To koniec Endomondo!

17.11.2020

2020-11-17T08:35:00.000Z//2020.11.17

|
Udostępnij:

Według badania IRCenter ponad trzydzieści procent użytkowników w Polsce korzysta z mobilnych aplikacji zdrowotnych i sportowych, z czego najpopularniejsze jest Endomondo. Tym bardziej zasmuca fakt, że z końcem roku Endomondo zawiesza aplikację. Czym ją zastąpić?

[endomondo

Miłośnicy aktywnego życia z pewnością kojarzą aplikację Endomondo, która zadebiutowała w 2007 r. Podobnie jak w przypadku pozostałych aplikacji sportowych i zdrowotnych, użytkownikami Endomondo są przede wszystkim młode kobiety, mieszkające w dużych miastach. Z aplikacji korzystają za namową rodziny lub znajomych. Takie wnioski można wyciągnąć po przeanalizowaniu badania mobilnych aplikacji sportowych i zdrowotnych, które zostało zrealizowane przez IRCenter.

Jakie funkcje ma Endomondo?

Z aplikacji może korzystać w zasadzie każdy, bo wystarczy mieć urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS. Aplikacja pozwala na monitorowanie aktywności w kilkudziesięciu różnych dyscyplinach sportowych, na przykład bieganie, gra w tenisa, pływanie, jazda na rowerze czy wycieczki piesze. W trakcie treningu aplikacja liczy czas, dystans i pokonaną trasę. Po zakończonym treningu można podzielić się wynikiem ze znajomymi na przykład na Facebooku. Wszystkie treningi są zapisywane, a na koniec miesiąca można sprawdzić efekty aktywności w podsumowaniu.

Co dalej z Endomondo?

Producent Under Armour poinformował o końcu Endomondo. Nastąpi to już 31 grudnia 2020 r. Wówczas aplikacja zniknie ze sklepów internetowych, a Ci, którzy mają już zainstalowaną aplikację, będą mogli z niej korzystać, ale bez wsparcia technicznego i aktualizacji. Natomiast do końca marca przyszłego roku znikną zapisane w aplikacjach rekordy. Dlatego warto, do tego czasu zabezpieczyć swoje wyniki.

Jak pobrać swoje dane z Endomondo?

  • należy zalogować się na konto w Endomondo z poziomu przeglądarki internetowej
  • wejść w zakładkę Ustawienia
  • należy użyć opcji pobrania informacji w formie archiwum
  • rekordy zostaną przesłane na wskazany adres e-mail

Co zamiast Endomondo?

Nie są znane powody wycofania tak lubianej przez większość sportowców aplikacji. Prawdopodobnie producent pragnie w ten sposób nakłonić do korzystania z jego nowej aplikacji MapMyRun, która rzeczywiście z powodzeniem może zastąpić popularne Endomondo. Użytkownicy do końca stycznia mogą przenieść swoje rekordy zapisane w Endomondo do nowej aplikacji. Niestety korzystanie z platformy MapMyRun jest odpłatne. Użytkownicy tylko przez trzy miesiące będą mogli za darmo wypróbować aplikację.

Przeczytaj także:

Zakupy przestały być dla Ciebie przyjemne? Robisz je w pośpiechu, denerwują Cię kolejki i ciągle zapominasz karteczki z przygotowaną listą zakupów? Wyobraź sobie, że dzięki aplikacjom zakupowym, możesz przyspieszyć zakupy i zaoszczędzić pieniądze.

16.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Do niedawna producentom telewizorów zależało na maksymalnym spłaszczaniu ekranów oraz ograniczaniu ilości zajmowanego przez nie miejsca. Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się nowoczesne, wygięte ekrany, które mają dodatkowo potęgować telewizyjne emocje poprzez silniejsze doznania wizualn

13.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Samodzielne poruszanie się dzieci w sieci, wiąże się z różnego rodzaju zagrożeniami. Istotną rolą rodziców, jest nauczyć je bezpiecznego poruszania po wirtualnym świecie.

12.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.