Kontrola emisji niebieskiego światła

26.07.2023

2023-07-26T09:26:00.000Z//2023.07.26

|
Udostępnij:

Smartfony, tablety i komputery są poważnym źródłem emisji niebieskiego światła, przez co prowadzą do wad wzroku. Dlatego też coraz więcej osób korzysta z aplikacji do zarządzania czasem ekranu. Które są warte uwagi?

kontrola czasu

Aplikacje dla rodziców

Wielu rodziców jest zaniepokojonych nadmiernym czasem spędzanym przez ich dzieci przed ekranami. Zbyt długi czas przed komputerem czy smartfonem może prowadzić do zaburzeń snu, problemów z koncentracją, a także wpływać na zdrowie psychiczne i emocjonalne dziecka. Aplikacje do zarządzania czasem ekranu dla rodziców stają się więc nieocenionym narzędziem w trosce o dobro i rozwój ich pociech.

1. Parental Control App

Parental Control App to wszechstronne narzędzie dla rodziców, które pozwala na ustawienie limitów czasu korzystania z urządzenia dla poszczególnych aplikacji. Można dostosować czas dostępu do gier, mediów społecznościowych, edukacyjnych itp. Aplikacja daje również możliwość monitorowania aktywności online dziecka, dzięki czemu rodzice mają pełen wgląd w to, co ich pociechy robią w sieci.

kontrola czasu

2. Kids Time Tracker

Kids Time Tracker to prosta i intuicyjna aplikacja, która umożliwia ustawienie limitów czasowych dla całego urządzenia. Rodzice mogą określić, ile czasu ich dziecko może spędzać przed ekranem w ciągu dnia, a także zaplanować przerwy między sesjami ekranowymi. Aplikacja posiada opcję blokady urządzenia po upłynięciu wyznaczonego czasu, co pomaga w skutecznym zarządzaniu czasem ekranu.

Aplikacje dla dorosłych

Kontrola czasu ekranu nie dotyczy tylko dzieci. Dorośli również mogą zyskać wiele, stosując aplikacje, które pomagają zarządzać czasem spędzanym online. Efektywne zarządzanie czasem może pomóc w poprawie produktywności w pracy.

1. Time Tracker Pro

Time Tracker Pro to zaawansowana aplikacja do zarządzania czasem, która jest doskonałym narzędziem dla osób pracujących zdalnie lub prowadzących własny biznes. Pozwala ona na śledzenie czasu poświęconego na różne zadania, projektu czy aplikacje. Dzięki przejrzystemu interfejsowi użytkownik otrzymuje dokładne dane na temat swojej aktywności online, co pozwala na lepsze planowanie i optymalizację czasu pracy.

2. Focus Master

Focus Master to aplikacja zaprojektowana specjalnie dla osób, które chcą skupić się na jednym zadaniu i unikać rozproszeń. Pozwala ona na ustawienie sesji koncentracji, podczas których blokowane są powiadomienia i aplikacje niezwiązane z bieżącym zadaniem. Aplikacja motywuje również użytkowników do regularnych przerw od ekranu, co przyczynia się do lepszej wydajności i samopoczucia.

Te aplikacje, warto mieć

Aplikacje do zarządzania czasem ekranu i monitorowania są nie tylko narzędziem dla rodziców do kontroli czasu dzieci, ale również pomocnym wsparciem dla dorosłych w efektywnym wykorzystaniu czasu online.

Przeczytaj także:

Fontanna solarna sprawi, że letnie wieczory staną się jeszcze bardziej relaksujące i przyjemne. Ekologiczne rozwiązanie jest też dobre dla naszej planety.

25.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Technologia staje się kluczowym czynnikiem w rozwoju inteligentnych miast, które dążą do poprawy jakości życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

24.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Są gadżety i aplikacje, które mogą pomóc w leczeniu bezsenności i zapewnić zdrowszy sen. Jeśli problem jest poważny, to nic nie zastąpi wizyty u lekarza.

21.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.