Jak przewozić i przechowywać pieniądze podczas wyjazdów?

16.08.2022

2022-08-16T07:51:00.000Z//2022.08.16

|
Udostępnij:

W razie kradzieży czy zgubienia bagażu, stracisz wszystkie oszczędności i znajdziesz się w trudnej sytuacji. Nie dość, że nie będziesz mógł kontynuować wakacji, możesz mieć również problem z powrotem do domu. Jak więc je przewozić i przechowywać pieniądze?

pieniądze wakacje

Niedawno, zastanawialiśmy się, jak zaplanować wakacyjny budżet. O szczegółach przeczytasz w artykule: Zaplanuj wakacyjne wydatki i nie daj ponieść się emocjom. Dzisiaj omówimy temat przewożenia i przechowywania pieniedzy podczas wakacyjnych wyjazdów.

Jak przewozić pieniądze, gdy jedziesz na wakacje?

Przede wszystkim należy rozdzielić pieniądze na kilka części, a każdą część przewozić w innym niezależnym miejscu. Można je ukryć w różnych bagażach, a także posiadać część przy sobie. Jeśli poruszasz się autem, część środków możesz umieścić w schowku lub innej części samochodu, która nie będzie oczywista dla złodziei. W przypadku samolotu, warto rozdzielić pieniądze do bagażu głównego, podręcznego a część mieć przy sobie. Podobnie powinien postąpić Twój towarzysz wyjazdu.

Podróż to czas, w którym często sporo się dzieje

Przesiadki, zamieszanie w pociągu, czy oczekiwanie na lotnisku sprzyjają roztargnieniu, a także zagubieniu różnych rzeczy. Warto zatem pieniądze schować głęboko w portfelu, a portfel schować do kieszeni ubrania, z którym się nie rozstajemy. Nie do końca trafionym pomysłem będzie przenoszenie go w bluzie lub kurtce, które można zdejmować i np. nieść w ręce. W taki sposób portfel lub pieniądze mogą wypaść. Wyjątkiem jest jedynie dodatkowe przełożenie części pieniędzy do kurtki, ale trzeba środki schować w taki sposób, aby były umieszczone w dobrze zapiętej kieszeni i nie istniało ryzyko ich wypadnięcia.

Przechowywanie pieniędzy w hotelu

Wiele słyszy się o kradzieżach, do których dochodzi w hotelowych pokojach. Byłoby to bardzo kłopotliwe i uniemożliwiłoby dalszy komfortowy pobyt na miejscu. Trzeba zatem stosować zasadę opisaną wyżej – podziału pieniędzy na mniejsze części, tak aby móc z nich korzystać niezależnie.

Środki, które trzymasz na miejscu, możesz rozłożyć na dwa — trzy nieoczywiste miejsca przechowywania. Mogą to być skrytki między ciuchami lub kosmetykami. Część gotówki zawsze trzeba mieć zawsze przy sobie w portfelu, aby w razie jakichkolwiek problemów móc zareagować na przykład podczas kradzieży w pokoju hotelowym. Środki należy również przechowywać w formie cyfrowej na karcie płatniczej lub dwóch kartach płatniczych, które będą posiadali różni członkowie rodziny lub wycieczki.

Warto również zdeponować pewną sumę na koncie bankowym, do którego będziesz mieć dostęp. Ciekawym, ale nie zawsze tanim pomysłem jest otworzenie konta bankowego w docelowym kraju i zdeponowanie przed wyjazdem środków. Obecnie możemy zakładać dosyć łatwo konta zagraniczne przez internet. Jeśli istnieje taka możliwość w kraju, do którego się wybieramy, warto zabezpieczyć się w ten sposób.

Przeczytaj także:

Blue screen to jedna z powszechnie zdarzających się i budzących wiele obaw usterek, z jakimi mamy do czynienia, używając laptopa.

15.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Czym jest czarna dziura, jak powstaje i czego o niej nie wiemy? Poznaj pięć nieznanych faktów o czarnej dziurze.

12.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Na szczęście rozwój techniki oraz szeroki asortyment skierowany do wszystkich klientów pozwoliły stworzyć komfortowy w użytkowaniu sprzęt dla leworęcznych.

11.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.