Na czym polega cashback i moneyback?

22.09.2022

2022-09-22T08:05:00.000Z//2022.09.22

|
Udostępnij:

Karty płatnicze dają nam wiele przywilejów. Pozwalają dokonać płatności za zakupy, ale to nie wszystko. Umożliwiają również wypłatę gotówki podczas codziennych zakupów, na przykład w osiedlowym sklepie. Dzięki tej funkcjonalności nie trzeba szukać bankomatu. Wszystko to dzięki usłudze cashback. Jest ona często mylona z usługą moneyback, która jednak polega na czymś zupełnie innym.

cashback i moneyback

Czym jest cashback?

Cashback to usługa bankowa, która pozwala właścicielowi karty płatniczej na wypłaty gotówki przy okazji dokonywania płatności. Można je dokonywać w różnych miejscach, np. w sklepach, supermarketach, stacjach benzynowych. Warunkiem jest, aby transakcja była zawarta przy pomocy karty. W praktyce oznacza to, że podczas codziennego zakupu, na przykład chleba wypłacasz gotówkę, bo wiesz, że będzie Ci potrzebna na zebraniu w szkole. Nie masz czasu szukać bankomatu, więc możesz wypłacić pieniądze w wygodny sposób podczas zakupów.

W przypadku cashbacku, wystarczy wsunąć kartę do terminala lub dokonać transakcji zbliżeniowej i potwierdzić ją numerem PIN. W wybranych sklepach trzeba dodatkowo podpisać wydruk z potwierdzeniem wypłaty. Wypłaconą kwotę z konta otrzymasz wraz z paragonem za zakupy i potwierdzeniem wypłaty cashback.

.

Czym jest moneyback?

Niektóre banki oferują nawet kilkuprocentowy zwrot od dokonywania płatności za zakupy, za pomocą karty płatniczej. Środki zwracane są na rachunek i można je wykorzystać na dowolne cele. W regulaminie należy sprawdzić jakiej wysokości moneyback klient otrzyma za dokonanie transakcji kartą, jakie transakcje są wyłączone z promocji, a także jaki jest miesięczny limit zwrotu, który można dostać. To jeden ze skutecznych sposobów banków, na pozyskanie klientów.

Skorzystanie z moneybacku jest bardzo proste. Wystarczy dołączyć do odpowiedniego programu, skorzystać z odpowiedniej promocji lub poprosić o włączenie danej opcji doradcy bankowego. Następnie wystarczy robić normalne zakupy i dokonywać płatności kartą, a moneyback będzie naliczany i dodawany do konta automatycznie.

Przeczytaj także:

Backstreet Boys, Celine Dion, Rammstein, Justin Biber - to gwiazdy, które w najbliższym roku wystąpią w Polsce. Na kiedy zostały zaplanowane koncerty?

21.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Ze względu na trudna sytuację ekonomiczną, coraz bardziej interesuje nas kwestia zaciągania kredytów i pożyczek. Czym różnią się te produkty finansowe?

20.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Wyścig kosmiczny między Rosją a Stanami Zjednoczonymi trwa w najlepsze. Oba mocarstwa starają się przejąć kontrolę nad kosmosem w celach szpiegowskich.

19.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.