Gdzie tanio kupić książki przez internet?

21.07.2021 |
Udostępnij:

Nie jest tajemnicą, że zakup książek przez internet jest o wiele tańszy niż korzystanie z ofert stacjonarnych, dużych księgarni sieciowych lub małych sklepików z książkami. Podczas poszukiwania najlepszej oferty można natrafić na wiele księgarni on-line, które oferują książki z dużymi rabatami oraz organizują regularnie dodatkowe promocje. Gdzie warto szukać książek przez internet?

księgarnia internetowa

Zalety i wady księgarni internetowych

Księgarnie internetowe mają tę przewagę nad stacjonarnymi, że zakupy można zrobić z poziomu fotela we własnym domu, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Dodatkowo zamówienie jest dostarczane bezpośrednio pod wskazany adres, a dostępność książek przeważnie jest większa niż w ograniczonych przestrzenią sklepową księgarniach stacjonarnych. Brakujące egzemplarze można łatwo zamówić, a już po kilku dniach są gotowe do wysyłki. Przez internet można też szybko zakupić książki w przedsprzedaży oraz e-booki, co jest istotne dla wszystkich zwolenników czytania na czytnikach, smartfonach i tabletach.

Dodatkowo pod uwagę należy wziąć znacznie niższe koszty książek w porównaniu z księgarniami stacjonarnymi. Można na tym zyskać, jeśli jednocześnie dokonuje się większych zakupów książek. Wiele księgarni internetowych powyżej pewnej kwoty gwarantuje darmową dostawę, można też zdecydować się na odbiór książki w stacjonarnym punkcie, np. w Empiku lub Świecie Książki. Nieopłacalny jest natomiast zakup pojedynczych egzemplarzy. Może okazać się wówczas, że cena książki z wysyłką będzie porównywalna do tej w księgarni stacjonarnej.

Gdzie tanio kupić książki przez internet?

Najpopularniejszą księgarnią internetową i stacjonarną wciąż pozostaje Empik. Ceny u tego prasowego giganta bywają czasami zawyżane. Przed dokonaniem zakupów, warto więc porównać koszty z innymi popularnymi księgarniami on-line:

Kupując książki przez internet, nie warto przywiązywać się do jednej księgarni. Ceny poszczególnych egzemplarzy książek potrafią znacznie różnić się w wielu sklepach, dlatego najlepiej zawsze wybierać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.