Kolorowe soczewki – gdzie można je kupić?

21.03.2023

2023-03-21T12:02:00.000Z//2023.03.21

|
Udostępnij:

Zielone, niebieskie, brązowe – a może czerwone jak w horrorze? Tylko wyobraźnia Cię ogranicza, jeśli zdecydujesz się na założenie kolorowych soczewek kontaktowych. Mogą stanowić element Twojego przebrania, a jeśli chcesz możesz je nosić na co dzień.

kolorowe soczewki

Czym są kolorowe soczewki?

Dzięki kolorowym soczewkom możesz zmienić lub podkreślić swój kolor oczu. Można je nosić na specjalne okazje, np. bal karnawałowy, lub codziennie. Soczewki będą odpowiednie również dla osób, które mają wadę wzroku. Podczas zakupu można wybrać soczewki tzw. "zerówki" ale też korygujące wadę wzroku. Ogólnie, soczewki można podzielić na:

  • wzmacniające naturalny kolor oczu – powodują, że naturalny kolor oczu jest bardziej intensywny,
  • zmieniające kolor oczu – całkowicie zmieniającymi naturalny odcień tęczówki,
  • pogłębiające spojrzenie – tworzą niezwykły blask spojrzenia,
  • powiększające oczy – soczewki, w których źrenica jest nienaturalnych rozmiarów,
  • wzorzyste – np. w kształcie kocich oczu, czy oczu wampira.

Czy każdy może je nosić?

Tak, w zasadzie jedynym przeciwskazaniem do noszenia soczewek są alergie i nadwrażliwość oczu. Z soczewek powinny zrezygnować osoby, które nie mają uregulowanych hormonów. Nie powinny ich też nosić dzieci. Zrezygnować z noszenia soczewek powinny też osoby, które mają problem ze stanami zapalnymi i grzybicznymi. W pozostałych przypadkach noszenie kolorowych soczewek jest w pełni bezpieczne i nie wymaga żadnego badania.

Gdzie można je kupić?

Soczewki można kupić w wielu różnych miejscach, jednak lepiej zdecydować się na zakup w profesjonalnym salonie optycznym, bo wtedy można mieć pewność że są pełnowartościowym wyrobem medycznym. Najlepiej jest je kupić w sprawdzonych zakładach optycznych. Lekarze przestrzegają przez zakupem soczewek z niesprawdzonych źródeł, np. chińskich portali. Mogą być wykonane z kiepskiej jakości materiałów, narażając oczy na infekcję, a w konsekwencji nawet utratę wzroku.

Kolorowe soczewki nie są drogie. Można więc w niskim koszcie zaszaleć ze swoją metamorfozą. Przykładowo w jednej z popularnych drogerii, niezależnie od koloru kosztują 39,99 zł i można je nosić przez miesiąc.

Przeczytaj także:

Jakie są najbardziej innowacyjne sposoby na oszczędzanie energii? To już nie tylko panele fotowoltaiczne, ale na przykład panele perowskitowe.

20.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Gra w dinozaura Google może nieźle wciągnąć. Pobijanie kolejnych rekordów to dobry sposób, gdy pojawią się problemy z dostępnością internetu.

17.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Mark Zuckerberg poinformował, że w przyszłości Facebook będzie pobierał opłaty za niektóre usługi, głównie weryfikację konta oraz bezproblemowy dostęp do BOK.

16.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.