolumenów.

16.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Szusowanie na nartach po górach, plażowanie w ciepłych krajach, czy aktywne zwiedzanie - niezależnie na co się zdecydujesz, wyjazd w zimę jest dobrym pomysłem.

13.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Styczeń to czas, kiedy księża odwiedzają patafianów z noworoczna kolędą. Z roku na rok, coraz mniej osób decyduje się na spotkanie z duchownym, w swoim domu.

12.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.