Aplikacja STOP COVID

14.04.2021 |
Udostępnij:

Aplikacja STOP COVID jest internetowym narzędziem do walki rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Korzysta z niej już prawie 2 miliony osób. Dostępna jest w sześciu językach - polskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim, tureckim i ukraińskim. Warto ją mieć!

stop covid

STOP COVID to aplikacja, która jest w pełni bezpieczna i bezpłatna. Nie ma żadnego obowiązku korzystania z aplikacji, tak jak jest to w przypadku aplikacji Kwarantanna Domowa, o której już pisaliśmy: Aplikacja Kwarantanna Domowa – jak ją pobrać?

Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób można w ten sposób zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa? Twórcy wyjaśniają, że aplikacja monitoruje otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. W ten sposób zapamiętuje spotkania trwające więcej niż kwadrans, i które odbyły bez zachowania wymaganej odległości 2 metrów. I teraz najważniejsze – jeżeli któraś z osób biorących udział w spotkaniu zachoruje na COVID-19, druga otrzyma powiadomienie. Warunkiem jest, ze kontakt odbył się w ciągu ostatnich 14 dni. W ten sposób można obserwować swój stan zdrowia, wiedząc, że doszło do kontaktu z osobą zarażoną.

Aplikacja STOP COVID jest dostępna za darmo w sklepach Google Play i App Store. Aby ją pobrać, należy kliknąć odpowiedni link, a następnie zainstalować aplikację na swoim smartfonie.

  • Aplikacja na smartfon z systemem Android: Android
  • Aplikacja na smartfon z systemem iOS: iOS

Polska niejedyna posiada tego typu aplikację. Inne kraje również mają swoje: Corona-Warn-App, COVID Tracker, Immuni, Apturi Covid, Smitte|stop, Stop COVID-19. Polska aplikacja, jest dostępna dla obywateli różnych narodowości, bo została przetłumaczona na sześć języków.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.