Dinozaur Google, sposób na nudę gdy nie masz neta

17.03.2023

2023-03-17T10:50:00.000Z//2023.03.17

|
Udostępnij:

Choć mogłoby się wydawać, że przeglądarka Chrome jest przydatna jedynie z dostępem do internetu, bez niego również może być doskonałą rozrywką. Gra w dinozaura Google stała się już tak popularna, że wiele osób regularnie używa tej funkcji. Gra dinozaur Google bez internetu, może być zatem tak samo interesująca i wciągająca jak przeglądanie sieci.

gra w dinozaura Google

Czym jest gra w dinozaura Google?

Gra w dinozaura Google to jedna z najpopularniejszych mini gier na świecie. Jest to prosta gra umieszczona w przeglądarce Chrome która uruchamia się automatycznie, gdy komputer lub urządzenie na którym przeglądamy internet, traci połączenie z siecią. Gra w dinozaura Google posiada różne nazwy takie jak T-rex runner czy Chrome Dino.

Jest to gra stworzona w technologii 2D umożliwiająca aktywne oczekiwanie na przywrócenie połączenia z siecią. Została stworzona przez programistów Google - Sebastiena Gabriela, Edwarda Junga oraz Alana Bettesa.

Gra o dinozaurach Google polega na przeskakiwaniu dinozaurem przeszkód, które przesuwają się po ekranie w coraz szybszym tempie. Fabuła gry osadzona jest na pustyni. Podczas biegu kieruje się dinozaurem, który przeskakuje i unika kolejnych przeszkód. Ma to być nawiązanie do czasów prehistorycznych w których nie było sieci. Gra dinozaur Google bez internetu idealnie zatem pasuje do sytuacji, w której przeglądarka nie ma dostępu do sieci. Sama gra ma prostą czarno białą grafikę, a nacisk położony jest na grywalność i humorystyczny akcent, a nie najlepsze wrażenia z rozgrywki tak jak w najnowszych tytułach. Popularność gry w dinozaura Google tkwi właśnie w prostocie, gdyż miesięcznie gra w nią nawet kilkaset milionów osób. Gra dinozaur Google bez internetu, może być również używana online, gdy mamy dostęp do sieci i wykorzystywana jako rozrywka internetowa.

T-rex Runner to gra przewijana na boki w orientacji poziomej. Powstała 2014 roku i od tego czasu występuje w przeglądarce Chrome. Można grać w nią zarówno na urządzeniach desktopowych, jak i mobilnych.

Na czym konkretnie polega?

Gra dinozaur Google polega na sterowaniu — podskakiwaniu dinozaurem i unikaniu przeszkód, które przesuwają się po planszy. Pojawiają się one po prawej stronie ekranu i przesuwają na lewą, a zadaniem dinozaura jest ich przeskakiwanie. Są to kaktusy, a także latające ptaki. gra wraz z upływem czasu zwiększa swoją szybkość i wymaga od gracza szybszych reakcji. Jest to gra typu nieskończonego, choć po osiągnięciu 99 999 punktów gra resetuje się.

Celem gry w dinozaura Google jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku punktowego. Znajduje się on w prawym górnym rogu ekranu i na bieżąco dodaje punkty za uniknięcie kolejnych przeszkód. Punktacja jest aktualizowana w czasie rzeczywistym, a gracz na bieżąco może zapoznać się ze swoim dorobkiem punktowym.

Czemu jest tak wciągająca?

Gra w dinozaura Google bez internetu jest niezwykle wciągającą rozrywką. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim zapewnia rozrywkę, gdy użytkownik straci dostęp do internetu i oczekuje na jego ponowne pojawienie się na urządzeniu. Pomaga to walczyć z nudą w czasie usterki sieci. Gra w dinozaura Google jest również popularna ze względu na swoją prostotę. Można skupić się od razu na rozgrywce i nie trzeba zapoznawać się z dużą ilością zasad, technik gry czy sposobami na rozgrywkę. Gra w dinozaura jest uniwersalna i ponadczasowa, gdyż, mogą grać w nią wszystkie osoby.

Pokonywanie przeszkód jest niezwykle satysfakcjonujące, gdyż można pobijać rekordy i osiągać coraz lepsze wyniki. Z pewnością wpływa to na popularności gry, a gracze mają motywację do rozgrywania kolejnych rund. Wreszcie, gra w dinozaura Google bez internetu jest również bardzo humorystyczna i przyjemna. Nie występują w niej negatywne elementy, a sama gra jest skonstruowana w sposób prosty, bezbłędny i interesujący. Na popularność tej gry wpływa również dynamika rozgrywki. Tytuły tego typu są bardzo popularne wśród graczy, gdyż wymagają zręczności, a w rozgrywce przez cały czas toczy się nieprzerwanie akcja. Gra w dinozaura Google jest również świetnym sposobem na spędzanie czasu ze znajomymi z którymi można organizować potyczki, jak i całe rozbudowane turnieje.

Jak zagrać?

Gra dinozaur Google bez internetu jest niewątpliwie bardzo wciągająca. Aby w nią zagrać, wystarczy uruchomić przeglądarkę w trybie offline lub odłączyć dostęp do internetu naszego urządzenia. Należy wtedy uruchomić przeglądarkę i rozpocząć grę. Można zrobić to naciskając przycisk skoku – spację lub strzałkę w górę.

Jeśli urządzenie posiada dostęp do internetu, również gra w dinozaura Google może być uruchomiona. Wystarczy skorzystać wtedy z jednej ze stron internetowych oferujących taką rozgrywkę online. Korzystając z komputera, należy pamiętać o ważnej kwestii dotyczącej sterowania. Im dłużej przetrzymany zostanie klawisz skoku, tym wyżej podskoczy dinozaur. Gra dinozaur Google bez internetu uruchomiona na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony czy tablety będzie działała na zasadzie dotyku ekranu. Im dłużej przytrzymamy ekran, tym wyżej skoczy dinozaur.

Przeczytaj także:

Mark Zuckerberg poinformował, że w przyszłości Facebook będzie pobierał opłaty za niektóre usługi, głównie weryfikację konta oraz bezproblemowy dostęp do BOK.

16.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Dzisiaj w Dniu Praw Konsumenta, warto przypomnieć o korzystnej zmianie przepisów, dotyczących informowania w trakcie promocji o cenie przez sprzedawców.

15.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Najbardziej popularnymi imionami w 2022 roku były Zosia i Antek. Nie zabrakło również tych mniej spotykanych: Adel, Harper. Chanel, Brian, Harry czy Orlando.

14.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.