Jaki komputer do nauki wybrać dla dziecka?

26.08.2022

2022-08-26T04:30:00.000Z//2022.08.26

|
Udostępnij:

Wakacje powoli dobiegają końca, a my zaczynamy myśleć o przygotowaniu swojego dziecka do szkoły. Nauczyciele często wymagają poszukiwania wielu informacji w internecie, szczególnie w przypadku nauki języka obcego. Dlatego początek roku szkolnego jest dobrym momentem, aby zakupić pierwszy komputer dla dziecka.

komputer edukacyjny dla dziecka

Wykonanie prezentacji, zadania domowe na e-mailu, nauka języka angielskiego przez e-platformę, czy kontakt z rówieśnikami, wymagają, aby w końcu kupić komputer dla dziecka. Nawet w popularnym serwisie YouTube znajdują się setki filmów wyjaśniających podstawowe zagadnienia szkolne z różnych przedmiotów, np. fizyki. Dziecko może się z nimi zapoznać, jednocześnie oszczędzając nas czas. Osiąganie dobrych wyników bez komputera edukacyjnego dla dziecka mogłoby się okazać wyzwaniem, a również dziecko nie miałoby wystarczającej motywacji do nauki. Należy jednak pamiętać, że komputery różnią się od siebie. Inny będzie spełniał wymagania gracza, a inny powinien być komputer edukacyjny dla dziecka. Jeśli interesuje Cię jakie wymagania powinien spełniać sprzęt dla gracza, koniecznie zapoznaj się z poradnikiem: Sprzęt komputerowy dla gracza – na co zwrócić uwagę? Dzisiaj jednak uwagę poświęcimy komputerowi dla dziecka do nauki.

Komputer do nauki dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Komputer, aby spełniał swoje funkcje, musi posiadać pewne minimalne parametry. Zbyt słabe urządzenie nie pomoże w nauce, a wręcz przeciwnie, stanie się sprzętem służącym jedynie rozrywce. Najważniejszy jest dobry procesor oraz funkcjonalny system operacyjny. Celem procesora jest szybkie przetwarzanie informacji, to oznacza, że im będzie szybszy, tym szybciej będzie można wyszukać pożądanych informacji, otworzyć plik, czy coś wysłać. Ma on kluczowy wpływ na wydajność komputera. Podobnie jest z systemem operacyjnym. To oprogramowanie, które łączy użytkownika oraz świat wirtualny. Najlepszym i najbezpieczniejszym dla dziecka systemem będzie Windows. Najnowsza generacja systemu Windows, to Windows 11. Będzie on dla dziecka dobrze dopasowany, bo menu ułatwia dostęp do najważniejszych programów i plików na komputerze, oferuje czytelne powiadomienia, ma funkcjonalny eksplorator plików, liczne widżety dostępne na poziomie pulpitu, a przede wszystkim jest zintegrowany z Teams Chat, który był stosowany w czasie pandemii. Więcej na jego temat możesz przeczytać w artykule: Windows 11 to więcej możliwości. Pozostałe funkcje są drugorzędne i wiele zależy od zasobności portfela rodzica. Jak wiadomo, im więcej gadżetów w komputerze dla dziecka, tym będzie on droższy.

Podsumujmy, najważniejsze parametry, które powinien mieć komputer do nauki dla dziecka:

  • wydajny procesor, ⁣
  • szybki system operacyjny, np. Windows 11,
  • minimum 4 GB pamięci operacyjnej RAM,
  • wyświetlacz o optymalnym rozmiarze, np. 15 cali,
  • nowoczesny dysk twardy SSD lub HDD,
  • dysk twardy o pojemności nie mniejszej niż 256 GB,
  • dobra karta graficzna,
  • trwała obudowa,
  • duża liczba wejść – portów i złącz.

Komputer dla dziecka do nauki – stacjonarny, czy przenośny?

Wiele zależy, od tego, gdzie komputer będzie używany. Odpowiedź, na to kluczowe pytanie pozwoli podjąć decyzję, o tym, czy komputer do nauki dla dziecka będzie stacjonarny, czy przenośny. Jeśli więc będzie użytkowany wyłącznie w domu i będzie miał swoje stałe miejsce, np. biurko w pokoju dziecka, to warto zdecydować się na komputer stacjonarny. Są one trwalsze i mniej awaryjne niż laptopy. Jeśli jednak dziecko będzie chciało korzystać z komputera poza domem, na przykład w szkole, czy u rówieśników, to warto zdecydować się na zakup komputera do nauki w formie przenośnej, czyli notebooka. Ta opcja sprawdzi się również w sytuacji, kiedy pokój dziecka nie jest zbyt duży, a podczas odrabiania lekcji z użyciem komputera do nauki będzie wymagana obecność rodzica.

Należy również pamiętać, że pandemia COVID-19, jeszcze się nie skończyła i nigdy nie wiadomo, czy nie czeka nas powrót do obostrzeń. Doskonale pamiętamy, jak wiele problemów spowodowała nauka zdalna. Wtedy już, wyjaśnialiśmy, jaki komputer dla dzieckasprawdzi się właśnie podczas zdalnej nauki. Te informacje, znajdziesz w artykule: Jaki wybrać laptop do nauki zdalnej?

Przeczytaj także:

Przed wyjazdem za granicę, często zastanawiamy się, czy wziąć ze sobą kartę, czy gotówkę. Co jest lepszym rozwiązaniem?

25.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kod BLIK jest generowany w czasie rzeczywistym i jest ważny jedynie 2 minuty. Dodatkowo znajduje się w aplikacji mobilnej banku chronionej kodem PIN.

24.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Zakup wyprawki szkolnej często nadwyręża domowy budżet. Są jednak sposoby, aby zaoszczędzić na zakupie szkolnej wyprawki.

23.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.