Ile Polacy dają pieniędzy do koperty na ślub, komunię lub inną uroczystość?

15.09.2022

2022-09-15T05:50:00.000Z//2022.09.15

|
Udostępnij:

Pieniądze to jeden z najlepszych sposobów na prezent, kiedy brakuje nam pomysłu, co podarować bliskim. W niektórych sytuacjach jak ślub, chrzciny czy komunia koperta stała się już najpopularniejszą i najbardziej oczekiwaną formą prezentu. Wielu z nas wciąż ma jednak problem z oceną, jaka kwota będzie taktowna, a zarazem zadowalająca dla obdarowanych.

koperta pieniądze

Ile dać w kopercie na wesele?

Ślub z weselem to jedna z najczęściej spotykanych sytuacji, kiedy w prezencie wręczamy kopertę z pieniędzmi. Nowożeńcy mogą dzięki temu przeznaczyć zebraną sumę na uwicie własnego gniazdka, podróż poślubną lub inne ważne wydatki. Kwota, jaką umieścimy w kopercie, powinna być uzależniona od kilku sytuacji.

Punkt wyjścia powinna stanowić dla nas orientacyjna cena pobierana przez restaurację za przysłowiowy talerzyk. Dzięki temu łatwo można oszacować, ile pieniędzy włożyć w kopertę, aby Para Młoda nie była stratna na organizacji imprezy. Szacuje się, że przy obecnych cenach taktowną kwotą jest 250-350 zł od osoby, co za parę daje sumę od 500 do 700 zł. W nieco innej sytuacji są rodzice i chrzestni Młodych, którzy ze względu na pełnioną funkcję w życiu Nowożeńców powinni podarować im większą kwotę. Sugerowana ilość pieniędzy w tym przypadku to minimum 2 tys. zł.

Ile pieniędzy wręczyć na inne uroczystości?

Koperta z pieniędzmi staje się popularnym prezentem także w wielu innych sytuacjach. Dzięki temu obdarowany może przeznaczyć zebraną sumę na realizację swoich marzeń. W przypadku chrztów natomiast rodzice mogą zgromadzić zebraną kwotę na koncie oszczędnościowym założonym dla dziecka lub na lokacie.

Poniżej znajdziesz sugerowane kwoty, które będą taktownym podarunkiem:

  • chrzest – 200 zł, chrzestni minimum 500 zł
  • komunia – 200 zł, chrzestni od 500 zł
  • urodziny – 100-200 zł

Pamiętaj, że podarowana kwota powinna być zawsze dopasowana do Twoich możliwości, a obdarowaną osobę z pewnością najbardziej ucieszy Twoja obecność na uroczystości.

Przeczytaj także:

Pierścienie Władzy produkcji Amazon Prime do serial, na który z utęsknieniem czekali fani Tolkiena. Czy serial spełnia ich oczekiwania?

14.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Być może nowe przepisy dotyczące kaucji za opakowania, przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Na czym polegają planowane na 2023 rok zmiany?

13.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Logitech i Tencet mają ambitne plany. Dzięki ich nowym produktom, użytkownicy będą mogli grać zarówno w tradycyjny sposób, jak i w chmurze.

12.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.