Elektroniczna wyprawka do szkoły

07.09.2021 |
Udostępnij:

Nowy rok szkolny rozpoczęty! Zeszłoroczna pandemia koronawirusa sprawiła, że dzieci były skazane na zdalne nauczanie. Dziś uczniowie dumnie zasiadają w szkolnych ławach i miejmy nadzieję, że nic tego nie zmieni. Jednak jest kilka gadżetów, które umilą dzieciom naukę w domu. Sprawdź, co można dokupić do wyprawki na nowy rok szkolny.

elektroniczna wyprawka

Tablet

Tablet sprawdzi się do szybkiego wyszukiwania różnego rodzaju informacji. Może więc przydać się podczas odrabiania zadań domowych, lub na przykład nauki obcego języka. Krótka lekcja na tablecie tuż przed spaniem, może sprawić, że dziecko chętniej będzie się uczyć.

Laptop

Po zeszłorocznej nauce zdolnej większość uczniów dysponuje już swoim laptopem. Ważne, aby taki komputer był wydajny, szybki i niezawodny. Świetnie sprawdza się podczas odrabiania zadań domowych, ale też przyjemności… Nie ma co ukrywać, współcześnie dzieci poświęcają grom sporo czasu. W trosce o ich wzrok, z dwojga złego, lepiej, żeby grały na laptopie niż smartfonie, który ma mały ekran.

Smartfon

Dzieci często dysponują własnym smartfonem. Jeśli nie, to najczęściej korzystają z urządzenia rodzica. Nowy rok szkolny, jest dobrym momentem, aby sprawić dziecku nowy telefon, aby przez cały czas pozostawać z nim w kontakcie. To dla jego bezpieczeństwa. Nie warto jednak decydować się na drogie modele, które mogą być łakomym kąskiem dla złodziei. Trzeba również liczyć się z faktem, że dziecko może telefon po prostu zgubić.

Smartwatch

Jeżeli szkoła nie wyraża zgody na przynoszenie telefonów, dobrym pomysłem jest zakup smartwatcha. Zegarek, z którego można zadzwonić, lub napisać SMS-a, to świetne rozwiązanie. Trudno go zgubić i może służyć przez lata. Dobrze jest wybrać taki z lokalizacją GPS, dzięki czemu wiadomo, gdzie jest dziecko, kiedy nie odbierze telefonu, lub nie wróci o umówionej porze do domu.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.