Doodle Google – co to takiego?

11.05.2023

2023-05-11T04:33:00.000Z//2023.05.11

|
Udostępnij:

Doodle Google to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli marki Google. Wielu użytkowników Internetu zna te animowane lub interaktywne grafiki, które pojawiają się na stronie głównej wyszukiwarki. Doodle Google to specjalne logo, które Google tworzy z okazji różnych wydarzeń, uroczystości, rocznic czy też innych ważnych dat.

doodle google

Skąd pomysł na okazjonalną grafikę?

Historia Doodle Google sięga 1998 roku, kiedy to twórcy marki, Larry Page i Sergey Brin, zdecydowali się na wprowadzenie swojego pierwszego, bardzo prostego doodle'a. Był to graficzny obrazek z przedstawieniem kultowego festiwalu Burning Man. Idea stworzenia doodle'a wzięła się z chęci podzielenia się z użytkownikami Google swoją fascynacją tym wydarzeniem.

Od tamtego czasu Doodle Google zyskał na popularności i stał się nieodłącznym elementem marki. Obecnie Google tworzy około 400 doodli rocznie, a każdy z nich ma swój unikalny motyw. Doodle Google może być wykonany w formie animacji, grafiki, filmu czy też interaktywnej gry.

Przy okazji koniecznie przeczytaj nasz artykuł na temat gry Dinozaur Google, sposób na nudę gdy nie masz neta.

Jak powstaje Doodle?

Tworzenie Doodle Google jest procesem, który wymaga dużej pracy zespołowej. Na początku twórcy Doodle Google spotykają się z zespołem Google'a, aby omówić temat, który ma być przedstawiony w doodle'u. Potem rysownicy i projektanci przystępują do pracy nad projektowaniem grafiki. Kiedy projekt jest już gotowy, zespół testuje go, aby upewnić się, że działa on na różnych przeglądarkach i urządzeniach. Gdy testy są zakończone, Doodle Google jest publikowany na stronie głównej Google'a.

Co przedstawia rysunek Google?

Doodle Google przedstawia na przykład:

  • postaci historyczne,
  • znane postacie kultury,
  • wybitnych naukowców,
  • wydarzenia historyczne.

Dzięki temu Google przypomina użytkownikom ważne daty oraz ukazuje ich znaczenie w historii. Google wykorzystuje swój wpływ i zasięg, aby przekazać ważne informacje oraz zachęcić ludzi do działania. Doodle Google jest także sposobem na promowanie różnych inicjatyw, np.

  • na rzecz ochrony środowiska,
  • równouprawnienia
  • walki z pandemią COVID-19.

Doodle Google to także konkurs dla młodych artystów z całego świata. Konkurs ten nosi nazwę Doodle 4 Google i ma na celu zachęcanie dzieci do kreatywnego wyrażania siebie poprzez sztukę. Zwycięzca konkursu ma szansę zobaczyć swoją pracę na stronie głównej Google'a oraz otrzymać wiele cennych nagród.

Przeczytaj także:

Coraz szybsze tempo życia i stres są częstym powodem zaburzeń psychicznych. Jakie są najczęściej występujące i jak szybko je zdiagnozować?

10.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Sobotnia koronacja Karola III przyciągnęła przed telewizory sporo widzów. To był dobry moment, aby przypomnieć sobie, czym jest klątwa Windsora.

09.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Tworzenie aplikacji mobilnych będzie ukierunkowane na komfortowe dostarczenie dodatkowych informacji bez wymagania interakcji z użytkownikiem.

08.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.