Gdzie pojechać na wakacje w zimę?

13.01.2023

2023-01-13T17:33:00.000Z//2023.01.13

|
Udostępnij:

Jeśli nasz urlop wypadnie w styczniu lub lutym, często zastanawiamy się, gdzie na wakacje w zimę pojechać, aby ciekawie je spędzić. Często możemy też dysponować dodatkowym czasem, który będziemy chcieli przeznaczyć na wypoczynek — lub nasz urlop będziemy mogli wziąć tylko w okresie zimowym. W ferie możemy jednak również zorganizować sobie doskonałe wakacje i naładować akumulatory, na cały kolejny rok. Zatem, gdzie na wakacje w zimę pojechać?

gdzie na wakacje w zimę

Wakacje w ciepły krajach

Jeśli zastanawiamy się, gdzie na wakacje w zimę możemy się wybrać, naturalnym kierunkiem naszego odpoczynku będą ciepłe kraje. Możemy podzielić je ogólnie na dwie części — zlokalizowane w Europie, a także w dalszych zakątkach świata. Obie opcje mają swoje zalety, a co najważniejsze, mogą pomóc nam solidnie wypocząć. W pierwszej kolejności jednak Sprawdź, kiedy wypadają ferie w Twoim województwie.

Jeśli chcemy wybrać się na wakacje w ciepłych europejskich krajach, przede wszystkim będziemy mieli do wyboru Hiszpanię, a także Włochy czy Grecję. Są to popularne kierunki turystyczne, które oferują przepiękną ciepłą pogodę nawet w środku zimy. W krajach tych będziemy mogli korzystać z wielu atrakcji i udogodnień, a co najważniejsze leżą one na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu będziemy mogli wygodnie poruszać się bez konieczności posiadania paszportu, a także będziemy mogli liczyć na znaną nam europejską kulturę. Plusem małej odległości jest krótki czas lotu. Do miejsc tych możemy dostać się nawet w ciągu dwóch – trzech godzin, lecąc samolotem. Do dyspozycji otrzymujemy również połączenia autobusowe czy kolejowe, jeśli chcemy po drodze zwiedzić kilka stolic europejskich.

Zastanawiając się, gdzie na wakacje w zimę pojechać, możemy postawić również na dalsze ciepłe lokacje takie jak Egipt, Tunezja czy Ameryka Południowa. W zimie nie są to niezwykle oblegane i popularne kierunki, dzięki czemu możemy liczyć na wiele atrakcyjnych ofert. Mogą być to oferty zarówno prywatne biletów i noclegów, jak i biur podróży, które w ten sposób będą starały się zachęcić klientów do wojaży. Oprócz doskonałej ciepłej pogody będziemy mogli poznać również odległe kultury.

Wakacje w ciepłych krajach, czyli… egzotyczna Kenia

Planując wakacje w ciepłych krajach zimą, możemy również postawić na egzotykę. Do wyboru mamy wiele kierunków, wśród których ciekawym pomysłem może być Kenia. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które zastanawiają się, gdzie na wakacje w zimę pojechać, a są osobami bezkompromisowymi. Wyjazd do Afryki może przynieść nam oprócz niezwykle gorącego klimatu, niezapomniane wspomnienia. Kontynent ten posiada swoją niepowtarzalną kulturę, a także oferuje wiele ciekawych przeżyć. Do nich możemy zaliczyć np. safari, zobaczenie egzotycznych zwierząt czy jedyne swego rodzaju parki krajobrazowe. Z pewnością bardzo ciekawa będzie też możliwość zobaczenia lokalnych plemion np. Masajów.

Podpowiedź: Jeśli uwielbiasz przygodę i wakacje w ciepłych krajach, w zimie możesz wybrać się na wakacyjny rejs statkiem wycieczkowym po Karaibach lub innej części świata. Są to idealne miejsca zarówno do wypoczynku, jak i przeżycia przygody życia, której długo nie zapomnimy. Rejsy mogą posiadać dużo bardziej atrakcyjną ofertę niż w okresie wakacyjnym z uwagi na mniejsze obłożenie. Jednocześnie będziemy mogli korzystać z tych samych udogodnień co osoby wypoczywające w wakacje.

A może Alpy?

Gdzie na wakacje zimą się wybrać – na to pytanie często odpowiedzią są Alpy. Są to z pewnością najbardziej imponujące góry w Europie, które dostarczają nam doskonałych warunków do jazdy na nartach lub desce snowboardowej. Jeśli zatem chcemy spędzić wakacje oddając się białemu szaleństwu i nie chcemy koniecznie udawać się do ciepłych krajów, Alpy będą idealnym rozwiązaniem. Do wyboru mamy kilka krajów takich jak Austria, Szwajcaria czy Włochy, gdyż właśnie tam znajdziemy najwięcej alpejskich kurortów. Dodatkowo możemy zwiedzić dany kraj i w ten sposób połączyć zjeżdżalnie na nartach z wycieczką objazdową.

Polska też jest piękna

Gdy nie możemy pozwolić sobie na dłuższą podróż i zastanawiamy się, gdzie na wakacje w zimę się wybrać, mamy również do dyspozycji wiele krajowych kierunków. Polska jest bardzo niedocenianym krajem przez Polaków, który posiada wiele imponujących i ciekawych lokalizacji. Przede wszystkim cechuje się różnorodnością, a do wyboru mamy wiele opcji. Możemy wybrać się w góry i korzystać z licznych stoków narciarskich oraz cieszyć się z zimowej pogody. Możemy również postawić na zwiedzanie miast, które w tym okresie mają do zaproponowania przepiękne dekoracje, jarmarki bożonarodzeniowe czy atrakcje karnawałowe. Możemy również odwiedzić zimą morze. Jest to niecodzienny kierunek, który z pewnością będzie pozytywnie zaskakujący. Wiele osób jeszcze nie widziało nigdy naszego Bałtyku zimą, choć to niepowtarzalny urok. Wybierając się również do dużego miasta, będziemy mogli poznać jego zimową atmosferę.

Bardzo ciekawą opcją, gdy nie wiemy, gdzie na wakacje w zimę się wybrać są górskie centra SPA zapewniające zarówno zabiegi estetyczne, fizjoterapeutyczne oraz doskonały wypoczynek. Tydzień lub dwa dbając o swoje zdrowie w przepięknej zimowej górskiej atmosferze, z pewnością przypadnie nam do gustu i postawi nas na nogi. Zatem możemy wybrać się w polskie góry, nawet jeśli nie jesteśmy fanami nart i nie lubimy aktywności fizycznej.

Przeczytaj także:

Styczeń to czas, kiedy księża odwiedzają patafianów z noworoczna kolędą. Z roku na rok, coraz mniej osób decyduje się na spotkanie z duchownym, w swoim domu.

12.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Zacznę biegać, rzucę palenie, schudnę - łatwo coś postanowić, trudniej dotrzymać sobie słowa. Są jednak sposoby, aby łatwiej było osiągnąć zamierzony cel.

11.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Tech Awards 2022 – to plebiscyt organizowany przez KomputerSwiat.pl, w którym wybierane są najlepsze produkty z branży technologicznej. Które firmy zwyciężyły?

11.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.