Ile kosztują wczasy w czasie majówki? 

05.04.2022

2022-04-05T07:54:00.000Z//2022.04.05

|
Udostępnij:

Ostatnie miesiące dla wielu osób były trudne i spowodowały obniżenie nastroju. Najpierw zmagaliśmy się z pandemią, później rozpoczął się konflikt zbrojny na Ukrainie, a teraz borykamy się z ogromnym wzrostem cen. Chcemy w końcu odpocząć, a zbliżająca się majówką jest ku temu świetną okazją. Tegoroczne ceny są jednak mocno wyśrubowane.

majówka

Majówka to czas, kiedy chętnie wybieramy się na krótkie weekendowe wyjazdy. W tym roku jeszcze bardziej jesteśmy spragnieni wypoczynku. Taki wyjazd warto zaplanować wcześniej, nawet już teraz. Atrakcyjne oferty znikają bardzo szybko.

1 maja w tym roku wypada w niedzielę, wiec na krótkie wczasy można się wybrać już w piątek po południu. Koniec majówki nastąpi 3 maja, we wtorek. W takim układzie, można zaplanować aż 5 dni wolnego - od 29 kwietnia do 3 maja. W praktyce to oznacza, że w hotelu trzeba zarezerwować 4 noce.

Sprawdziliśmy, ile będzie kosztował urlop rodziny z dwojgiem dzieci. Pod lupę wzięliśmy hotele z basenem i kącikiem zabaw dla dzieci oraz z wliczonym w cenę śniadaniem. Przejrzeliśmy oferty dostępne w popularnym serwisie do rezerwacji booking.com. Na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Zarówno nad Bałtykiem, jak i w górach za wczasy trzeba zapłacić od 3 do 5 tysięcy złotych. Taniej będzie zaplanować wczasy w mieście, np. we Wrocławiu czy Poznaniu. Tam za 4 noce całą rodziną trzeba zapłacić od 2000 do 3500 zł. Taki wyjazd można połączyć ze zwiedzaniem, bo takie miasta mają wiele do zaoferowania. Na Mazurach zaś, ceny są podobne do tych w paśmie nadmorskim i górskim. Trzeba liczyć się z wydatkiem około 4000 zł.

Niestety, jak widać majówkowy wypad, nie należy do najtańszych. Dlatego warto wziąć pod uwagę inne rozwiązania. Można prześledzić dostępne atrakcje w okolicy i każdego dnia jeździć do wybranego miejsca: na basen, salę zabaw, nad jezioro czy zorganizować ognisko. To ciekawa opcja, która zapewni dzieciom rozrywkę, a rodziców nie narazi na spore wydatki.

Przeczytaj także:

Kupując poleasingowy laptop, masz pewność, że przeszedł testy jakości, czego często nie można powiedzieć o laptopach z popularnych sklepów.

04.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Nowoczesne drukarki mogą również drukować zdjęcia. Aby jednak zdjęcia były trwałe, należy wybrać dobrej jakości papier fotograficzny.

01.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Zmiana telefonu na nowy wiąże się z koniecznością przeniesienia danych. Jak zrobić to szybko i bezproblemowo?

28.03.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.