7 ciekawych miejsc w Polsce na majówkę

26.04.2023

2023-04-26T12:36:00.000Z//2023.04.26

|
Udostępnij:

W tym roku majówka będzie wyjątkowa. 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Łącząc te dni z jednym weekendem, można zorganizować sobie 5 dniowy urlop. Można też przedłużyć wolne aż do kolejnego weeekendu i tym samym zyskać ponad tygodniowe wolne od pracy. Co można podczas takiej majówki robić? Które miejsca w kraju warto odwiedzić?

majówka Gdańsk

Majówka to okres wolny od pracy w Polsce, który przypada na początek maja, od 1 do 3 maja. Jest to czas, w którym wielu pracowników ma wolne, a szkoły oraz uczelnie są zamknięte. Majówka jest okazją do odpoczynku i spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi. W Polsce, w trakcie majówki, organizowane są również liczne wydarzenia i festiwale, a miasta i atrakcje turystyczne są bardzo popularne wśród turystów.

majówka Wrocław

Majówka jest jednym z najważniejszych okresów w polskim kalendarzu i uważana jest za początek sezonu turystycznego.Oto kilka ciekawych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić w tym czasie:

  • Wrocław - to dynamiczne miasto, pełne kawiarni, restauracji, teatrów, muzeów i klubów. Warto zobaczyć tu Wyspę Piasek, Ostrów Tumski, Rynek i krasnale w całym mieście.
  • Zakopane - to popularny ośrodek turystyczny w Tatrach, z pięknymi widokami na góry, wiele szlaków turystycznych, skoczni narciarskich oraz klimatyczną ulicą Krupówki.
  • Gdańsk - to urocze miasto nad morzem, z pięknymi kamienicami, wąskimi uliczkami i malowniczym portem. Można zobaczyć tu między innymi Fontannę Neptuna, Długi Targ, a także Westerplatte.
  • Bieszczady - to góry na południu Polski, idealne dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej, z pięknymi krajobrazami i dziką przyrodą. Warto odwiedzić między innymi Solinę, Ustrzyki Dolne i Połoniny.
  • Kraków - to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, pełne zabytków, muzeów, kawiarni i restauracji. Można zobaczyć tu między innymi Wawel, Rynek Główny, Kazimierz, a także słynne kawiarnie i cukiernie.
  • Malbork - to zamek krzyżacki z XIV wieku, z pięknymi wnętrzami, muzeami i ogrodami. Warto zobaczyć tu między innymi Kaplicę św. Anny, baszty i pałace.
  • Wieliczka - to miasto słynące z pięknych kopalni soli, z podziemnymi jeziorami, korytarzami i kaplicami. Warto zobaczyć tu także Zamek Wielicki i Muzeum Soli.

To tylko kilka z wielu pięknych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić podczas majówki.

Przeczytaj także:

Spotify to platforma streamingowa, która pozwala użytkownikom korzystać z ogromnej bazy muzycznych utworów. Za dostęp bez reklam, należy jednak zapłacić.

25.04.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Sadzenie i uprawa, planowanie nawadniania i nawożenia, ochrona roślin i środowiska, zwiększenie wydajności - to najważniejsze zalety automatyzacji rolnictwa.

24.04.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Technologia blockchain ma zastosowanie głównie w sektorze finansowym. Okazuje się, że można ją również wykorzystać w medycynie, logistyce i nieruchomościach.

21.04.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.