Jak aktywować Bon Turystyczny?

10.08.2021

2021-08-10T04:51:00.000Z//2021.08.10

|
Udostępnij:

Do końca wakacji, zostały co prawda niecałe trzy tygodnie, ale niektórzy jeszcze nie zdążyli wykorzystać Bonu Turystycznego. A warto to zrobić, bo on ceny pobytu można odliczyć aż 500 zł. Przy dwójce dzieci, będzie to aż 1000 zł. Nie wszystkie hotele uznają ten bon, dlatego podpowiadamy, jak sprawdzić listę hoteli honorujących bonikfatę i jak ją aktywować.

jak aktywować bon turystyczny

Przypomnijmy — Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Można go wykorzystać do końca marca 2022 r.

Kto otrzymał Bon Turystyczny?

Świadczenie w formie bonu turystycznego otrzymują osoby, którym przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Taka osoba, na każde dziecko dostaje bon w wysokości 500 zł. Jeżeli dziecko jest niepełnosprawne, rodzicom przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Gdzie znaleźć oferty z Bonem Turystycznym?

1 lipca uruchomiona została nowa strona internetowa, na której można bez problemu wyszukać oferty obiektów turystycznych, które honorują polskie bony turystyczne. Znajduje się ona na stronie: Lista partnerów

Znajduje się tu Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich, zawierający listę wszystkich obiektów turystycznych, honorujących bon. Na stronie można skorzystać z opcji „Mapa obiektów”, co ułatwi wyszukiwanie w odniesieniu do interesującej lokalizacji.

Jak aktywować Bon Turystyczny?

Aby aktywować bon, należy zalogować się do Platformy Usług Elektronicznych (PUE). Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami, a nawet tego samego dnia. Po zalogowaniu się do platformy, w lewym menu znajduje się zakładka „Polski Bon Turystyczny”. Należy w niego kliknąć i wybrać opcję "Mój bon". Wtedy na ekranie pojawią się dane przyznanego bonu. Wtedy należy kliknąć "Aktywuj bon" i podać numer telefonu i adres e-mail. Zapisz wyświetlony kod obsługi płatności. Będziesz musiał go podać, podczas dokonywania płatności w hotelu.

Przeczytaj także:

Ciało malucha przegrzewa się około 5 razy szybciej niż osoby dorosłej, co może doprowadzić do poważnego w skutkach zaburzenia pracy mózgu i nerek. Aby walczyć z tym niebezpiecznym zjawiskiem, samochody przyszłości mają być wyposażone w specjalne czujniki.

09.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Polska ma zainwestować w pakiet logistyczny i szkoleniowy dla wojskowych. Decyzja ta wywołała szereg dyskusji, ale nie ulega wątpliwości, że wojskowe drony to broń przyszłości.

06.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Wdrożenie e-paragonów polega na zastąpieniu tradycyjnych paragonów w wersji papierowej ich odpowiednikiem elektronicznym. To nie tylko kolejny ważny krok w kierunku cyfryzacji polskiej gospodarki, ale również ważne udogodnienie dla konsumentów oraz sprzedawców.

05.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.