Jak zaplanować budżet na wakacje?  

30.05.2023

2023-05-30T07:54:00.000Z//2023.05.30

|
Udostępnij:

Wakacje to czas, na który wielu z nas czeka z utęsknieniem. To chwila relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków, a także doskonała okazja do zwiedzania nowych miejsc i odkrywania nieznanego. Wraz z wyborem odpowiedniego miejsca podróży pojawia się również kwestia bezpieczeństwa finansów. Jak zadbać o nasze pieniądze podczas wakacyjnego wyjazdu?

revolut

Czym warto się kierować podczas wyjazdu?

Coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wakacje, ponieważ polskie kurorty są coraz droższe, a pogoda nie zawsze jest pewna. Przyjrzyjmy się kilku zasadom, które warto mieć na uwadze.

  • Planowanie i budżetowanie - pierwszym krokiem do bezpiecznego zarządzania finansami podczas wakacji jest dokładne zaplanowanie wydatków i stworzenie budżetu. Określmy, ile możemy przeznaczyć na poszczególne elementy podróży, takie jak zakwaterowanie, transport, jedzenie czy atrakcje turystyczne. Dobrze jest także uwzględnić nieprzewidziane wydatki, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
  • Uważaj na miejsca, w których dokonujesz płatności - podczas podróży warto zachować czujność i unikać podejrzanych miejsc, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla nas i naszych finansów. Wybierajmy zaufane restauracje, sklepy i punkty usługowe, które posiadają dobre opinie i renomę.
  • Jeśli korzystamy z karty płatniczej, zawsze sprawdzajmy, czy urządzenie do płatności jest bezpieczne i nie wykazuje żadnych podejrzanych oznak manipulacji. Unikajmy również udostępniania naszych danych płatniczych na nieznanych stronach internetowych, zwłaszcza w przypadku zakupów online.
  • Monitorujmy nasze transakcje - regularnie sprawdzajmy nasze rachunki i wyciągi bankowe, aby upewnić się, że nie ma żadnych nieautoryzowanych transakcji. W przypadku podejrzeń o oszustwo lub nieprawidłowości, niezwłocznie skontaktujmy się z naszym bankiem lub dostawcą karty płatniczej.
  • Zabezpieczmy nasze dokumenty i karty płatnicze - podczas podróży warto zadbać o bezpieczne przechowywanie naszych dokumentów tożsamości, takich jak paszporty czy dowody osobiste. Niezawodne zamykane kieszenie wewnątrz plecaka lub specjalne portfele z ochroną RFID mogą zapewnić dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą danych.
  • Dodatkowo, nie nosimy wszystkich naszych kart płatniczych w jednym miejscu, aby w przypadku kradzieży lub zgubienia nie stracić wszystkich środków.
  • Korzystajmy z ubezpieczenia podróżnego - wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego jest ważne nie tylko dla naszego bezpieczeństwa zdrowotnego, ale również finansowego. Upewnijmy się, że ubezpieczenie obejmuje ochronę od utraty bagażu, opóźnionych lotów, chorób czy wypadków. W przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych sytuacji, ubezpieczenie pomoże nam uniknąć wysokich kosztów.
  • Wybór odpowiednich środków płatniczych: Przed wyjazdem warto zastanowić się, jakie środki płatnicze chcemy zabrać ze sobą. Oprócz gotówki, coraz popularniejsze stają się karty płatnicze, które zapewniają wygodę i bezpieczeństwo. Jedną z ciekawych opcji jest karta Revolut.
revolut

Revolut na wakacje

Karta Revolut to nowoczesne rozwiązanie finansowe, które oferuje wiele korzyści podczas podróży. Jedną z jej największych zalet jest możliwość płacenia w wielu walutach bez konieczności korzystania z tradycyjnych wymian walut. Dzięki temu unikamy dodatkowych opłat i zyskujemy lepszy kurs wymiany. Karta Revolut umożliwia także bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie do określonego limitu.

Jak założyć kartę Revolut?

Proces rejestracji jest prosty i odbywa się przez aplikację mobilną. Wystarczy pobrać aplikację, wprowadzić swoje dane osobowe i przesłać kopię dokumentu tożsamości. Następnie należy zasilić konto kartą płatniczą lub przelewem bankowym. Po kilku dniach otrzymamy fizyczną kartę Revolut, która będzie gotowa do użycia. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w artykule: Co to jest Revolut?

Przeczytaj także:

Składane i elastyczne, odporne na uszkodzenia, wykorzystujące sztuczną inteligencję - tak zmieniają się nasze smartfony. Czego jeszcze można się spodziewać?

29.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe możliwości związane ze sztuczną inteligencją pojawiają się w dziedzinach, takich jak: medycyna, efektywność pracy, usługi cyfrowe czy komunikacja.

26.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Od 25 maja, będziemy obserwować w Polsce zjawisko białych nocy. Nie jest ono szczególnie spektakularne, ale warto wiedzieć na czym ono polega.

25.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.