Jak uporządkować pocztę e-mail?

05.01.2022

2022-01-05T10:57:00.000Z//2022.01.05

|
Udostępnij:

Irytują Cię setki e-maili, które musisz wyrzucać do kosza? Nigdy nie możesz znaleźć tego, co tak naprawdę potrzebujesz? Czas wziąć się za porządki na poczcie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

poczta e-mail

Jednym z najpopularniejszych kont pocztowych jest Gmail. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Gmail – najlepsze darmowe konto e-mail! Jednak i ta skrzynka, wymaga zaangażowania, aby zapanował w niej ład. Jeśli chcesz w końcu otworzyć pocztę i znaleźć tylko to, co potrzebujesz, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pozwolą Ci zapanować nad skrzynką mailową:

  • Usuwamy spam - Często firmy, proszą Cię o podpisanie różnych zgód. Pewnie czesto podpisujesz je, nie zagłębiając się w szczegóły. Efekt jest taki, że otrzymujesz setki niepotrzebnych e-maili. Nic straconego, możesz to zmienić. Wystarczy, że w każdym z tych e-mail, klikniesz opcję anulowania subskrypcji. Prawdopodobnie zostaniesz przekierowany na stronę tej firmy, gdzie będziesz musiał potwierdzić swoją decyzję – i gotowe! Z czasem znacząco zmniejszy się liczba niepotrzebnych wiadomości.
  • Tworzymy foldery - Zazwyczaj konta pocztowe, dają użytkownikom możliwość tworzenia folderów tematycznych. To sprzyja utrzymywaniu porządku. Wybierz kilka wątków, które chciałbyś mieć pogrupowane i prześlij wybrane e-maile do poszczególnych folderów. Przy kolejnych e-mailach rób to na bieżąco.
  • Usuwaj wiadomości z kosza - Nie wystarczy, że wrzucisz niechciane wiadomości do kosza. Co prawda, większość skrzynek czyści kosz po pewnym czasie, ale lepiej, jeśli zrobisz to od razu. Wtedy uwolnisz trochę miejsca w przestrzeni pamięci i zniknie problem z "zawaloną skrzynką”.
  • Lista zadań - Być może na Twoją skrzynkę przychodzą wiadomości, które wymagają od ciebie jakiegoś działania. Może to być na przykład zapłata rachunku. Utwórz folder „lista rzeczy do zrobienia” i wrzucaj tam wiadomości, którymi musisz zająć się w najbliższej przyszłości. Wtedy zniknie problem związany z pominięciem ważnych zadań.
  • Archiwizuj - Ta opcja nie powoduje usunięcia wiadomości, a jedynie przesłanie jej do odpowiedniego folderu. Dzięki temu, w każdej chwili możesz szybko wrócić do ważnych e-maili, a jednocześnie nie bałaganisz w folderze „odebrane”.

Działając w ten sposób, szybko uporasz się z problemem niechcianych i ginących maili. Jeśli natomiast zastanawiasz się nad zmianą konta pocztowego, przeczytaj nasz poradnik: Gdzie założyć e-mail?

Przeczytaj także:

Od nowego roku rodzice dzieci w wieku od 1-3 lat mogą złożyć wniosek o dodatkowe świadczenie.

04.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Cyfrowe zdjęcia można przechowywać na dysku, ale mimo wszystko warto je wydrukować. Czym kierować się podczas wyboru drukarki?

03.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

W salonie operatora, saloniku prasowym, kiosku, czy w internecie - niezależnie, który punkt wybierzesz - musisz zarejestrować kartę SIM.

29.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.