Gdzie nie trzymać pieniędzy? 

27.04.2022

2022-04-27T07:24:00.000Z//2022.04.27

|
Udostępnij:

56% Polaków posiada oszczędności. Część osób trzyma je w banku, ale niektórzy w domu. Czy to dobry pomysł? Biorąc pod uwagę liczbę włamań z kradzieżami, chyba nie do końca. W tym artykule podpowiadamy, jakie miejsca ukrycia pieniędzy są dla złodziei oczywiste. Jeśli dojdzie do włamania, z pewnością tam zajrzą!

skrytka na pieniądze

W artykule OSZCZĘDNOŚCI POLAKÓW wyjaśniliśmy, że tylko 3% Polaków ma oszczędności powyżej 100 tysięcy, a co czwarta osoba oszczędzająca trzyma pieniądze w domu. Dlatego warto, wyjaśnić, że są miejsca, które są doskonale znane złodziejom i nie warto ich tam chować. Jakie to miejsca?

  • w szafie pod ubraniami – tak robiły nasze babcie, czyli sposób znany od pokoleń. Złodzieje często przeszukują szafy i szukają ukrytych np. w pościelach pieniędzy.
  • w lodówce – wydaje Ci się, że złodziej na to nie wpadnie, aby pieniędzy szukać w lodówce? Okazuje się, że wiele osób tak myśli, a więc i złodzieje o tym wiedzą!
  • pod materacem – to miejsce, w którym znajdują się pieniądze wielu Polaków. Doskonale zdają sobie sprawę z tego złodzieje, którzy zawsze tam zaglądają.
  • w kasetce – o ile jest to certyfikowany sejf, na stałe przymocowany do ściany, to możesz czuć się bezpiecznie. Jeśli natomiast Twój sejf przypomina przenośną kasetkę na pieniądze, raczej powinieneś pomyśleć zmianie kryjówki.
  • zakopane w ogródku – pomysł w pierwszej chwili wydaje się dobry, o ile.. nie masz psa i ogrodzoną posesję. W przeciwnym razie możesz spodziewać się, że prędzej czy później zwierzęta wykopią Twój skarb. Może Cię również przyłapać sąsiad, który pod Twoją nieobecność odpowiednio zaopiekuje się cennym znaleziskiem.
  • w koszu na brudne ubrania – zdarza się, że złodzieje pakują swoje łupy właśnie do kosza na brudne ubrania, więc nawet jeśli nie znajdą w nim pieniędzy mogą, zabrać je zupełnie przypadkowo.

Niestety liczba włamań stale rośnie. Nie pomagają coraz to bardziej nowoczesne systemy alarmowe, okna i drzwi przeciwwłamaniowe, ani nawet monitoring. W roku 2020 stwierdzono aż 74 502 włamań, co stanowi wzrost 5% rok do roku. Warto podkreślić, że w 2017 roku włamań było nieco ponad 65 000. Ich liczba sukcesywnie rośnie, więc warto zgromadzone środki pieniężne trzymać w banku.

Przeczytaj także:

Maj zapowiada się ekscytujący, szczególnie dla fanów Doktora Strange'a. Ze statystyk filmweb.pl wynika, że aż 22359 osób czeka na premierę.

26.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Jest wiele różnych rodzajów uchwytów do telefonu, zarówno tych rowerowych, jak i samochodowych. Na który się zdecydować?

25.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie, że czytanie ma wiele zalet.

22.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.