Czego szukaliśmy w Google w 2020 roku?

27.01.2021 |
Udostępnij:

Na stronie Google Trends udostępniono listę haseł, które wyszukiwaliśmy w 2020 roku. Niespodzianki nie ma. Najczęściej interesowały nas sprawy związane z koronawirusem, wyborami w Stanach Zjednoczonych i rozrywką.

Google

Na stronie Google Trends udostępniono listę haseł, z podziałem na różne kategorie. Sprawdź, które frazy najbardziej interesowały Polaków w minionym roku.

W kategorii najbardziej zaskakujące na popularności pojawiły się frazy: koronawirus, koronawirus w Polsce, wybory USA, koronawirus porady, Google Classroom, Microsoft Teams, koronawirus mapa, 365 dni, Joe Biden i Kobe Bryant. W kategorii tematów, o których się mówiło, wystąpiły hasła: koronawirus, wybory prezydenckie w USA, wybory prezydenckie w Polsce, bon turystyczny, Iran, nowe obostrzenia, pożary w Australii, tarcza antykryzysowa, wybuch w Bejrucie i lockdown.

Jakie osobistości najbardziej nas interesowały? Szukaliśmy informacji o osobach: Joe Biden, Kobe Bryant, Paweł Królikowski, Iga Świątek, Rafał Trzaskowski, Donald Trump, Kim Dzong Un, Dariusz Gnatowski, Krzysztof Bosak i Ewa Żarska.

Google Trend przygotował również raport o najczęściej wyszukiwanych tytułach filmów, seriali, gier. W kategorii filmy interesowały nas: 365 dni, Parasite, Don Stanislao, Jak zostałem gangsterem, Psy 3, Megan is missing, Nic się nie stało, Zabawa w chowanego, W lesie dziś nie zaśnie nikt i Mayday. Największym zainteresowaniem cieszyły się seriale: Dom z papieru, Gambit królowej, Więzień miłości, Brzydula 2, Cena wolności, W głębi lasu, Przysięga, Zawsze warto, La Bandida i Unorthodox. Wśród gier najczęściej wyszukiwane były: Among Us, Valorant, Fall Guys, FIFA 21 i The Last of Us 2.

Ciekawą kategorią jest – jak zrobić? Tu szukaliśmy sposobów na zrobienie płynu antybakteryjnego, maseczki bez szycia, drożdży, zakwasu do chleba, kartki wielkanocnej, masy solnej. Wśród kulinarnych przepisów najczęściej szukaliśmy pomysłów na makaron, pierś z kurczaka, zupę, cukinię, obiad bez mięsa i schab. Osoby zainteresowane dietami szukały informacji na temat diet: Sirtfood, Adele, Selfie, okienkowej i cytrynowej.

Użytkownicy Google szukali również odpowiedzi na pytania: Co to jest pandemia? Co to jest narodowa kwarantanna? Co to jest koronawirus? Co to jest nauczanie hybrydowe? Co to jest 5G? Ile jest zakażeń? Ile trwa kwarantanna? Ile wynosi abonament RTV 2020? Ile odcinków ma cena wolności? Dlaczego 26 stycznia 2020 niedziela handlowa? Dlaczego stworzono corn flakes? Dlaczego albatros znakomicie lata? Dlaczego Gerwazy zrezygnował z zemsty na rodzinie Sopliców? Dlaczego Australia płonie? Kim jest mama Igi Świątek? Kim jest George Floyd? Kim jest duch święty? Ile kosztuje test na COVID? Ile kosztuje respirator? Ile kosztuje Netflix? Ile kosztuje gram złota?

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.