Aplikacja STOP COVID

14.04.2021

2021-04-14T05:35:00.000Z//2021.04.14

|
Udostępnij:

Aplikacja STOP COVID jest internetowym narzędziem do walki rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Korzysta z niej już prawie 2 miliony osób. Dostępna jest w sześciu językach - polskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim, tureckim i ukraińskim. Warto ją mieć!

stop covid

STOP COVID to aplikacja, która jest w pełni bezpieczna i bezpłatna. Nie ma żadnego obowiązku korzystania z aplikacji, tak jak jest to w przypadku aplikacji Kwarantanna Domowa, o której już pisaliśmy: Aplikacja Kwarantanna Domowa – jak ją pobrać?

Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób można w ten sposób zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa? Twórcy wyjaśniają, że aplikacja monitoruje otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. W ten sposób zapamiętuje spotkania trwające więcej niż kwadrans, i które odbyły bez zachowania wymaganej odległości 2 metrów. I teraz najważniejsze – jeżeli któraś z osób biorących udział w spotkaniu zachoruje na COVID-19, druga otrzyma powiadomienie. Warunkiem jest, ze kontakt odbył się w ciągu ostatnich 14 dni. W ten sposób można obserwować swój stan zdrowia, wiedząc, że doszło do kontaktu z osobą zarażoną.

Aplikacja STOP COVID jest dostępna za darmo w sklepach Google Play i App Store. Aby ją pobrać, należy kliknąć odpowiedni link, a następnie zainstalować aplikację na swoim smartfonie.

  • Aplikacja na smartfon z systemem Android: Android
  • Aplikacja na smartfon z systemem iOS: iOS

Polska niejedyna posiada tego typu aplikację. Inne kraje również mają swoje: Corona-Warn-App, COVID Tracker, Immuni, Apturi Covid, Smitte|stop, Stop COVID-19. Polska aplikacja, jest dostępna dla obywateli różnych narodowości, bo została przetłumaczona na sześć języków.

Przeczytaj także:

To o czym mówiło się od pewnego czasu, stało się faktem. Od kilku lat dział mobilny LG przynosił starty, co spowodowało decyzję o zakończeniu produkcji smartfonów. Oczywiście będą one jeszcze dostępne w sprzedaży, ale tylko do momentu wyczerpania zapasów.

13.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Niestety wiele osób boryka się z problemami z zasypianiem, bezsennością, czy słabą jakością snu, co może być spowodowane wieloma czynnikami. Z pomocą przychodzi nam technologia – aplikacje do monitorowania snu wspierają zdrowy odpoczynek.

12.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Samodzielne roboty odkurzające to recepta na czyste podłogi i higieniczne warunki życia. Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

09.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.