Disney+ w Polsce za rok 

11.10.2021

2021-10-11T06:48:00.000Z//2021.10.11

|
Udostępnij:

Mimo że początkowo premiera serwisu miała się odbyć we wrześniu bieżącego roku, oficjalnie potwierdzono, że trzeba będzie na nią poczekać przynajmniej do lata 2022 r.

bajki online

Jakie bajki online można obejrzeć na Disney+?

Możliwość oglądania filmów na życzenie, w zaciszu własnego domu cieszy się coraz większą popularnością. Za trendem tym podążają kolejne serwisy, umożliwiające strumieniowe pobieranie treści. Disney+ to platforma streamingowa należąca do The Walt Disney Company. Powstała w 2019 r. i początkowo działała jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Holandii. Nie przeszkodziło jej to w osiągnięciu zawrotnej liczby 10 milionów subskrybentów w zaledwie jeden dzień. Obecnie Disney+ funkcjonuje w wielu krajach Ameryki Północnej i Południowej, Europy czy Azji. Choć pierwsze skojarzenie, jakie wywołuje to bajki online, ma do zaoferowania znacznie więcej. Platforma współpracuje m.in. z Pixarem, Marvelem, Star Wars czy National Geografic. Można więc na niej obejrzeć całą kultową sagę Gwiezdnych Wojen czy filmów należących do Marvel Cinematic Universe. Jest też wiele ciekawych programów przyrodniczych, podróżniczych i dokumentalnych. Oczywiście główną atrakcją platformy są bajki Disneya – zarówno klasyki, jak i produkcje stworzone specjalnie na potrzeby streamingu – jednak dorośli również nie poczują się zawiedzeni. Filmografia skierowana do starszych widzów dostępna jest w usłudze Star.

Na czym polega fenomen platformy Disney+?

Bajki Disneya to kultowe pozycje światowej kinematografii, na której wyrosło kilka pokoleń widzów. Pierwsza kreskówkowa opowieść o Królewnie Śnieżce pochodzi z 1937 r., czyli z czasów sprzed II Wojny Światowej. Od tego momentu popularność wytwórni nie słabnie ani na chwilę. The Walt Disney Company to prężnie działający biznes, który, podążając za najnowszymi trendami, postanowił zainwestować we własną platformę streamingową, na której bajki dla dzieci online oraz inne interesujące filmy i seriale można obejrzeć w dowolnym momencie. Bogata oferta, stałe powiększana o nowe, atrakcyjne tytuły dała jej pozycję światowego lidera w sektorze VOD. Bajki online zyskały szczególną popularność w czasie pandemii, gdy kina oraz inne miejsca rozrywki były zamknięte, a większość wolnego czasu spędzaliśmy w domu. Był to czas, kiedy platformy takie jak Netflix czy Disney+ biły rekordy popularności. Ta ostatnia, według oficjalnych informacji posiada aktualnie ponad 116 mln aktywnych subskrybentów na całym świecie, przynosząc kwartalne zyski w wysokości blisko 12,5 mln dolarów. Nic dziwnego, że stale powiększa obszar dystrybucji, wchodząc na kolejne rynki.

Szybki rozwój platformy – do jakich krajów wkracza Disney+?

W tym roku bajki online oraz pozostała oferta Disney+ będzie dostępna m.in. w Japonii, Tajwanie czy Korei Południowej. Czas premiery określony został na przełom października i listopada. Fani produkcji Disneya, Marvela oraz Gwiezdnych Wojen liczyli na to, że i my niedługo skorzystamy z platformy. Wstępne plany mówiły bowiem, że Disney+ w Polsce pojawi się jeszcze w 2021 r. Nadzieję wzmacniał fakt, że coraz więcej filmów pojawiających się na platformie posiada polskie napisy, a nawet dubbing w polskiej wersji językowej. Choć wiele mówiło się o premierze Disney+ w Polsce jeszcze tej jesieni, okazało się, że oczekiwanie zostało wydłużone o kolejny rok. Głównym powodem były problemy związane z pandemią Covid -19 oraz chęć rozwoju na innych rynkach, m.in. w Azji oraz Afryce Północnej. Polska, wraz ze Słowacją i Czechami, zaliczana jest do krajów Europy Wschodniej, które najwidoczniej nie wydały się właścicielom platformy na tyle atrakcyjne, by warto było w nie inwestować już teraz.

Disney+ w Polsce – kiedy premiera?

Mimo zawodu wielu miłośników bajek Disneya są również optymistyczne wiadomości. Polska znajduje się na liście krajów, w których planowane jest rozpoczęcie dystrybucji, a dyrektor naczelny The Walt Disney Company Bob Chapek, w czasie ostatniej konferencji i spotkania z polskimi inwestorami potwierdził, że premiera serwisu nastąpi latem przyszłego roku. Mimo że to kolejny rok oczekiwania na filmy oraz bajki dla dzieci online, warto mieć nadzieję, że podany termin nie ulegnie już zmianie. Dodatkowo pocieszenie może stanowić fakt, że w Polsce sprawnie funkcjonuje kilka podobnych platform streamingowych, jak chociażby Netflix, HBO GO czy VOD.pl. Sukcesywnie pojawia się na nich sporo nowości, wśród których nie brakuje również bajek dla dzieci online, wyprodukowanych przez Disneya czy Pixara. Z pewnością umilą one czas oczekiwania na pojawienie się na rodzimym rynku kolejnej platformy o światowym zasięgu. Warto również wspomnieć, że Disney+ będzie pierwszym tego typu serwisem w Polsce, skierowanym przede wszystkim do najmłodszych odbiorów, serwującym znane i lubiane bajki online.

Przeczytaj także:

Piraci drogowi mogą spodziewać się większej liczby mandatów. Są obserwowani już nie tylko z poziomu ziemi, ale też nieba przez specjalistyczne drony.

08.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przekonać młodzież do lektur? Podarować audiobooka i zainstalować w telefonie aplikację. Które są godne uwagi? Wybraliśmy kilka najciekawszych.

07.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Wczoraj, przez ponad 6 godzin nie działały najpopularniejsze media społecznościowe - Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger. Jaka była przyczyna tej usterki?

05.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.