Pokolenie Alfa

09.03.2023

2023-03-09T11:41:00.000Z//2023.03.09

|
Udostępnij:

Pokolenie Alfa, to krótko mówiąc dzieci Millenialsów urodzone po 2010 roku. Obecnie uczęszczają do szkoły podstawowej i przedszkoli, a za kilka lat wejdą na rynek pracy. Zanim to zrobią, warto dowiedzieć się o nich więcej.

pokolenie Alfa

Wyjaśnialiśmy już, Kim są millenialsi? To pokolenie ludzi urodzonych w latach 1980 a 2000. Urodzeni w tym przedziale czasu znają się na nowinkach technologicznych i aktywnie korzystają z internetu. Kolejnym pokoleniem dorastającym we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie, są osoby urodzone po 2000 roku, czyli pokolenie Z. Natomiast za zetkami - jest pokolenie Alfa, urodzone po roku 2010. Najstarsi w tej grupie mają obecnie 13 lat.

Wszystkie osoby z pokolenia Alfa urodziły się w trzecim tysiącleciu. Podobnie jak pokolenie Z, nie znają życia bez internetu i social mediów. Trudno jest im się skupić na jednym zadaniu. Są za to mobilni, otwarci i potrafią szybko reagować na zmiany. Ich dzieciństwo zawsze było związane z tabletami i smartfonami. Swój wolny czas spędzają głównie w portalach społecznościowych. Ich autorytetami są influencerzy z YouTube’a i Tik Toka. Świetnie poruszają się w sieci, obsługują sprzęty i nie mają problemów z nowinkami technologicznymi. Z raportu Understanding generation Alpha ponadto wynika, że dzieci z pokolenia Alfa są:

  • biegłe technologicznie
  • wolą mówić niż pisać na klawiaturze
  • większość wolnego czasu spędzają przed ekranem
  • mają trudności z koncentracją
  • chodzą w mniejszą ilość interakcji społecznych

W przyszłości na rynku pracy będą dobrymi pracownikami, którzy doskonale znają się na nowych technologiach. Będą pewni siebie, przyzwyczajeni do dobrych warunków materialnych – przez co mogą też być wymagający i roszczeniowi w stosunku do pracodawcy.

Przeczytaj także:

Filmy i seriale kostiumowe potrafią przenieść widza do zupełnie innej rzeczywistości. Jest to szczególnie ciekawe, kiedy jest to odległa historia.

08.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Okazuje się, że kobiety mają większe szanse na znalezienie ciekawej osoby w portalach randkowych. Ogłoszeń panów jest tam dwa razy więcej niż pań.

07.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

AI sztuczna inteligencja przejmuje coraz większe obszary naszego życia. Dzięki temu jakość życia ma się polepszyć, ale czy rzeczywiście tak jest?

06.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.