3 sposoby na sfinansowanie swoich marzeń

07.09.2022

2022-09-07T07:42:00.000Z//2022.09.07

|
Udostępnij:

Wycieczka dookoła świata, nowy samochód, dom marzeń, czy własny biznes – każdy z nas ma swoje marzenia, które chce w końcu spełnić. Niestety zazwyczaj przeszkodą są brakujące fundusze. Środki można pozyskać na różne sposoby w myśl zasady – żyje się tylko raz! Oto 3 najbardziej popularne.

pieniądze marzenia

Zazwyczaj dosyć trudno jest zebrać pieniądze, które umożliwiają realizację naszych planów. Istnieje jednak kilka ciekawych sposobów, na ich pozyskanie.

#1 Weź pożyczkę

Pierwszym sposobem, w jaki możesz zebrać pieniądze na cel, który chcesz zrealizować, jest pożyczka od rodziny lub znajomych. Będzie ona nieoprocentowana, a także udzielona na dogodnych warunkach i od zaufanych osób. Jednak pożyczając pieniądze od znajomych i bliskich, przede wszystkim trzeba rozważyć, ile środków możesz pożyczyć, aby móc je realnie zwrócić i nie zawieźć osób, które Ci zaufały. Pieniądze na realizację celu możesz pożyczyć od jednej lub wielu osób, a także sfinansować dane cele w całości lub jedynie w części.

Pożyczając pieniądze od rodziny, możesz spisać formalnie umowę pożyczki, a także przeprowadzić cały proces transparentnie i legalnie. Z pewnością nie będzie to dla Ciebie problemem, jeśli masz uczciwe zamiary.

Możesz zdecydować się również na pożyczkę w banku lub instytucji pozabankowej. Na tę drugą jednak uważaj, bo choć pieniądze otrzymasz od ręki, spłata będzie wiązała się z wysokim oprocentowaniem. Decydując się na pożyczkę w banku, musisz mieć zdolność kredytową.

#2 Sprzedaj to, co niepotrzebne

W piwnicy masz rower, na którym nie jeździsz - sprzedaj go. Konsola do gier pokryta jest kurzem, bo nie grasz już od miesięcy? Sprzedają ją. To dający pełną niezależność sposób pozyskiwania funduszy na realizację celów. Jest to najbardziej niezależne posunięcie, gdyż sprzedajesz prywatny majątek i nie musisz nikogo prosić o pomoc, a także uzasadniać, dlaczego oraz na co potrzebujesz daną pożyczkę. Przede wszystkim możesz sprzedać rzeczy, których już nie używasz i które nie są Ci już potrzebne.

Pamiętaj, aby nie wyzbywać się kluczowych i ważnych przedmiotów. Po spełnieniu danego celu może Ci ich brakować. Sprzedając własny majątek, musisz również zadbać o to, aby otrzymać za niego jak największą sumę pieniędzy. Nie warto korzystać z lombardów czy komiksów, gdzie dostaniesz jedynie ułamek ceny. Rzeczy możesz sprzedawać na portalach aukcyjnych typu Allegro lub na portalach ogłoszeniowych takich jak OLX czy na Facebook Marketplace.

#3 Pozyskaj inwestora

Jednym z najbardziej oryginalnych sposobów pozyskiwania funduszy może być pozyskanie inwestora. Nawet nie działając stricte biznesowo, możesz znaleźć osoby, które zyskają na tym, iż pożyczą pieniądze na zrealizowanie danego celu. Przede wszystkim pozyskiwanie inwestora będzie dobrym pomysłem, jeśli zależy Ci na działalności biznesowej. W zamian za pożyczkę lub środki możesz oferować profity, bonusy czy udziały w firmie. Możesz również oferować współpracę na preferencyjnych warunkach czy współtworzenie danego projektu np. kanału na YouTube, który będzie zarabiać.

Inwestorów możesz znaleźć na forach biznesowych, w mediach społecznościowych, a także w portalach o tej tematyce. Zawsze jednak należy pamiętać, aby kontakty biznesowe nawiązywać rozważnie, a także korzystać z pomocy prawnej dokładnie sprawdzając wszystkie aspekty takiej kooperacji.

Jednym ze sposobów znalezienia inwestora, jest finansowanie społecznościowe, czyli crowdfunding. Polega to na inwestowaniu różnych osób w Twój pomysł, gdzie inwestorzy, będą w przyszłości otrzymywali konkretne profity. W sieci istnieje wiele tego typu portali internetowych – crowdfundingowych, na których można zbierać pieniądze na realizację celów. Poprzez crowdfunding można przede wszystkim zbierać pieniądze na bardzo duże i kosztowne projekty, które będą wdrożone komercyjnie.

Przeczytaj także:

Kredytobiorcy cały czas mogą skorzystać z rządowych wakacji kredytowych. Kto powinien rozważyć taką możliwość?

06.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Stare zdjęcia nie zostały stworzone w oparciu o najnowsze technologie i upływ czasu widać na nich w szczególny sposób. Można to jednak zmienić.

05.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Jak działają smart glasses i dlaczego temat powinien zainteresować osoby niedosłyszące?

02.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.