Trzymamy kciuki za Polaków

22.11.2022

2022-11-22T13:43:00.000Z//2022.11.22

|
Udostępnij:

To właśnie dzisiaj 22 listopada, Polacy rozegrają swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Może akurat w tym roku dokonamy niemożliwego i powtórzymy sukces z 1974 i 1982 roku, kiedy to zdobyliśmy 3 miejsce? Wszyscy dzisiaj na to liczymy.

Polska mecz Katar

20 listopada 2022 roku oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Pierwszy mecz zainagurowani gospodarze w pojedynku z Ekwadorem. Ci drudzy okazali się lepsi i ostatecznie wygrali. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 (Katar – Ekwador).

Kolejnego dnia odbyły się mecze:

  • Anglia – Iran 6:2
  • Senegal – Holandia 0:2
  • USA – Walia 1:1

Dzisiaj natomiast odbywają się mecze:

  • Argentyna 1 : 2 Arabia Saudyjska
  • Dania Tunezja
  • Meksyk Polska
  • Francja Australia

Oczywiście wszyscy dzisiaj o godzinie 17 trzymamy mocno kciuki za polską reprezentację. Kolejne mecze naszych zaplanowane zostały na 26 listopada o godzinie 14 - z Arabią Saudyjską i 30 listopada o godzinie 20 - z Argentyną. Mecze z udziałem polskiej drużyny będą transmitowane na żywo na TVP 1, TVP Sport, TVP 4K oraz WP Pilot.

W skład Biało-czerwonych wchodzą: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Kamil Grabara, Matty Cash, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński, Nicola Zalewski, Robert Gumny, Krystian Bielik, Damian Szymański, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Jakub Kamiński, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski, Michał Skóraś, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski, Karol Świderski i Krzysztof Piątek.

Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego tym razem mistrzostwa świata odbywają się tak późno, przeczytaj artykuł: Dlaczego Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozgrywane są jesienią, a nie latem?

Przeczytaj także:

Aby chronić siebie i bliskich przed dezinformacją, za każdym razem należy zgłaszać wszystkie próby wprowadzenia w błąd czytelnika. Tylko i aż tyle.

21.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Polscy laureaci Nagrody Nobla to przede wszystkim twórcy w dziedzinie literatury, ale też chemii i fizyki. Dwie osoby otrzymały również Pokojową Nagrodę Nobla.

18.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Tabletki z jodkiem potasu mogą skutecznie ochronić tarczycę przed konsekwencjami wynikającymi z narażenia na radioaktywny jod w przypadku awarii jądrowych.

17.11.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.