Ferie w górach będą drogie

02.02.2023

2023-02-02T10:22:00.000Z//2023.02.02

|
Udostępnij:

Ferie trwają w najlepsze. Niestety, fakty są takie, że w tym roku są bardzo drogie i nie każdego na nie stać. Sprawdziliśmy ile trzeba zapłacić za tygodniowy wypoczynek rodziny w polskich górach. Ceny zwalają z nóg.

ferie 2023

O tym kiedy w tym roku dokładnie są ferie w poszczególnych województwach, przeczytasz w artykule: Sprawdź, kiedy wypadają ferie w Twoim województwie.

Tydzień w 3* hotelu z rodziną 2+2

Zweryfikowaliśmy ceny tygodniowego pobytu rodziców z dwojgiem dzieci. Przejrzeliśmy ofertę hoteli, o średnim standardzie z 3 gwiazdkami. Zweryfikowaliśmy te oferty, w których śniadanie jest wliczone w cenę. Pod uwagę wzięliśmy kilka popularnych miejscowości: Zakopane, Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba, Karpacz i Świeradów Zdrój. W której miejscowości można najtaniej spędzić ferie?

  • Zakopane - stolica polskich gór wita sporymi, jak dla przeciętnej rodziny cenami. Za pobyt trzeba będzie zapłacić około 5500 zł.
  • Białka Tatrzańska – okazuje się, że tu noclegi są jeszcze droższe. Średnio za pobyt trzeba zapłacić ponad 6000 zł.
  • Szklarska Poręba – taniej nie będzie, tygodniowy pobyt w hotelu ze śniadaniami to nieco ponad 5000 zł.
  • Karpacz – wybór jest już mocno ograniczony i podobnie jak w innych górskich miastach, trzeba liczyć się z cenami powyżej 5000 zł.
  • Świeradów-Zdrój – ceny pozytywnie nie zaskakują, jest tak samo drogo jak w innych miejscowościach, za pobyt należy policzyć niespełna 6000 zł.

To nie będą tanie ferie

Z analizy portalu noclegi.pl wynika, że zimowe wczasy będą w tym roku droższe, a przez to krótsze. Według wyliczeń ekspertów, polskie rodziny w tym roku decydują się na skrócenie wyjazdu o 1-2 dni. To oznacza, że ich zimowy wyjazd trwa tylko od 3 do 4 dni. Droższe jest również szusowanie na nartach. Operatorzy wyciągów zmagają się z ogromnymi podwyżkami cen prądu i paliw, a to odbija się na cenie karnetów. Karnety podrożały nawet o 20-40 procent. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie górskie miejscowości pokrywa biała pierzyna śniegu, więc klimat jest gwarantowany. Są idealne warunki do uprawiania zimowych sportów.

Przeczytaj także:

Każde województwo ma atrakcje, z których warto skorzystać podczas tegorocznych ferii zimowych. Nie trzeba daleko jechać, tym bardziej, że czasy są trudne.

31.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

PlayStation 5 vs Xbox Series X - jaką konsolę kupić w tym roku? Każda ma swoje wady i zalety, a wybór nie kończy się na decyzji o zakupie jednej z nich.

30.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Najpierw Poznań, teraz Łódź - Żabka Eco Smart to najnowszy typ sklepów, który cechuje się wysokimi rozwiązaniami technologicznymi, które dbają o powietrze.

27.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.