Gdzie założyć e-mail?

26.01.2021

2021-01-26T07:32:00.000Z//2021.01.26

|
Udostępnij:

Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu ofert internetowych kont pocztowych. Warto je ze sobą porównać, bo mają różne funkcje i każdy powinien dobrać je do swoich osobistych preferencji.

e-mail

Na komfortowe korzystanie ze skrzynki e-mail wpływa przede wszystkim intuicyjność interfejsu, szybkość działania, obsługa dużych załączników, dostosowanie filtrów antyspamowych, bezpieczeństwo i pojemność skrzynki. Warto wziąć pod uwagę dostęp do dodatkowych funkcji. Najwięcej w tym zakresie oferuje Gmail.

Gmail

Gmail to najlepsza i najbardziej popularna darmowa poczta e-mail. Cechują ją wysoki komfort użytkowania. Nie występują w niej problemy z niedostarczonymi wiadomościami. Jest bardzo szybka, a przesłane e-maile natychmiast pojawiają się w sekcji odebranych. E-maile można porządkować przez nadawanie im etykiet, dzięki czemu łatwiej jest później odszukać wiadomość. W podstawowej wersji poczty, użytkownik otrzymuje 15 GB przestrzeni dyskowej. Można ją powiększyć, przez wykupienie dodatkowej przestrzeni dyskowej. Połączenie z innymi usługami, takimi jak YouTube czy Kalendarz, powoduje, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Ponadto poczta umożliwia archiwizację wiadomości i odkładanie ich na później. Atrakcyjnym dla użytkownika rozwiązaniem, jest możliwość anulowania wysłanych wiadomości. To rozwiązanie może sprawdzić się w wielu sytuacjach, kiedy zbyt szybko wyślemy wiadomość. O innych zaletach Gmaila pisaliśmy w artykule: Gmail-najlepsze darmowe konto e-mail

Poczta Onet

To kolejna, jedna z najczęściej wybieranych usług poczty internetowej w Polsce. Pozwala na dostęp do poczty zawsze i wszędzie: czy to z komputera, czy telefonu. Można również korzystać z wygodnej aplikacji mobilnej, co ułatwia sprawne obsługiwanie skrzynki pocztowej w telefonie. Ponadto komunikat, o nowej wiadomości pojawia się na ekranie monitora, więc nic nie umknie uwadze. Onet oferuje możliwość przesyłania załączników o maksymalnym rozmiarze 2 GB.

Poczta WP

To poczta, która jest obsługiwana przez Wirtualną Polskę. Tam również w prosty sposób można się zalogować do swojej internetowej skrzynki. Pozwala na wysyłanie załączników do 100 MB. Największym walorem poczty WP jest jej nieograniczona pojemność. Korzystanie z darmowej wersji niestety wiąże się z wyświetlaniem reklam.

Poczta Interia

Poczta w serwisie Interia, jest również darmowa. Ma zapewnioną odpowiednią ochronę przed spamem i wirusami.To, co najważniejsze w skrzynkach internetowych, to pojemność, która w Interii jest nieograniczona. To oznacza, że nie trzeba przejmować się dużą liczbą maili. Ograniczeniem jest jedynie dzienny transfer danych, który dla kont bezpłatnych wynosi 1 GB. Limit dzienny jest odnawiany co 24 godziny, a po jego przekroczeniu nie można odczytywać wiadomości.

Poczta o2

Poczta w o2 ma możliwość wysyłania załączników do 100 MB. Posiada 30 GB przestrzeni dyskowej i podstawowe filtry antyspamowe. To pozwala na swobodne przesyłanie i odbieranie e-maili. Pozwala czytać wiadomości i odpowiadać na nie również w trybie offline. Wiadomości są sortowane w odpowiednich kategoriach, co pozwala zachować porządek. W aplikacji mobilnej użytkownik ma dostęp do wszystkich adresów – zarówno tych ze skrzynki pocztowej, jak i z telefonu.

Przeczytaj także:

Najbardziej popularny program do monitorowania aktywności fizycznej – Endomondo, zawiesił działalność z końcem 2020 roku! Czym go zastąpić?

25.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Komunikacja z wykorzystaniem sieci internetowej pozwala bez żadnych barier utrzymywać kontakt z osobami, z którymi trudno się spotkać w rzeczywistości. W internecie dostępnych jest wiele różnych komunikatorów, a korzystanie z większości jest darmowe. Najpopularniejszym komunikatorem w Polsce do prz

22.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Które aplikacje, strony www i programy mają największe zasięgi? Okazuje się, że pod koniec roku interesowały nas przede wszystkim wydarzenia, media społecznościowe, zakupy on-line, filmy i seriale w serwisach streamingowych oraz… anonse towarzyskie.

21.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.