Nie masz pomysłu, jak przystroić choinkę? Sprawdź najnowsze trendy

14.12.2022

2022-12-14T06:30:00.000Z//2022.12.14

|
Udostępnij:

Jeszcze tylko dziesięć dni zostało do najbardziej wyczekanych świąt Bożego Narodzenia. To najwyższy czas, aby pomyśleć o przystrojeniu choinki. W tym roku pojawiły się nowe trendy, więc jeśli się masz własnego pomysłu, warto się zasugerować pomysłami innych.

trendy choinka

Zwyczaj ubierania choinki przywędrował do Polski z Niemiec, stosunkowo nie dawno, bo na przełomie XIX i XX w. Z roku na rok społeczeństwo przykuwa coraz większą uwagę do przygotowania domu i ogrodu na święta Bożego Narodzenia. Szczególnie ważna jest właśnie choinka, która znajduje się w prawie wszystkich domach, w których będzie organizowana uroczysta kolacja wigilijna. Chcesz dowiedzieć się, jakie trendy w ozdobach choinkowych królują w tym roku? Oto pięć naszych propozycji:

Pastelowe święta

Co najmniej o trzech lat popularne są ozdoby choinkowe w pastelowych odcieniach – różu, niebieskiego, zielonego. To tego rodzaju kolory, które przywołują dobre myśli i nie są zbyt nachalne. Pasują do większości wnętrz, a przede wszystkim do nowoczesnych aranżacji.

Czarny, czyli elegancki

Czarne ozdoby na choince, to kwestia, która może wzbudzać kontrowersje. Jesteśmy przyzwyczajeni do kolorowych ozdób, ewentualnie w wybranym kolorze. Ale czarne? Otóż tak! Przeglądając ofertę tegorocznych ozdób świątecznych, można zauważyć, że do wyboru jest wiele ozdób w kolorze czerni. Okazuje się, że takie rozwiązanie wcale nie musi być smutne, a raczej eleganckie. Warto jednak aby pod czarną choinką znalazły się kolorowe prezenty, które nieco umilą pierwsze wrażenie.

Skandynawski styl, nadal na topie

W tym roku kontynuowany jest trend choinki w odcieniach bieli. Można zdecydować się na całą białą choinkę, potraktować ją białym sprayem imitującym śnieg, lub wykorzystać do przystrojenia białe ozdoby: bombki, aniołki, gwiazdy, łańcuchy. Ten tren trwa już kilka lat, ale nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, ze względu na prostotę i minimalistyczny efekt.

Powrót do PRL

W tym roku niezwykle popularne są bombki z czasów naszych rodziców i dziadków. Niektórzy mają je schowane głęboko w szafie, co oznacza, że to najwyższy czas, aby odkurzyć rodzinne pamiątki. Warto ich poszukać, bo takie bombki są teraz w cenie. Przeglądając ofertę w sklepach, można zauważyć, że klienci mają do wyboru dość bogatą ofertę bombek stylizowanych na lata 70. i 80. Są jednak dość drogie i nie mają najważniejszego – wspomnień z dzieciństwa.

Słodkie drzewko

Jeżeli masz dzieci, z pewnością ucieszą się na wiadomość o słodkiej choince. Co mamy na myśli? Otóż zamiast bombek, można zdecydować się na łakocie. Wystarczy zakupić kolorowe cukierki, lizaki, suszone owoce i powiesić, je tak samo, jak wiesza się bombki. To ciekawy pomysł, który być może nie będzie zgodny z najnowszymi trendami, ale skuteczny, aby uszczęśliwić dzieci.

Przeczytaj także:

Essa, odklejka, slay, łymyn, betoniarz - to są zwycięskie słowa tegorocznego konkursu w 2022 roku na Młodzieżowe Słowo Roku. Czy wiesz, co oznaczają?

13.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Co skrywa przed nami Ocean Południowy i dlaczego jest to takie ważne odkrycie? Badaczom udało się rozwikłać tę zagadkę i przygotowali dokładną mapę Antarktydy.

12.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Choć może wydawać się to futurystyczną wizją przyszłości dla osób, które nigdy wcześniej nie słyszały o takim rozwiązaniu, wyświetlacz ten rzeczywiście istnieje i został zaprezentowany przez LG.

09.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.