Będzie biało? 

16.11.2021

2021-11-16T07:26:00.000Z//2021.11.16

|
Udostępnij:

Zastanawiasz się, czy tegoroczna zima będzie biała? Chyba w każdym z nas drzemie dziecko, któremu marzą się białe święta Bożego Narodzenia. Niestety w zeszłe święta śniegu nie było, ale przed i po świętach trochę śniegu spadło. Dzieci zdążyły się nacieszyć zimowymi atrakcjami. Czy w tym roku się uda? Sprawdziliśmy, co prognozują synoptycy.

zima

IMGW opracowało eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadu na zimę 2021 r. Co z niej wynika?

Jaka pogoda będzie w grudniu i styczniu?

Z danych synoptyków IMGW wynika, że zima pojawi się w Polsce dopiero w ostatnim tygodniu listopada. Według ekspertów, pierwszy śnieg spadnie 24 listopada. Niestety zima nie zawita do wszystkich. Na śnieg nie mają co liczyć mieszkańcy województw północnych.

Zbliżająca się zima będzie ciepła. W grudniu średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce będzie podobna do tej w latach 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju będzie kształtować się powyżej normy. To oznacza, że będzie bardziej padać, ale czy można spodziewać się deszczu, czy śniegu? Tego jeszcze niestety nie wiadomo. Wiadomo zaś, że ochłodzenie przyjdzie dopiero w styczniu – głównie na południu kraju.

Gdzie sprawdzać pogodę online?

Jest kilka serwisów, które są popularne, ze względu na sprawdzalność prognoz pogody lub zakres prognoz. To przede wszystkim:

Oprócz tych wspomnianych, wysoką sprawdzalność ma prognoza pogody w serwisie Interia. Jest tam nawet długoterminowa prognoza pogody na 45 dni. Niestety, zawsze trzeba mieć na uwadze, że długoterminowe pogody należy traktować z przymrużeniem oka.

Przeczytaj także:

Producent od 2025 roku nie planuje aktualizować Windowsa 10. Pierwsze urządzenia z Windows 11 pojawią się w sklepach w 2022 roku. Czy warto się na zdecydować?

15.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Według zapowiedzi producenta, w 2024 roku zostanie wyprodukowany pierwszy polski samochód elektryczny Izera. To będzie innowacja na skalę światową.

12.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

W Dniu Singla, warto zastanowić się, które portale randkowe są najbardziej popularne. Gdzie jest największa szansa na znalezienia wyjątkowej osoby?

11.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.