Jak zapisać się na szczepienie on-line?

19.01.2021

2021-01-19T08:36:00.000Z//2021.01.19

|
Udostępnij:

COVID-19 był przyczyną śmierci już ponad 33 355 osób w Polsce, a ponad 2 milionów osób na całym świecie! Dlatego, od kilku miesięcy czekaliśmy na szczepionkę. Gdy producentowi Pfizer udało się wytworzyć skuteczną szczepionkę, w wielu krajach na wielką skalę ruszyły szczepienia. W Polsce powszechne szczepienia całego społeczeństwa ruszają jeszcze w tym miesiącu. Obecnie trwają szczepienia osób najbardziej zagrożonych zarażeniem, w tym lekarzy i pielęgniarek.

szczepienie

W grudniu 2020 r. rozpoczęły się szczepienia pracowników służby zdrowia. Według kolejności ustalonej przez Narodowy Program Szczepień wkrótce rozpoczną się szczepienia dla osób najstarszych powyżej 80 roku życia, a następnie dla pozostałej grupy społeczeństwa.

Szczepionka przeciw COVID-19 Pfizer była przebadana tylko u osób powyżej 16. roku życia. Dlatego nie zaleca się szczepień dzieci poniżej tego progu wiekowego, nawet jeśli należą do grupy wysokiego ryzyka. Brak informacji o możliwych skutkach ubocznych w przyszłości, jest najważniejszym argumentem dla osób, które nie chcą się zaszczepić. Dlatego właśnie szczepienie nie jest przymusowe i każdy może sam podjąć decyzję, czy chce się zaszczepić.

Gdzie się zgłosić?

Osoby, które chcą się zaszczepić, już teraz mogą złożyć oświadczenie za pośrednictwem internetu. Zgłoszenia są przyjmowane od 15 stycznia. Można się zgłosić przez formularz online na stronie: Formularz Pacjenta

Jak wygląda zgłoszenie on-line?

  • Wypełnij formularz, podając swoje dane,
  • Na adres e-mail, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia,
  • Wejdź na swoją pocztę i kliknij link,
  • Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.

W momencie, kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, na adres e-mail otrzymasz informację o wystawionym e-skierowaniu. Wtedy można już umówić konkretną datę zaszczepienia w wybranym przez siebie miejscu.

Należy jednak wiedzieć, że zgłoszenie online nie jest rejestracją na szczepienie, a jedynie wyrazem chęci udziału w szczepieniu. Termin potwierdzenia zgłoszenia nie ma wpływu na kolejność szczepień. Zgłoszenie, można wysłać tylko raz.

Przeczytaj także:

Ponad miliard ludzi na całym świecie używa już Messengera, co stanowi aż 72 % użytkowników komunikatorów, którzy codziennie wysyłają ponad 100 miliardów wiadomości do swoich znajomych i rodziny. Czat oprócz prowadzenia rozmów, ma do zaoferowania o wiele więcej.

18.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Sprawdzenie iPhone IMEI, to nie wszystko, co możesz zrobić, aby zyskać stuprocentową pewność co do legalności kupowanego sprzętu. Kupując iPhone’a z drugiej ręki, warto sprawdzić kilka baz skradzionych urządzeń, zapoznać się z dokumentacją i skorzystać ze wsparcia producenta.

15.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

W minionym roku miały miejsce premiery gier: The Last of Us Part II, Assassin’s Creed Valhalla, Resident Evil 3 czy też Cybepunk 2077. Które gry w 2020 roku okazały się najbardziej popularne i otrzymały najwięcej nagród The Game Awards?

14.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.