Gdzie można w święta obejrzeć mszę świętą on-line?

01.04.2021 |
Udostępnij:

Pandemia koronawirusa wymusiła na nas maksymalne ograniczenie kontaktów społecznych. Zmieniło to nie tylko podejście do pracy, ale również potrzeb duchowych. Na szczęście, aby uczestniczyć w nadchodzące Święta Wielkanocne we mszy świętej, wcale nie trzeba opuszczać swojego domu. Transmisję nabożeństwa on-line możesz obejrzeć z poziomu własnej kanapy.

msza online

Koronawirus – ograniczenia w kościołach

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu w kościołach obowiązuje zwiększony limit osób. Dopuszczalna liczba wiernych uczestniczących we mszy świętej to maksymalnie 1 osoba na 20 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m od pozostałych uczestników. Dodatkowo w świątyniach i obiektach kultu religijnego jesteśmy zobligowani do zakrywania ust i nosa, z wyjątkiem księży sprawujących nabożeństwo. Takie obostrzenia obowiązują co najmniej do 9 kwietnia, co oznacza, że tradycyjne uczestnictwo w wielkanocnych mszach świętych może być ograniczone.

Transmisja wielkanocnej mszy świętej online

Ze względu na istniejące obostrzenia oraz z uwagi na własne bezpieczeństwo wielkanocną mszę świętą będzie można obejrzeć on-line w zaciszu własnego domu. Wiele kościołów na stronach internetowych swoich parafii organizuje transmisję na żywo, dzięki czemu można duchowo uczestniczyć w nabożeństwie we własnej świątyni.

Dodatkowo dla wiernych udostępnione zostaną również transmisje mszy ogólnopolskich z Jasnej Góry, czy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Można będzie je zobaczyć na platformie streamingowej WP Pilot. Msze święte z różnych regionów w wielu wersjach językowych można oglądać także na stronie internetowej msza-online.net Osoby, które nie poruszają się płynnie po internecie, mogą natomiast skorzystać z transmisji telewizyjnych na kanałach Telewizji Polskiej lub Telewizji TRWAM.

Godziny nabożeństw wielkanocnych uzależnione są od kościoła. Tradycyjnie w Niedzielę Wielkanocną odbywa się jednak msza święta rezurekcyjna. W wielu parafiach odprawiana jest ona o świcie, o godzinie 6:00 na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.