14 grudnia – Dzień Darmowej Dostawy

08.12.2021

2021-12-08T08:25:00.000Z//2021.12.08

|
Udostępnij:

W 2021 roku Dzień Darmowej Dostawy zostanie zorganizowany w dniu 14 grudnia, czyli we wtorek. To świetna okazja, aby zrobić zakupy on-line i zaoszczędzić na kosztach przesyłki.

dzień darmowej dostawy

Dopiero co skorzystaliśmy z promocji w ramach Black Friday. Niestety, w tym dniu nie było wiele okazji do tańszych zakupów. Pisaliśmy o tym w artykule: Podsumowanie Black Friday 2021. Kolejna szansa, w której sklepy online mają okazję się wykazać to właśnie Dzień Darmowej Dostawy.

Z raportu Gemiusa "E-commerce w Polsce 2021" wynika, że darmowa dostawa zachęca do częstszego robienia zakupów online, przy czym, im wyższa wartość zakupionych produktów, tym częstsze jest oczekiwanie darmowej dostawy. Dlatego w Dniu Darmowej Dostawy sklepy, proponują klientom możliwość dokonania zakupów bez ponoszenia kosztów dostawy. Można więc sporo zaoszczędzić, szczególnie gdy zakupy dotyczą produktów o dużych gabarytach.

W większości internetowych sklepów, właściciele nie pobiorą opłaty za wysyłkę produktów – niezależnie, od tego, za jaką kwotę kupiono produkty i jaką formę płatności się wybrało. Może się jednak zdarzyć, że tylko jedna metoda przesyłki będzie objęta promocją. To znaczy, że na przykład nie zapłacisz za przesyłkę do paczkomatu, ale za kuriera już tak.

Dzień Darmowej Dostawy, nie przez przypadek wypada akurat w grudniu. To czas wzmożonych zakupów przed świętami. Ze względu na duże korki na mieście, tłumy w sklepach, często decydujemy się na zakupy w sklepach online. Nawet jeśli zrobisz zakupy 14 grudnia, masz pewność, że przesyłka zostanie dostarczona na czas. Dlatego to najlepszy czas dla łowców okazji i poszukiwaczy gwiazdkowych prezentów.

Niestety nie wszystkie sklepy biorą udział w Dniu Darmowej Dostawy, dlatego przed finalizacją transakcji koniecznie to sprawdź. W podsumowaniu koszyka zakupowego powinna się na ten temat pojawić informacja. Jeśli takiej nie będzie, musisz przygotować się na standardowe koszty przesyłki.

Przeczytaj także:

Tego mogliśmy się spodziewać. Wzorem lat ubiegłych, polska wersja Black Friday nie pozwoliła poszaleć na zakupach. Obniżki wyniosły nieco ponad 3 procent. 

07.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Latające taksówki, taksówki powietrzne, elektryczne taksówki - takie frazy mogą kojarzyć Ci się z filmem science fiction. Propotyp takiej taksówki już jest!

06.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Do powstania świecących roślin wykorzystano nanotechnologię. Być może w przyszłości rośliny świecące w ciemności zastąpią tradycyjne oświetlenie.

03.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.