Gdzie tanio kupić książki przez internet?

21.07.2021

2021-07-21T05:21:00.000Z//2021.07.21

|
Udostępnij:

Nie jest tajemnicą, że zakup książek przez internet jest o wiele tańszy niż korzystanie z ofert stacjonarnych, dużych księgarni sieciowych lub małych sklepików z książkami. Podczas poszukiwania najlepszej oferty można natrafić na wiele księgarni on-line, które oferują książki z dużymi rabatami oraz organizują regularnie dodatkowe promocje. Gdzie warto szukać książek przez internet?

księgarnia internetowa

Zalety i wady księgarni internetowych

Księgarnie internetowe mają tę przewagę nad stacjonarnymi, że zakupy można zrobić z poziomu fotela we własnym domu, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Dodatkowo zamówienie jest dostarczane bezpośrednio pod wskazany adres, a dostępność książek przeważnie jest większa niż w ograniczonych przestrzenią sklepową księgarniach stacjonarnych. Brakujące egzemplarze można łatwo zamówić, a już po kilku dniach są gotowe do wysyłki. Przez internet można też szybko zakupić książki w przedsprzedaży oraz e-booki, co jest istotne dla wszystkich zwolenników czytania na czytnikach, smartfonach i tabletach.

Dodatkowo pod uwagę należy wziąć znacznie niższe koszty książek w porównaniu z księgarniami stacjonarnymi. Można na tym zyskać, jeśli jednocześnie dokonuje się większych zakupów książek. Wiele księgarni internetowych powyżej pewnej kwoty gwarantuje darmową dostawę, można też zdecydować się na odbiór książki w stacjonarnym punkcie, np. w Empiku lub Świecie Książki. Nieopłacalny jest natomiast zakup pojedynczych egzemplarzy. Może okazać się wówczas, że cena książki z wysyłką będzie porównywalna do tej w księgarni stacjonarnej.

Gdzie tanio kupić książki przez internet?

Najpopularniejszą księgarnią internetową i stacjonarną wciąż pozostaje Empik. Ceny u tego prasowego giganta bywają czasami zawyżane. Przed dokonaniem zakupów, warto więc porównać koszty z innymi popularnymi księgarniami on-line:

Kupując książki przez internet, nie warto przywiązywać się do jednej księgarni. Ceny poszczególnych egzemplarzy książek potrafią znacznie różnić się w wielu sklepach, dlatego najlepiej zawsze wybierać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Przeczytaj także:

Marzą Ci się wczasy w gorącym klimacie, pod plamami? Niestety podróże do egzotycznych miejsc, są wyjątkowo drogie i nie każdego na taki wakacyjny wypad stać. Są jednak sposoby, aby znaleźć promocyjną ofertę, nawet o połowę tańszą. Z jakich serwisów korzystać?

20.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

mPrawo jazdy to cyfrowy dokument z odwzorowaniem Twoich uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mając w telefonie elektroniczne prawko, jesteś w stanie w każdym momencie przedstawić swoje uprawnienia, nawet jeśli fizycznie nie posiadasz ich przy sobie.

19.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Czy życie pozaziemskie istnieje? Czy możliwe, że na Marsie kiedyś mogła istnieć jakakolwiek istota? Tę sprawę bada łazik Curiosity. Jak przebiega jego misja na Czerwonej Planecie? Czy już coś wiadomo?

16.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.